Skocz do zawartości

Tenzi Q1


minetoo

Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

widzieliście to ?

http://www.autodetailingtenzi.sklep.pl/images/kch/kch-q1-quartz.pdf

Skład (zgodnie z 648/2004/WE): <40% alkohole, <3% metanol, < 5% węglowodory C9-11,; pozostałe składniki – substancje

pomocnicze

JA SIĘ PYTAM GDZIE TEN KWARC ? GDZIE JAKIEŚ DODATKI POPRAWIAJĄCE WŁAŚCIWOŚCI POWŁOKI.... masakra ... z tego co mam wyżej to całość odparowuje i zostaje nam nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc tym bardziej sprawdzimy trwałość tejże powłoki.

Nawet jeżeli nie jest "kwarcem" a jakimś tam polimerem (?) czy innym uszczelniaczem.

Co do samego nazewnictwa, to jest też opcja że producent skorzystał z popularności słowa "kwarc" i nazwał tak powłokę z pobudek czysto marketingowych.

Czy to do końca uczciwe?Zapewne nie ale to już kwestia do rozważenia przez UOKiK.

Nie bronię of koz, wszystko traktuję jako czystą ciekawostkę bo "my" musimy znać wszystko co na rynku po to by wybierać tylko to co najlepsze ;)

Auto póki co troszkę w trasie lata Zakopane/Wieliczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął praktycznie miesiąc.

To czas próby dla większości wosków.

No ale mamy do czynienia z supersealantem więc sprawdzimy jak się miewa...

Maska była dość brudna, zwłaszcza po trasie do Zakopanego.

Po prewash'u wyglądała tak:

Dołączona grafika

Szału nie ma ale pamiętajmy że nadal jest brudno...

Mycie.

Tym razem moja ostatnia miłość czyli Presta Sudszz.

Śliskość powłoki jest taka sobie, są lepsi :f

Widać wyraźnie rozdzielanie się roztworu po ruchu ręką co jednoznacznie wskazuje na obecność LSP ale tu też mam lepszych zawodników.

To tyle z narzekania.

Po opłukaniu jest o wiele lepiej :u

Dołączona grafika

Odprowadzanie wody bardzo dobre choć mogło by być szybsze.

Krople,i "tłustość" powierzchni odstaje od mojego lidera (Gtechniq) ale jest na dobrym poziomie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Podsumowując, nie zauważyłem żadnych śladów zużycia powłoki ani jej osłabienia.

Działanie bardzo dobre.

Test in progress.

Bonus

sAeTa4VDlLo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za aktualizacje Piotrek.

Czym się różni H1 od Q1?

Co do Q1 to jest to powłoka odpowiadająca za hydrofobowość i z kwarcem ma mało wspólnego. H1 to typowy kwarc a Q1 jest jego uzupełnieniem, a dokładniej wzmocnieniem hydrofobowości. Trochę bez sensu nakładać sam Q1 na lakier.

Skoro w Q1 nie ma kwarcu to ciekawe co i jak długo się utrzyma.. Skoro po miesiącu wygląda jak w dniu aplikacji (bo tak wygląda, tak?) to to musi być coś ciekawego.

Piotrze, kto dał Ci tego Tenzi? Przedstawiciel? Co o tym mówił? Nie wspomniał, że H1 to kwarc a Q1 to uzupełnienie?

Zerkam na stronę Tenzi Detailing porównując te dwa produkty i...

Jedyna różnica w opisie to:

Q1 - Silnie hydrofobowa powierzchnia ułatwia odprowadzanie wody z karoserii

H1 - Mocna powierzchnia ochronna o właściwościach hydrofobowych ułatwia odprowadzanie wody z karoserii

Ale czy w zasadzie to jest coś innego czy jedynie ubrane w inne słowa?

Trzymamy się wątku Q1 i w oparciu o ten produkt proszę udzielać odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, kto dał Ci tego Tenzi? Przedstawiciel? Co o tym mówił? Nie wspomniał, że H1 to kwarc a Q1 to uzupełnienie?

Gamę produktów Tenzi Detailing (chyba całą) otrzymałem od osoby która to wszystko stworzyła (słowa tejże osoby z Tenzi).

O samym Q1 wyrażał się jak o samodzielnej powłoce.

Skoro po miesiącu wygląda jak w dniu aplikacji (bo tak wygląda, tak?)

Dokładnie tak wygląda :u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, kto dał Ci tego Tenzi? Przedstawiciel? Co o tym mówił? Nie wspomniał, że H1 to kwarc a Q1 to uzupełnienie?

Gamę produktów Tenzi Detailing (chyba całą) otrzymałem od osoby która to wszystko stworzyła (słowa tejże osoby z Tenzi).

O samym Q1 wyrażał się jak o samodzielnej powłoce.

Skoro po miesiącu wygląda jak w dniu aplikacji (bo tak wygląda, tak?)

Dokładnie tak wygląda :u
Dostales od Przemka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt się skrystalizował gdyż jego ilość do ilości powietrza w butelce była zbyt mała i doszło do reakcji.

Dlatego w moim przypadku poszło "lej na bogato" :D

Dziś podła pogoda, auto troszkę pojeździ więc w weekend pewnie znów coś pochlapię.

EOT :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach powłoka niczym się nie różni od japońskich

To prawda jednak wprawne oko skrzywione innymi powłokami dopatruje się tego co pisałem czyli różnic w prędkości odprowadzania wody.

Jednak to co jest i tak odprowadza wodę bardzo dobrze i niemal całkowicie powodując szczątkową potrzebę użycia jakiegokolwiek ręcznika.

Ze wzgl.na zapach(muszę go mieć) czy jakość?

PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byłaby szansa żebyć krótko skomentował ten szampon w porównaniu z tym co miałeś do tej pory? Ze względu na jego cene i do tej pory niezle opinie chyba sobie go kupie. Mam nadzieje, ze to nie bedzie zbytni offtop w tym temacie. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu




×
×
  • Dodaj nową pozycję...