Skocz do zawartości

AR 156 krótko, na temat i bez pędzelków ;)


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszły weekend wziąłem na warsztat auto znajomego, niedawno po taniości kupione więc wymagające kilku czynności, które przywrócą mu dawną formę. Ja miałem uczynić, żeby Bella znowu była Bella. Relacja skromna, właściwie to miało jej nie być, ale jak już jest kilka fot to wrzucę.

Pędzelkom i pozowanym zdjęciom mówię stanowcze NIE ;) ile można na to patrzeć x_x

przygotowanie

- Prickbort

- Shiny Garage Perfect Active Foam

- Shiny Garage APC

- BH soft

- Tenzi Neutro

- Tenzi En-jee

korekta

- Lare epl

- P3000

- futro flexi, polishing ABW, finishing Lare

- FG500, FC+, PB Master Cut, Megs 205

zabezpieczenie

- Colli 845

- Autoland Bamp - plastiki

- Autoland Blag - opony

syfiara...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

plastiki chyba nigdy nie były niczym zabezpieczane :roll:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

lecimy, na początek Prick

Dołączona grafika

potem Marolexowanie przy użyciu SG Perfect Active Foam 1:20

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

felgi bez szczególnej uwagi, na dniach miały iść do żyda

Dołączona grafika

APCowanie też marolexem i SG Lime APC 1:5, fajna śmietanka co :u

Dołączona grafika

Dołączona grafika

lakier nie był jakoś wyjątkowo skatowany złym myciem, ale każdy element miał kilka-kilkanaście średnich i grubszych rys takich jak te(+czasem jakieś z dupy zaprawki)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

większe od razu potraktowałem P3000, wszystko nie zeszlo, ale spłycone i wyoblone są dużo mniej widoczne

Dołączona grafika

Dołączona grafika

jak ja nie lubię tych wyklejanek :cry:

Dołączona grafika

Pierwszy atak przypuściłem białym flexi +fg500 jednak rysy schodzily bardzo wolno, a lakier bardzo się grzał więc sięgnąłem po puszystego misiaczka flexi. Ostatecznie stanęło na 2-3 przejazdach futrem z fg500 lub FC+, krokiem pośrednim w postaci 1 sumiennie zenitowanego przejazdu fg500 na żółtym ABW i ostatecznym finiszem Megsem 205 na czarnym padzie Lare. Do zabezpieczenia uzyłem Colliego 845, którego bardzo lubię ze względu na ekspresowe nakładanie i polerowanie :u

fifty-fifties

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

lampy wymagały oddzielnego treatmentu bo paskudnie złaziła z nich warstwa ochronna, trzeba było drzeć do kości 500-800-1000-1500-2500. Dalej małe futerko i Poorboy Master Cut , którego próbkę otrzymałem od kumpla i który to bardzo zachwalał praktycznie zerowe pylenie tej pasty. Do prac punktowych czy takich jak tu - przy otwartej masce super sprawa, nie robimy syfu wszędzie dookoła.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

no i po wszystkim (ca 28 godzin)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

To tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Życie, albo wyrzucasz lampy i kupujesz nowe albo jedziesz je papierem i liczysz się z tym, że będzie to trzeba czasem odświeżyć

A gosciu będzie smalcował, ma mocne postanowienie ;)

co do lakierowania to jakoś nie jestem przekonany, ale może rozważymy taką opcję bo niedługo lampy będą rozbierane do smokeda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...