Skocz do zawartości

Glinka Temachem i kilka pytań


mar_1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dopiero zaczynam przygodę z detailingiem i zaczynam zbierać sobie materiały. Wczoraj przysłano mi polerkę. Dziś przyszła glinka.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I odnośnie glinki mam kilka pytań.

1. W aukcji z której kupiłem glinkę jest napisane że stosuje się ją podobno tylko z wodą - prawda?

2. Jak przechowywać glinkę?

Co do polerowania auta to powiedzcie mi jak mocno przyciskać albo wogóle nie przyciskać polerki podczas polerowania? Mam zamiar zamówić w weekend pastę Schol'a S17, Colli 845 i kilka padów. Polerka Power Up taka"

http://allegro.pl/item1166135527_polerk ... _gwar.html

Pewnie w tym roku nie dam rady zebrać tylu materiałów ile bym chciał ale jak kupię podstawy to chciałbym spróbować chociaż jeden element spróbować zrobić.

P.S. Tak na marginesie to chyba przydała by się kategoria na forum pt. jestem laikiem proszę o pomoc, bo nieraz aż głupio pytać o duperele :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dla spokoju użyj wody. Bilt Hamber miękki idzie nawet z qd i PB s&w. Więc dawaj z wodą, możesz dodać kapke szamponu. A Jest na razie wątek w Testach-Pytania newbiesów. ;)

Dociskać możesz, trzeba obserwować. Nie znasz grubości lakieru. ja też miernika nie mam. Zależy od obrotów, pada, pasty. Próbuj. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest glinka Bilt Hamber. Nie wiem jaka to glinka ale jeśli jest napisane, żeby używać wody to używaj wody. Były już przypadki, że glinka spuchła i była do wyrzucenia bo ktoś zamiast wody używał wody z szamponem właśnie do glinek od Temachem.

A swoją drogą trzeba było kupić glinkę Bilt Hamber :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Bilt Hamber jest świetną alternatywą dla droższych glinek. I też odradzam używanie wszelkich kombinacji zamiast wody, jeśli właśnie wodę zaleca producent - wtedy glinka może zacząć się niepotrzebnie "rozlatywać". Dzisiaj to właśnie zauważyłem, przelatując ją moim prowizorycznym Quick Detailerem (czytaj: woda z szamponem).

Co do docisku - nie martw się, glinka ci sajgonu z lakierem na pewno nie zrobi. Jeśli potrzeba docisnąć, to dociskaj - ale oczywiście bez przesady. Po mocno zabrudzonej powierzchni przejedź glinką z 10-20 razy na lekkim docisku. Jak to nie pomoże i wciąż będziesz czuł pod glinką opór, chropowatość, wtedy możesz docisk zwiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za odpowiedzi. Na przyszłość będę pamiętać co kupować. A gdzie taką glinkę przechowywać? Nic jej się nie stanie jak będzie sobie leżeć na półce w domu czy musi mieć jakieś "warunki"?

Tak myślę jeszcze, jak wyglinkuje i zacznę polerować to maszynę przyciskać czy wystarczy jak będzie swoją wagą leżeć?

Jak wypróbuje kiedyś tą glinkę (bo muszę pokupować resztę materiałów) to napiszę jak się sprawuje i porobię kilka zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pracy glinka nie ma co fotek robić.

Efekt jest zauważalny przez niektórych i nie na fotkach.

Na fotkach można jedynie pokazać zanieczyszczenia, jakie zebrała glinka.

A samochód? Asfalt ściągniesz naftą, a glina ściągnie Ci zanieczyszczenia, których ludzie nie zauważają.

Co do pracy maszyną, to docisk zależy.

Musisz popracować, poćwiczyć. Nie da się powiedzieć czy z dociskiem, czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka glinke, kupilem na wiosne. Uzywaj tylko wody i nie mietos w rekach bo sie rozlazi jak sie ja przegrzeje. Jak bedziesz tych zasad sie trzymal to glinka posluzy dlugo i bezproblemowo - mowie z doswiadczenia bo jeden kawalek musialem wyrzucic przed skonczeniem auta - rozpadl sie jak ciasto. Przechowuje w oryginalnym pudelku i nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki podpowiedzi. Będę musiał poćwiczyć trochę. Teściu ma Kadeta to poćwiczę (zawsze to mniej szkoda) :lol:

A powiedzcie mi jeszcze jedno. Zaprzyjaźniony sklep mrcleaner, tam jest pole kod rabatowy jak go uzyskać może bym trochę taniej kupił kilka rzeczy bo chcę zamówić pastę, wosk, pady itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tu mocniejszych środków, jak choćby Bug&Tar Remover Megs'a (nie potwierdzam działania, nie próbowałem).

Teeee... z czym Ty tu wyjeżdżasz??? z jakimś Megs'em??? :mrgreen:

Tu popieramy produkty sprzedawane przez nasze "rodzinne" firmy.

Ja polecam Nielsen Bug & Tar remover - do kupienia w SNB Kosmetyki albo u noxa ;)

A tak na poważnie, to mam Nielsena i na smołę działa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo czytam i staram się zgłębić wiedzę i zastanawiam się dlaczego rzadko używacie (albo mi się zdaje) środków firm np. Autoglym, Zymol...

Nie mogę się napatrzeć na tą robotę

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... post975409

i gdzieś miałem czerwone BMW ale mi uciekło z zakładek i tam właśnie te kosmetyki wtórują i widzę że radzą sobie całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się dlaczego rzadko używacie (albo mi się zdaje) środków firm np. Autoglym

Z firm które wymieniłeś mam "na stanie" AG SRP, AG HD Wax, AG Glass Polish.

Z Z**** mam glinkę, lubrykant, cleaner i odżywkę do skóry no

i "sample" wosku Carbon - prezent od Mariusza marctwain :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9-częściowy wątek... Stewie przedobrzył. Ale ten gość ma hopla na punkcie detailingu. Z VW Bora robił to samo, tylko, że zmieścił się w jednym temacie. Ale fakt, widać tu niesamowitą szczegółowość i pasję zarazem.

Co do produktów - poleciłem Megsa, bo tylko go znam. Oczywiście, są pewnie tańsze odpowiedniki konkurencji, nie wnikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...