Skocz do zawartości

Problem z pianownicą PA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z pianownicą PA. Dziś dostałem od kuriera, wlałem 80ml/750 wody.

Podłączyłem pod B&D PW1500WB i pach działa! 10 sekund pół auta w pianie i zonk.. taki oto problem w załączonym filmie. Dodam że na normalnej lancy wszystko ok z myjką.

Przyczyna? Pomocy :/

mDOznomgt3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To nie jest myjka pod PA.

Takie połączenie nie ma prawa działać.

Sama pianownica ma swoje wymagania dotyczące ciśnienia oraz przepływu wody.

Potrzebujesz mocniejszą myjkę.

Ja używałem na początku PA z Karcherem K2 i dawało radę aż miło...

No właśnie, może Piotrze wytłumaczysz?

Mam Makitę 100 barów i również pianę bije bardzo fajnie. Jakim prawem? :roll:

Krystian, a mocowanie w lancy odpowiednie? W sensie dociśnięte, dokręcone etc.? Bo po dźwięku myjki słychać, że ciśnienie jest (doładowywane co chwilę), moim zdaniem końcówka albo nie była dokręcona albo dociśnięta. Może się w trakcie początkowej przekręciła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownica zmienia ciśnienie za pompą.

Pianownica działa na niskim ciśnieniu (identycznie jak funkcja mix, podawanie chemii itp).

Zawór ciśnieniowy w myjce odpowiadający za to jest obliczony na konkretne spadki ciśnienia.

Dokładanie pianownicy do takich "zabawek" skutkuje loterią uda się albo nie uda.

Albo pianownica mieści się w granicach działania zaworu albo nie.

Tu się nie udało i tylko modyfikacja w/w zaworu pomoże ale...to przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przerost formy nad treścią.

Dodając jeszcze, że LANCA PIANUJĄCA zwana błędnie "pianownicą", nie ma nic wspólnego z poprawnym pianowaniem. To loteria w dobór odpowiedniego stężenia, którego ustalić się w żaden sposób nie da. Chyba, że urządzeniami pomiarowymi. Jest tak wiele zmiennych, że ustalenie przepisu na odpowiedni dobór proporcji środka czyszczącego jest prawie niemożliwa. :-B

Ogólnie fajna zabawka do drażnienia sąsiadów i łechtania swego ego :roll: Lepszym wyborem jest już spryskanie auta z opryskiwacza ciśnieniowego.

Koniec dygresji.

Myjka nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przerost formy nad treścią.

Dodając jeszcze, że LANCA PIANUJĄCA zwana błędnie "pianownicą", nie ma nic wspólnego z poprawnym pianowaniem. To loteria w dobór odpowiedniego stężenia, którego ustalić się w żaden sposób nie da. Chyba, że urządzeniami pomiarowymi. Jest tak wiele zmiennych, że ustalenie przepisu na odpowiedni dobór proporcji środka czyszczącego jest prawie niemożliwa. :-B

Ogólnie fajna zabawka do drażnienia sąsiadów i łechtania swego ego :roll: Lepszym wyborem jest już spryskanie auta z opryskiwacza ciśnieniowego.

Nie masz pojecia jak mnie korcilo zeby cos takiego napisac :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem "pianownice" yy tzn LANCE PIANUJĄCĄ i okazało się że dysza była zatkana opiłkiem metalu pochodzącym z mosiężnej końcówki pod moją lance. Jednak myjka daje rade i pianuje jak trzeba :o . Nie jest za słaba :shock: , cały obieg jest szczelny. Nie ma problemów z ciśnieniem.

Pozdrawiam. Dzięki za sugestie. ;)

No i znalazłem kolejny sposób aby "podwyższyć swoje ego" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...