Skocz do zawartości

TEST: Carbon/HD Cleanse vs. Nattys Blue/Megs SwirlX


Xeper

Rekomendowane odpowiedzi


Ciekawe wyniki, test przypomina mi porównanie Colliego i któregoś z wyższych Zymoli, gdzieś oglądałem - nie było sporej różnicy, a w wyglądzie podobno żadnej ;)

Ogólnie jestem pod wrażeniem testu, skrupulatności i regularności - brawo, świetnie się ogląda, oby więcej takich porządnych testów :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update: 5 tygodni od aplikacji.

Od momentu położenia wosków auto 3x myte ręcznie (1 x Stjarna Tangerine + 2 x DG #901). Cały czas pod chmurką, bez QD/QW. Mocno zakurzone, choc 2 dni temu opłukane na bezdotyku. Foty tych paneli co poprzednio.

Carbon:

Dołączona grafika

Nattys:

Dołączona grafika

Carbon vs Nattys:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moim zdaniem zawsze tam, gdzie pojawia sie czynnik ludzki pojawia sie też możliwość błędu. I choć woski nakładałem zgodnie z info z pierwszego postu możliwe, że nie była to aplikacja najlepsza z możliwych. Na trwałość LSP na lakierze ma wpływ b. wielu czynników i wspomaganie QD/QW, garażowanie czy przebieg to tylko część układanki. Niezależnie od kondycji Carbona głównym celem testu jest porównanie go do Nattysa bo obydwa woski były aplikowane w takich samych warunkach i znoszą te same warunki.

Jeśli dobrze pójdzie, to do końca tygodnia pojawi sie kolejny update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że płaci się często za całą tą firmową otoczkę i bazuje się na marce. Każda firma, czy to odzieżowa, czy motoryzacyjna czy inna tak robi i nie ma co negować.

Napiszę tylko że bardzo szybko padły te woski. U minie Carbon po podobnym okresie lepiej wygląda, ale wiemy że to zależy od wielu czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ostatni update: 7 tygodni od aplikacji.

Było to w pierwszym tygodniu września i niestety nie pamiętam warunków w jakich było robione zdjęcie. Ale zakładam, ze auto było mocno zakurzone, bo przed urlopem byłem w zaje-niedoczasie i nie było opcji na pieszczoty.

Carbon:

Dołączona grafika

Nattys:

Dołączona grafika

Carbon vs. Nattys:

Dołączona grafika

Na tym chciałbym zakończyć test i podziekować wszystkim, którzy tu zajrzeli i pozostawili komentarz :-bd

Zgadzam sie, ze woski padły dość szybko, ale IMO b. ciekawa w tym teście okazała się "charakterystyka padania": Nattys szybko osłabł, ale potem sie trzymał a Carbon powoli pogarszał się ażdo wyrównania z Nattysem. Druga obserwacja (choć nie dokumentowana tu zdjęciowo) to wpływ cleanera na Carbona. Tu okazało się, że Carbon trzymał się w sposób dla_mnie_nie_do_odróżnienia na panelach przygotowanych HDC i panelu przygotowanym SwirlX :-?

W wyglądzie Carbon vs. Nattys różnic nie widziałem ani na początku, ani w trakcie użytkowania. Na spocie w SNB wydawało mi się, że pare osób lookało na Focusa - może ktoś z Was te różnice widział?

Dołączona grafika

Mam nadzieję, ze test Nattys vs. Carbon jeszcze powtórzę, choćby w celu zweryfikowanie tego, co widać w tym wątku. Ale nie prędzej niż na wiosnę. No i pod warunkiem, że wcześniej resztki Carbona i HDC nie trafią na giełdę.

A co teraz leży na aucie? Jak pisałem wcześniej, przed wyjazdem na urlop miałem bardzo mało czasu i musiałem zaimprowizować coś na szybko... I co? Mocny pre-wash z Magi, umycie "szamponem" marki PUR (BTW, pięknie się tym myje: zapach, domywanie, poślizg - serio!) w silnym stężeniu, wysuszenie. I na to, nawet bez clinera poszedł Megs NXT2.0 w paście. Profanacja, co? ;)

W każdym razie pięknie wytrzymało podróż do Chorwacji, parkowanie w sosnowym lesie i fest ulewę na autostradzie w Austrii.

Dołączona grafika

I jezdzi dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...