Skocz do zawartości

FSO Polonez Atu 1.8 16V


tata_jerzyka

Rekomendowane odpowiedzi


  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe ATU, wcześniej miało przebieg 82400 km, później zmalał on do 72k :ymapplause:

we wcześniejszej fotorelacji autor tego tematu zarzekal się, że zderzak jest idealny, tu już się przyznał do wgniotek :ymparty: 

Tak, auto kupiłem z Włocławka a mieszkam w Ciechanowie. Na zderzaku to tylko załamane światło z lampy, tak samo jak i nad znaczkiem FSO. Faktycznie- dziwnie podejżany efekt ;)
Pasty z tego co pamiętam użyte były 2x 3M czyli: FC+ oraz Polishing. Potem IPA, cleaner i wosk.

 

http://detailingclub.pl/topic/2178-re-fso-polonez-atu/

 

Naklejka OBRSO i FSO sport przy silniku, który śmiało mógłby reklamować majonez kętrzyński powodują u mnie bolesne skurcze mięśni od śmiechu  :(( (dla tych co nie wiedzą, w silnikach K16 HGF występuje co 2-gie tankowanie)

 

Pozdrawiam i dziękuję za umilenie wieczoru :ymapplause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

na glebe go dziada, ale tak żeby nie darl na nierównościach i będzie git /(takie moje prywatne skrzywienie po glebowaniu samochodu). msłe pytanko. Nie było jakichś dokładek zderzaka przedniego? bo troche goło na tym przodzie jest. tak poza tym to bardzo ładnie wygląda. powodzenia przy dalszych pracach nad autem no i szacuneczek za wkład pracy włożony w to autko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie, że dbasz o ten samochód bo jest już ich mało a jakoś mam do poldka sentyment. Tylko gryzą mi się dwie rzeczy, z jednej strony jak wyczytałem, chcesz utrzymać go jak najbardziej w serii. z drugiej strony widzę, że dokładasz, lub uszczuplasz niektóre rzeczy które pasują lub nie jak świni siodło. Pasowało by wybrać którąś z tych opcji i pójśc w jednym kierunku. 

 

Jest dobra felga, za to plus, ale gleba pasuje teraz jak nic. trochę biją po oczach  ciemne kierunki z przodu oraz te emblematy ponaklejane na klapie gdzie brakuje mi teraz oryginalnej blendy 

 

Sam śmigam "dostawczakiem" ale na feldze 17" i glebie. Gleby nie ma się co bać, bo najwięcej niepewności sieją Ci którzy nigdy na niej nie jezdzili i pewnie przez to Twoje wątpliiwości. 

 

Życzę udanych modów :) a sam z chęcią będę śledził jak się rozwija temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Trochę zaniedbałem i temat ale walczę z remontem nowo zakupionego domu. Na szczęście mam wynajduję jeszcze czas na mody w Polonezie. W chwili obecnej przygotowuje się zabudowa bagażnika, taka konkret i profi no i oczywiście... GLEBA ;-)
Zaraz po tym (pewnie w weekend) będę już zabezpieczał auto na zimkę czyli:

 

- solidna kąpiel w APC i szamponie

- glinka

- UC Megsa

- SRP

- wosk.

 

Oczywiście nie śmiałbym nie zamieścić relacji z tejże operacji.

Auto obecnie ma założone oryginalne, pomarańczowe kierunkowskazy, W firmie Webasto zamówiłem oryginalnie dedykowany szyberdach el.sterowany do Poloneza. Wraz z montażem- 2kzł wyfrunęło z konta. Na pokład wleciało Hi-end'owe radyjko Kenwood 25'th Anniversary i tym podobne historie. Wszystko niebawem zaktualizuje, proszę o chwile cierpliwości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze chciałbym dodać, że ten

 

przeprogramowany ECU

to zwykły sterownik M.E.M.S. 1.6, czyli zwykły sterownik od Poloneza z silnikiem Rovera 1.4.

02ve.jpg

trzeba było zastosować przynajmniej M.E.M.S 1.9, wyglądający jak na foto poglądowym:

dcp_3828.jpg

A najlepiej zastosowac M.E.M.S 3 i rozstac się z kopułką, miałem Kolego Ci zaproponowac pomoc, ale za butę, będę nadal obnażał Twoje kłamstwa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BladyKris :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

tata_jezyka dobrze się czujesz ? :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q

Może sobie idż na forum od Polonezów a nie zaśmiecaj takimi tekstami tutejszych porad i spostrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu nie wiem co tutaj czyścili moderatorzy ale ... ja do sedna tematu.

 

Uwielbiam takich zakręconych kolesi, którzy majstrują przy tak "niestandardowych" w naszych czasach autach.

Super, że do tego tu polski produkt.

 

Ja w odróżnieniu od kilku innych opinii powiem, że ŻADNEJ GLEBY bym Polonezowi nie aplikował - to też urok auta i brak ingerencji w "oryginalność".

 

Trochę dziwnie patrzyło się na fotki korekty bez oklejania czegokolwiek oraz stosowane zawsze SRP (np. po Megasie UC) gdyż zawsze uważałem SRP za produkt konkurencyjny wobec Megsa UC właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...