Skocz do zawartości

Proszę się nie śmiać - Fiat Cinquecento


Ekhangel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj skończyłem Cinquecento pracownicy. Nuda jednak robi swoje. Mycie, glinkowanie oraz politura Megs'a Deep Crystal Step 2. Ten wysłużony lakier potrzebował refreshingu, i go dostał. Niestety, nie doczekałem się jeszcze polerki, więc z rysami nawet sobie dałem spokój. Efekty i tak są całkiem ciekawe, DC 2 działa świetne na czerwień, efekt wzmacnia fakt, że lakiery FIATa są tak beznadziejne. Nie nakładałem żadnego wosku, bo go jeszcze nie mam. Akurat dzisiaj all4auto musiało być zamknięte...

Zaczynając o 12:30 miałem czas jedynie do 15:00, więc nie miałem za bardzo czasu go "dopieścić", jeśli chodzi na przykład o fel... ekhm, te... koła, wnętrze czy elementy plastikowe.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szczerze mówiąc, to specjalnie wybierałem tylko najbardziej efekciarskie ujęcia. 3,5h machania szmatką z politurą jest warte tylko takich ujęć. Jak bym ci pokazał, jak się światło załamuje na owej karoserii, to jeszcze byś stwierdził, że nic przy nim nie robiłem. Takie numery zostawię sobie na później, jak już skoryguję lakier na wszystkich autach, w posiadaniu których jest moja rodzina, a potem każdemu walnę po warstwie konkretnego wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wosk nic Ci nie da.

Bo czymże jest dobry lukier, jeżeli zamiast pączka masz zakalec?

A dlatego chciałem takie fotki, by ocenić stan lakieru.

Zamieniłbym Scratcha na Ultimate Compoud, jak już jesteś przy preparatach Meguiars.

Poza tym, najpierw zrób jedno auto od początku do końca, by się zabrać za następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że samego wosku nie będę nakładał. To był tylko skrót myślowy. UC faktycznie będę musiał kupić (lub odpowiednik konkurencji). Co do brania się za następne auto... Jeśli nie mam obecnie możliwości finansowych zrobić auto "do końca", to wolę je zrobić do połowy, żeby nie tracić cennego wakacyjnego czasu, nabyć doświadczenie i zabić nudę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...