Skocz do zawartości

QD a Sealant


Arturo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Po dwóch dniach czytania już myślałem że coś wiem, ale okazało się że jednak nie :)

Może mi ktoś wyjaśnić jaka jest różnica pomiędzy QD a sealantem?

Rozumiem że QD stosuję się z glinką po umyciu szamponem, a Sealanty? Czytałem o produkcie DODO Juice RedMist który niby jest sealantem ale piszą że jest za razem QD no i nie kumam. Wiem że to wiedza podstawowa i może gdzieś czegoś nie doczytałem ale będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Takiego kurde fajnego posta wysmarowałem, to znów ktos przeniósł tego posta.

Wściec się można.

Kurde. Nie chce mi sie pisać.

QD cholera jasna jest po to, by Ci laska w łóżku powiedziała, iż Twój samochód jest bardziej wet niż ona mimo Twoich usilnych starań.

Cholera jasna.

Co chwile to słyszę...

A tak poważnie.

1.

Umyłem Tatrę.

2.

Nawoskowałem ją.

3. Następnego dnia zawoże parę do śłubu.

4,5,6,7,8,9, etc.

Rano w sobote przecieram lekko skurzona Tatrę Dusterem (duster - zmiotka delikatna do kurzu, pyłków), psikam QD (Quick Detailer, lub krótko Detailer; nazwa QD - Quick Detailer pochodzi od nazwy własnej Meguiars Quick Detailer), przecieram mikrofibrą i auto lsni troszkę bardziej jak po wosku, dodatkowo ma dodatkowy wet look.

Po obiedzie z para młodą jadę w plener do zdjęć.

Znów psikam QD tatre przed każdym zdjęciem z autem i znów ta laska mówi, że to auto jest bardziej wet niż ona. (dobrze, że kroplekowania nie sprawdza, bo śluby zawsze sa w słoneczną pogodę).

Po tygodniu znów mam ślub, nie chce mi się woskować, więc QD odświera mi wet look i blask.

A potem z jakąś drużbą się umawiam, ide pod prysznic i co?

Auto mi bardziej kropelkuje niż ona i znów na aucie mam większy wet look.

Red Mist to taki QD ale z dodatkiem sealanta, jest troszkę bardziej trwalszy.

P.S. Do glinki się używa lubrykanta.

To taki rozcieńczony szampon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Czytałem o produkcie DODO Juice RedMist który niby jest sealantem ale piszą że jest za razem QD no i nie kumam. Wiem że to wiedza podstawowa i może gdzieś czegoś nie doczytałem ale będę wdzięczny za odpowiedź.

Dodo RM trzeba raczej traktować selanta.

1. Dłużej trzyma, ok 3 tygodni latem bez problemu.

2. Nakładanie jest trudniejsze niż typowego qd. Powstają ślady, zamazy. Trzeba drugi raz"mglić", żeby spolerować. I najlepiej w innym niż oryginalny atomizerze, z ustawieniem na jak najmniejszy wyrzut. Poza tym jest mocno penetrujący, uszkadza zaworki. Bez przesady ale jednak.

3. To jest ekstra produkt. W sensie poprawy look'u.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...