Skocz do zawartości

Teścik ręczników waflowych Microfiber Madness i ProfiPolish


tukolarz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

To mój pierwszy test na forum, więc...

Chciałbym wam przedstawić porównanie trzech ręczników waflowych, które moim skromnym zdaniem są jednymi z najlepszych akcesoriów do osuszania samochodu. Sponsorem jestem ja 8-). Na wstępie zdjęcia nie będą zbyt dobre, bo mi się ręce trzęsą :lol: i nie mam aparatu:

Na początek Microfiber Madness Waverider .

Opis ze strony all4auto:

Microfiber Madness „Waverider“

To najlepszy ręcznik pośród nowości 2012

Każdy ręcznik MM czymś się wyróżnia na rynku, tak jest również w przypadku Waveridera.

Ma on największą gramaturę na m2 ze wszystkich waflowych ręczników do osuszania dostępnych na rynku.

100x50cm,

obszyte mikrofibrą zakończenia minimalizują powstawanie rys,

idealny do lakierów gorszej jakości,

gramatura 530g/m2

Jego waga to: ok. 256 gr:

Dołączona grafika

Następnie Waverider jr.:

Opis ze strony all4auto:

Microfiber Madness „Waverider Jr.“

To najlepszy ręcznik pośród nowości 2012

Każdy ręcznik MM czymś się wyróżnia na rynku, tak jest również w przypadku Waveridera.

Ma on największą gramaturę na m2 ze wszystkich waflowych ręczników do osuszania dostępnych na rynku.

60x40cm,

obszyte mikrofibrą zakończenia minimalizują powstawanie rys,

idealny do lakierów gorszej jakości,

gramatura 530g/m2

Jego waga to ok. 116 gr.:

Dołączona grafika

I ProfiPolish Wasser Magnet Antracyt (podobno jest to to samo co Swissvax Micro-Dry towel ;)):

Opis ze strony PolishAngel:

ProfiPolish™ Wasser Magnet

Ręcznik stworzony z myślą o osuszaniu pojazdu. Delikatny i bardzo chłonny, nie powoduje zarysowań na lakierze, nie pozostawia smug.

Można prać w temperaturzedo 60 stopni Celcjusza.

Rozmiar: 80 x 55cm

Waga: 155 gr:

Dołączona grafika

Małe porównanie z "lotu ptaka" ;):

Dołączona grafika

Następnie przystąpiłem do testu "siąknięcia wody" 8-} :oops: :

-nalewamy wodę ok. 800 gr- miska waży ok. 200 gr (te śmieci to się wzięły z kranu, bo ostatnio grzebali u mnie w instalacji ;)):

Dołączona grafika

... i wrzucamy do miski ProfiPolish Wasser Magnet. Wafel to sprinter- wciąga od razu:

Dołączona grafika

... po kilku sekundach wciągnął prawie wszystko:

Dołączona grafika

Słuchamy Danzela: "Put your hands in the air" i szmaty w górę 8-) :

Dołączona grafika

Woda kapie, kapie, kapie... Trochę zostało jej na dnie- nie trzymałem ręcznika długo w misce- z 20-30 sekund.

Krótko: wafel wciąga szybko i łatwo się wyżyna (na ciemnym materiale od razu widać, gdzie jest już suchy, a gdzie mokry). Wciąga o wiele więcej niż sam waży. Wlałem wodę tak na oko, wcześniej nie robiłem pomiarów ile może wciągnąć ;). W dotyku jest delikatny i mniej zbity niż Waverider. Podczas osuszania samochodu można go w łatwy sposób wyżynać i zbierać hektolitry wody...

To samo robimy z Waverider-em:

- wlewamy trochę więcej wody (o ok. 100 gr).

Dołączona grafika

... wkładamy ręcznik do miski i ujawnia się różnica między ProfiPolish a Microfiber Madness- ręcznik wciąga wolniej, ale za to jego się nie wyżyna. Wydaje się mniej delikatny niż Wasser Magnet, ale to raczej kwestia tego, że jest bardziej zbity ;). Jednym ręcznikiem można osuszyć bez problemu dwa średniej wielkości samochody bez wykręcania, suszenia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Waverider jr to mniejsza wersja większego ręcznika. Wlałem do miski proporcjonalną (mniej więcej) ilość wody. Działa tak samo.

Podczas osuszania samochodu także bardzo dobrze się spisuje, choć trzeba zaznaczyć, że w przypadku samochodu bez ochrony, może być mu ciężej ;):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wszystkie prezentowane powyżej ręczniki były przez mnie przynajmniej raz używane do osuszania samochodu... baa... Waverider-em (używanym ok. 5 razy przed testem) osuszałem nawet progi, felgi i opony i co? I wszystko jest OK. Lekko natarłem mydełkiem szarym, "czary-mary" i ręcznik biały :good:. I po co komu ciemne mikrofibry? :lol:

Podsumowanie:

Wszystkie ręczniki waflowe uczestniczące w teście świetnie spisują się podczas osuszania samochodu. Osuszają co do kropelki- nie pozostawiają smug itp. Każdy jest warty tych niemałych pieniędzy (wszystkie 3 kosztują tyle, co niektóre początkujące osoby chcą wydać na wszystkie kosmetyki x_x ). Ja nie żałuję wydanych pieniędzy (tym bardziej, że kupiłem je... "okazyjnie", w promocji). Mam jasny kolor auta, więc nie widziałem żadnych rys, które każdy z tych ręczników mógł zrobić. Waverider wydaje się podczas delikatnego przesuwania po mokrym lakierze wytwarzać taką fajną śliskość, zaś Wasser Magnet po dotknięciu lakieru w błyskawiczny sposób pozostawia suchy lakier. Który wybrać? Droższy? Tańszy? Oba? A może mniejszą wersję Waverider jr.? :ymdaydream: :-?? Jak lubimy biały kolor i nie lubimy wykręcać ręczników- bierzmy Microfiber Madness ;), jeśli lubimy ciemne kolory- bierzmy ProfiPolish. A najlepiej przetestujcie oba i się przekonacie, że oba rządzą.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli jednym Junorem mozna cale auto osuszyc?

Tak, tylko raczej do zapuszczonych dziadów bez grama wosku wziąłbym większego... :D Wszystko zależy od wielkości auta, stanu wosku, jego rodzaju itd. Moim zdaniem umiejętnie spłukując wodę, można osuszyć nim każdy samochód ;). Pewnie producent celuje w właścicieli mniejszych aut (od kompakta w dół)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...