Skocz do zawartości

Autofinesse Temptation - Budżetówka speców z UK


cz@rek

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz coś do zabawy na lakierze a więc budżetówka specjalistów od czarnych buteleczek i owocowych wosków

opis produktu od ze3 strony http://www.EXCEDE.pl

Temptation to najnowszy miękki wosk w gamie Auto Finesse, stworzony dla detailerów zaczynających swoją przygodę, jak również tych, którzy oczekują dobrego, łatwego w użyciu wosku Carnauba za rozsądną cenę. Głównym celemi projektowania wosku Temptation była łatwość użycia - aplikacja jest niezwykle prosta, możesz nanieść wosk na całe auto, po czym z łatwością go spolerować. Średnia wytrzymałość jednej warstwy to 2 miesiące. Temptation, tak jak wszystkie woski Auto Finesse jest ręcznie mieszany i uzupełniany w Wielkiej Brytanii.

A teraz moje dywagacje:

Konsystencja - Raczej miękki choć do tego co prezentowała lava to my jeszcze sporo brakuje

Kolor - Wściekły żółciutki

Zapach - jedni mówią ze jabłko inni ze cytrynka a mnie on pachnie cytrusami z domieszką słodkiego zapachu ananasa, od siebie dodam ze całkiem przyjemny podczas pracy

Przy okazji scharakteryzuje aplikator Wax Mate od AF, gąbka mięciutka ale jak dla mnie za bardzo ale dzięki temu wymusza na nas delikatne prowadzenie go po lakierze wręcz muskanie bo inaczej trochę denerwuje ale chwila wprawy i jest całkiem fajnie. Wielkością pasuje idealnie do słoiczka AF i wystarczy tylko nim troszkę pokręcić aby cały pokrył się woskiem.

A tutaj bohaterowie:

Dołączona grafika

A tu wspomniany wyżej aplikator z bliska

Dołączona grafika

W trakcie. Wiem Wiem powiedzmy ze sprawdzałem jak się go poleruje jak nałożę za dużo :-]

Dołączona grafika

No i efekt końcowy :-]

Dołączona grafika

Tak wiem wiem że z tyłu stoi prawdziwy klasyk ale to nie mój niestety :cry: tylko mojego przyszłego szwagra i aż płakać się chce do czego to auto zmierza

Dołączona grafika

I to co wszyscy lubimy czyli kropelki niestety sztuczne z atomizera ale po dzisiejszej opolskiej ulewie nie zauważyłem różnicy poza tym ze było ich znaczniej mniej na aucie bo spłynęła

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Podsumowanie:

Wosk jak dla mnie to naprawdę bardzo fajna pozycja w arsenale panów AF łatwy do kładzenia i ścierania no i zapach tez bardzo cieszy, jakiegoś specjalnego doświadczenia z naturalami nie mam jedyny jakiego używałem to Purple Haze Pro od DoDo i Temptation tu dla mnie jest lepsza pozycją. Odpychanie wody w warunkach naturalnych sprawdził dziś wieczór kiedy to nad Opolem przeszła burza i nie powiem kropelki były identyczne z tymi z mojego testu a po krótkiej przejażdżce w 90% zniknęły z auta. Na zakończenie dodam ze to nie koniec testów nowości z AF dziś na tylna klapę poszły Rejuvenate, Tough Prep i Tripple i zobaczymy który najdłużej utrzyma Tought Coat'a który jest moim numero uno wśród sealantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


akurat Dodo PH Pro to hybryda, więc nie porównywałbym ich aplikacji, a co do zapachu to się zgadzam, choć wg mnie czuć w nim odrobinę "chemii", ale może się mylę

i błagam, popraw :arrow: "konsystencja"

Poza tym test naprawdę fajny, ciekawe jak z trwałością będzie (jak będzie miesiąc to będzie git).

PS. przydałby się jeszcze filmik jak zrzuca wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam czy ten wosk może być realną konkurencją dla Pete's-a 53

No z chęcią bym zrobił porównanie ale niestety nie posiadam"53 więc jakby ktoś z Opola i okolić miał i był chętny by się jakiś teścik skriło

Poza tym test naprawdę fajny, ciekawe jak z trwałością będzie (jak będzie miesiąc to będzie git).

PS. przydałby się jeszcze filmik jak zrzuca wodę

Filmik będzie i aktualizacja tez myśle gdzieś tak za 2 tygodnie plus kontrola tylnej klapy z testem Cleanerów. Aha dla zasady dodam ze autko garażowane i używane codziennie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dobra po 2 miechach i 1 tygodniu kończymy temat Temptation'a nie dlatego ze umarł a dlatego ze mi się po prostu znudził autko w tym czasie przejechało 1000km ogólnie garażowane choć ostatni tydzień przestało w Pyrzowicach na przy lotniskowym parkingu

Beeding nie powala ale kropelki całkiem znośne.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

1gUWo66hP-Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...