Skocz do zawartości

Fiat Palio wnętrze


Razman

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega postanowił wyprać auto i uprzejmie spytał, czy może użyć mojego sprzętu. Sam zabrał się za pranie wykładziny i foteli, a ja przyglądając się postanowiłem odświeżyć mu plastiki w środku. Przy okazji oberwało się części plastików na zewnątrz.

Użyte środki to:

Valet PRO Heavy Duty Carpet Cleaner 1:40 oraz 1:10

Meguairs APC 1:4 (1:10 nie dawał rady)

PB Natural Look

Raze Glaze Rubber Dressing - nawiasem mówiąc, używałem pierwszy raz, z polecenia, fajny środek, zdjęć przed niestety nie mam, ale uwierzcie mi, lusterka były jasno szare (czarny, wyblakły plastik). Nie jest to czernidło, jest to biały żel, który fajnie wyciąga oryginalny kolor, niestety trochę tłusty. Super nadaje się do uszczelek, co może będzie widać na zdjęciach.

Nie mogę napisać, aby samochód się jakoś prezentował i cieszę się, że robiłem go jak chciałem, a nie bo musiałem. Koledze poradziłem tylko, aby fotele jednak zdemontował, bo będzie mu wygodniej. Ja między czasie czyściłem sobie bagażnik i demontowałem plastiki, które dało się zdemontować. Zdjęcia pokażą co i jak.

Wykładzina była w takim stanie, że więcej może dałoby się osiągnąć, ale kolega stwierdził, że pier... i więcej jej nie pierze. Jego auto, jak wspomniałem wcześniej, ja się nie chciałem za bardzo brudzić.

Auto przed:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tutaj już środek po odkurzeniu i bez foteli.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kolega sobie pierze, a ja zacząłem od bagażnika, żeby mu nie przeszkadzać. APC 1:4

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tutaj widać brud jaki się uzbierał...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tutaj efekt pracy kolegi Karcherem SE4001

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

On sobie dziubał teraz powoli fotele, a ja demontowałem co mogłem i robiłem najczystszy bagażnik jaki świat widział.

Zdemontowałem uszczelkę bagażnika (myta osobno)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Brudek na drzwiach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I powoli montujemy umyte rzeczy

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na uszczelce Raze Glaze

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Środek po umyciu i nałożeniu dressingu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wyprana tylne oparcie kanapy

Dołączona grafika

Od środka PB Natural Look

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tutaj na czarnych uszczelkach także Raze Glaze. Nabrały błysku, a były już szare i można powiedzieć takie sparciałe

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I wspomniane wcześniej lusterka

Dołączona grafika

Mam nadzieję, że nie przynudzałem. Efekt taki jak widać, choć kolega oczarowany swoją pracą. Całość zajęła jakieś 6 godzin z przerwami na obiadek, piwko i papieroska. Jutro dodam zdjęcia foteli. Jeszcze schną, a ciemno już i szkoda robić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Troche zaniedbane ale dałeś rade :u . Heavy Duty Carpet Cleaner jak oceniasz ten produkt?

Prawdę mówiąc wcześniej używałem tylko Karcher RM760. Z VP ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony, aczkolwiek ten się skończy i kupię Nilsena. Dopiero wtedy będę miał porównanie. Nie wiem jak Nilsen, ale kupując 1l VP starcza go na bardzo długo. Fiat czyszczony był roztworem 1:40 (standard to 1:80), łatwo policzyć na ile go wystarczy i mamy duże pole manewru do dobrania proporcji. Silne zabrudzenia to miejscowo 1:10 (opis z butelki).

Kolega z Fiata w ładnym śmietniku jeździł, dziw że się od tego nie pochorował ;)

Niestety większość osób tak traktuje auta. Mają służyć do jeżdżenia. Ludzie często skąpią na wosk na myjni bezdotykowej, czy automatycznej. A daleka rodzinka spytała mnie ostatnio z zazdrością w głosie, po co znów kupiłem sobie nowe auto. A ja im na to, że mam już je kilka lat o to jest to samo, co w zeszłym roku. Eeee, niemożliwe - mówią. No, ale oni na co dzień jeżdżą traktorami po polu. A tego się raczej nie poleruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...