Skocz do zawartości

Jaki płyn do spryskiwaczy?


AndrU

Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak samo jak ten Twój "dezodorant" tasco czy jak :lol:

uuu, to widzę ten sam nałóg :lol: pozostała część rozmowy w hyde parku :mrgreen:

edit 10.12.2010.

wszem i wobec chciałabym oznajmić, że dziś zapaliła mi się kontrolka od płynu do spryskiwaczy :ymparty: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie zimowy Sonaxa to porażka! Zacieki na masce, szczególnie przy wylotach dysz od spryskiwaczy. Słabe czyszczenie szyby itp. To dziwny płyn, bo zbiera opinie złe i bardzo dobre! Tak samo jak odmrażacz Sonaxa do szyb!

:?:

Kupiłem 2 miesiące temu 1 litr koncentratu i rozcieńczyłem 1:1 z wodą demineralizowaną, płyn po prostu świetny, najlepszy jakiego dotąd używałem. Skończył mi się dopiero tydzień temu (a wcale go nie żałowałem) i kupiłem Autoland - beznadzieja, rozmazuje, nie czyści do końca, zostawia smugi, a dałem 10 zł za 2 litry. 1 litr koncentratu Sonax'a - 12zł + 1litr wody 2zł = 14. Wolę Sonax'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 miesiące temu 1 litr koncentratu i rozcieńczyłem 1:1 z wodą demineralizowaną, płyn po prostu świetny, najlepszy jakiego dotąd używałem. Skończył mi się dopiero tydzień temu (a wcale go nie żałowałem) i kupiłem Autoland - beznadzieja, rozmazuje, nie czyści do końca, zostawia smugi, a dałem 10 zł za 2 litry. 1 litr koncentratu Sonax'a - 12zł + 1litr wody 2zł = 14. Wolę Sonax'a.

Według mnie to też najlepszy płyn do spryskiwaczy, kupiłem go juz 4 razy teraz była przerwa bo był z tesco ale jutro kupie moze tego turtle wax co Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Autolandu Psik-Psik ale ten płyn to dla mnie porażka. Przy -5 na nieogrzanej szybie robią się takie kwiatki, że nic nie widać. Więc mam 2 możliwośći albo przez 4-5 km nie używać płynu albo się modlić, żeby w nic nie przywalić.

Teraz kupie sprawdzony płyn z biedronki - Aurora czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -5 na nieogrzanej szybie robią się takie kwiatki, że nic nie widać.

Paweł, to ciekawe bo ja u siebie nie zaobserwowałem takiego zjawiska :-?

Ten sam jest zalany w aucie żony i ona też nie narzeka, a używa spryskiwacza

bardzo często.

Nie żebym bronił czy zachwalał produkt Autolandu, dla mnie jest ani lepszy ani gorszy, z tej półki

cenowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie kończę 5 litrów Bottari. Miał być o zapachu cytrynowym ;) Generalnie cytryny w nim mało, ale za to skutecznie to coś co miało udawać cytrynę, likwiduje smród jaki zazwyczaj jest w tanich płynach (np. w takim nieszczęsnym moim poprzednim Proficie). Bottari w sumie całkiem bezzapachowy (jeśli mówimy o tych alkoholowych zapachach).

Następna do testowania stoi w garażu Aura, z Biedronki.

Ale nie ma jakis innych typu turtle i sonax szkoda

W tym teście który podał przemas jest w ostatnim załączniku Sonax i Turtle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bottari W AutoŚwiecie zmierzyli i trzymał z lekkim zapasem krzepnięcie. Aura z Biedronki to Organika Sarzyna, używałem sporo w zeszłym sezonie, bo tani i bardzo dobry.

A propos tych opisów to mam przed sobą dwa artykuły: Motor i AutoŚwiat. Róznice w zmierzonym krzepnięciu tego samego płynu są spore czasem. Np Alpin -17/-9 w Motorze i ten sam płyn w AŚ -22/-23. Nie bardzo kumam. Ale takich różnic jest sporo. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...