Skocz do zawartości

Jaki płyn do spryskiwaczy?


AndrU

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja kupiłem ostatnio 4litry płynu w Biedronce za 8,99 :mrgreen: Myślę sobie, a co tam spróbuję, w końcu już niedaleko do wiosny i... totalne zaskoczenie! Zmywa lepiej niż Autoland Psik Psik, który kosztuje 10zł za 2 litry. Ten biedronkowy jest z jakąś nanotechnologią, nie rozmazuje, szybko wyparowuje, no i ta cena!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIP z reala taki za 9,99 4 litry do -20 nie polecam naprawdę wali jak denaturat :x

edit 01.03.2011:

Panowie I Panie mam problemik. W Weekend zalazłem płynu do spryskiwaczy full pod korek. Tesco nanotechnologia do -22. Dzisiaj było -8 rano zapalam auto jako że stał weekend to trochę szyba brudna psiknęłem 3razy było ok ruszyłem i po 5 sek total na całej szybie mgiełka myślałem że coś z dachu spadło czy coś ruszyłem wycieraczkami i nic nie dało. Dopiero jak znów psiknęłem płynem to dobrze ale znów za 5 sek na szybie całą mgła była pokryta i dopiero po 1-2 min powoli schodziła. Przyznam trochę uciążliwe to było dobrze akurat że przez te 1 min stałem pod światłami w korku. Ktoś zna przyczynę? Czyżby szyba zimna i płyn na niej zamarzł czy jakieś inne objawy sugestie moga być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

polecam nanotechnolgie z biedronki wszystkim tym co chcą mieć nowo polerowaną maske :ymdevil: Ślady jakie pozostają na masce po płynie to masakra, często (zbyt czesto) widać u klijenta ślaczki na masce,pada pytanie jakiego płynu pan używa, a odp brzmi - z biedronki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Minęło w sumie już około 3,5 miesiąca od kiedy stosuję płyn 303 w tabletkach i coraz bardziej się do niego przekonuje;-)

Na począku stosowałem 1 tabletkę na 4 litry wody, teraz 1 tabletkę na 3 litry wody (producent zaleca takie stężenie na brudniejsze szyby) i przy takiej proporcji zostanę. Jako letni płyn mogę jak najbardziej polecić! Bardzo dobrze czyści szyby, nie pozostawia smug, zacieków na masce brak.

To co odróżnia 303 od innych płynów ma ciekawą/inną - tabletkową formę, ale trzeba dokupić jeszcze wodę destylowaną lub demineralizowaną. Moim zdaniem 303 w wersji letniej jak najbardziej, natomiast w wersji zimowej wychodzi już bardzo drogo i chroni do -14° C co nie jest wynikiem rewelacyjnym.

Przeliczając wychodzi tak:

na 1 litr amerykański (0,946 litra) płynu 303:

4 oz. (ok. 114 ml) do -3° C

8 oz. (ok. 228 ml) do -5° C

12 oz. (ok. 342 ml) do -14° C

(1 oz. = ok. 28,5 ml)

(mam nadzieję, że się nie pomyliłem;-)

Koszt 5 tabletek 303 to 22,99 zł, IPA 500 ml 9,99 zł, woda destylowana lub demineralizowana to chyba około 5 zł za 4 litry.

Bardzo dobry płyn zarówno zimowy jak i letnie i do tego niedrogi posiada polska Organika

Organika ma parę bardzo dobrych produktów! Polecam zimowy płyn do spyskiwaczy Supreme, wspaniały Szampon ekologiczny o zapachu szyszek do kąpieli, bardzo dobrze myje, niestety zmywa wosk:-(, czy genialny, uniwersalny Perlon, który bardzo dobrze czyści plastiki wewnętrzne i plastiki oraz lakier w komorze silnika oraz jest chyba najtańszym quick detailerem na rynku:-) Reszta produktów dobra/przeciętna. Natomiast nie polecam antypary - Arosan - nie działa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po półtora miesiąca stosowania 303 dalej podtrzymuję, że to świetna propozycja na letni płyn :u

Co prawda nie radzi sobie wyśmienicie z robalami i zostają ślady, no ale nie można mieć wszystkiego. Jak to Mariusz kiedyś powiedział: takie niestety właściwości kieszek robali ;)

Jeszcze będę musiała spróbować koncentrat Wurth i porównam oba w kwestii zmywania robali. Zobaczymy który lepiej sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal, spróbuję na 3l i zobaczę jaka różnica w zbieraniu robaków.

Ale to, że wezmę destylowaną zamiast kranówy to chyba nie wpłynie in plus na usuwanie robali z szyby.

Jacek, dla mnie dużym plusem jest właśnie to w tych tabletkach, że nie mają żadnego zapachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu




×
×
  • Dodaj nową pozycję...