Skocz do zawartości

Jaki płyn do spryskiwaczy?


AndrU

Rekomendowane odpowiedzi

Metal, spróbuję na 3l i zobaczę jaka różnica w zbieraniu robaków.

Ale to, że wezmę destylowaną zamiast kranówy to chyba nie wpłynie in plus na usuwanie robali z szyby.

Zauważyłem, że duże znaczenie ma regularne stosowanie płynu, tzn. trzeba psikać przy każdym wyjeździe (ja psikam na szybę parę ładnych sekund a potem wycieraczki robią kilka cykli), aby nie dopuścić do powstania kurzu/brudu na szybie. Wcześniej używałem płynu jak padał deszcz, albo jak miałem przykurzoną szybę i problemem był lepiący się osad na szybie w miejscach poza wycieraczkami (tam gdzie jest odprowadzany płyn z brudem). Teraz zmieniłem taktykę i problem zniknął;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale to, że wezmę destylowaną zamiast kranówy to chyba nie wpłynie in plus na usuwanie robali z szyby.

wpłynie to na to,aby nie robiły się plamy po płynie,woda bardziej miękka ...

MetalMagnes napisał(a):Zauważyłem, że duże znaczenie ma regularne stosowanie płynu, tzn. trzeba psikać przy każdym wyjeździe (ja psikam na szybę parę ładnych sekund a potem wycieraczki robią kilka cykli), aby nie dopuścić do powstania kurzu/brudu na szybie. Wcześniej używałem płynu jak padał deszcz, albo jak miałem przykurzoną szybę i problemem był lepiący się osad na szybie w miejscach poza wycieraczkami (tam gdzie jest odprowadzany płyn z brudem). Teraz zmieniłem taktykę i problem zniknął;-)

ja mam inną ... nie wypsikuje niepotrzebnie płynu po co ? częściej myję szybę i nie ma problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to, że wezmę destylowaną zamiast kranówy to chyba nie wpłynie in plus na usuwanie robali z szyby.

wpłynie to na to,aby nie robiły się plamy po płynie,woda bardziej miękka ...
Z plamami, zaciekami, smugami nie miałam problemu, choć kranówę mam wyjątkowo twardą.

Używając 303 nie jestem zadowolona jedynie ze zmywania robali, także spróbuję dać na 3 litry i zobaczę jaka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Po paru dniach testowania mieszanki: tabletek 303, IPA, wody destylowanej stwierdzam, że to totalne nieporozumienie. Smród IPA w połączeniu z tabletkami 303 jest nie do wytrzymania. Po zastosowaniu/psiknięciu na szybę w samochodzie jest drażniący smród alkoholu, który przechodzi w zapach wymiocin!!! (przepraszam za dosadne określenie, ale taka jest prawda). Niestety tabletki 303 (w mieszance z IPA-proporcje patrz wyżej) nie nadają się jako płyn zimowy.

Producent powinien się zastanowić co pisze na swojej stronie, a sklepy najpierw powinny samie przetestować taką mieszankę, zanim zaczną pisać za producentem.

Tak więc przestrzegam wszystkich potencjalnych użytkowników prze taką mieszanką!

Kupcie dobry firmowy płyn zimowy!

Przetestowane-totalna porażka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent powinien się zastanowić co pisze na swojej stronie, a sklepy najpierw powinny samie przetestować taką mieszankę, zanim zaczną pisać za producentem.

hmm szczerze mówiąc to wydaje mi się, że opis w naszym sklepie jest opisem producenta a tam ani o IPA ani o warunkach zimowych nie ma ani słowa. To chyba musiał być wymysł jakiegoś sklepu po prostu.

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm spoko w takim razie do nas już dotarł poprawiony opis (z sensem). Producenci niestety piszą różne dziwne rzeczy i nie zawsze da się wszystko wychwycić a i przetestować wszystko od razu jest ciężko kiedy przychodzi dostawa z nowościami :) ja mam u siebie 303 (wersja letnia, której w końcu muszę się pozbyć)i rzeczywiście mogę polecić na lato (btw. czy to możliwe żeby płyn do spryskiwaczy wpływał na szczelność spryskiwaczy reflektorów? jest to słaby punkt vw/audi i u mnie też zawsze przeciekały co kończyło się tym,że cały płyn zostawał na ulicy/chodniku, teraz od 2 miesięcy mam 303 i nie przeciekają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy bardziej opłaca się kupić jakiś koncentrat sonaxa i rozrabiać z wodą dest. czy po prostu marketowy płyn -25?

Sonaxa zdecydowanie nie polecam, bo pozostają zacieki na masce. Inny koncentrat jak najbardziej, ja używałem do tej pory Forda. Janek, polecam też gotowy zimowy płyn Organiki Supreme Escepe -21 o bardzo ładnym zapachu. Marketkowego nie kupuj, tylko jakiś firmowy, cena 25 zł za 4 litry za sezon zimowy to naprawdę niewiele ;)

Wiolka, jako letni 303 zdecydowanie polecam. Natomiast jako zimowy jest to totalna porażka! Niektóre sklepy zostały zostały przy opisie 303 jako letniego płynu, inne poszły za producentem dalej i promują jako zimowy, wcześniej go nie używając.

Z tą szczelnością...jeszcze przeczyta to producent tabletek 303 i w przyszłym sezonie przeczytamy w opisie...uszczelnia reflektory =))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin piszesz o innych niż sonaxa ale na takim allegro jest ich od... i ciut ciut i szczerze nie wiem który nie będzie powodował zacieków.

Ale zerkne na tego Organiki, moze na allegro znajde.

Dzięki

p.s. ten forda to chodziło Ci o tego --> http://allegro.pl/plyn-do-spryskiwaczy-zimowy-koncentrat-55c-1l-org-i1888012443.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. ten forda to chodziło Ci o tego --> http://allegro.pl/plyn-do-spryskiwaczy- ... 12443.html

Tak dokładnie, cena jeszcze lepsza niż przed rokiem, bo płaciłem 14 zł;-)

Takie rozcieńczenie:

woda 1 + płyn 2 = - 31°C

woda 1 + płyn 1 = - 21°C

woda 2 + płyn 1 = - 12°C

Ja zawsze 2 butelki kupowałem i miałem 4 litry płynu.

Z gotowych miałem Autoland Psik z gliceryną - może być, dobre opinie słyszałem o Castrol Biofix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...