Skocz do zawartości

Suchy lód w Autodetailingu


David Polarjet

Rekomendowane odpowiedzi


Hahaha fakt faktem niestety najtaniej nie jest:) ale można zaoszczędzić sporo czasu na czyszczeniu.

maszyna do autodetailingu to wydatek ok 23 000 PLN netto.

Urządzenie wymaga do pracy kompresora o wydajności min 600 l./min

więcej info o działaniu maszyny Polarjet tutaj:

https://www.facebook.com/pages/Polarjet-Polska/1472605309638475?ref=hl

www.polarjet.pl

www.polarjet.ch

 

i jeszcze tu:

https://www.facebook.com/miracledetailuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych przypadkach faktycznie technologia została użyta do "dopieszczania" samochodu a nie do faktycznego usuwania dużych zabrudzeń. 

Technologia suchego lodu jest zbliżona do piaskowania.Można usunąć nawet cały lakier z samochodu jak ma ktoś taką potrzebę(tylko,że nie ma to zupełnie sensu ekonomicznego).

Zalecane jest w samochodzie czyszczenie:

komory silnia - usuwa stary olej,smary,brud po płynach etc..

wentylacji - już po 1 min dezynfekuje i odgrzybia kanały wentylacyjne,

tapicerkę - usuwa plamy z czekolady,smaru etc...

uszczelki,

pedały gazu,

zawiasy w drzwiach

felgi,

podwozie - usuwa środki konserwujące...

deskę rozdzielczą i wszystkie zakamarki w trudno dostępnych miejscach,

głośniki

... to wszystko bez użycia wody i środków chemicznych (wilgotność suchego lodu wynosi 0%) co jest całkowicie bezpieczne dla "elektroniki" w samochodzie.

Co to ma wspólnego z Autodetailingiem?To pytanie do Paul-a Dalton-a:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minetoo - Niestety ceny takich maszyn do najtańszych nie należą...ale można starać się o zakup z dotacją z UE(pod innowacyjną technologię lub ochronę środowiska).

Na "zachodzie" koszty zakupu maszyny zwracają się po ok 8 miesiącach.W Polsce taka inwestycja zwraca się od 18 - 26 miesięcy(oczywiście w zależności od ilości czyszczonych aut).

Arku: Paul jest oczywiście świetnym specjalistą w swojej dziedzinie i ja mam dla niego pełen szacunek. Jednak nie jest dla mnie ostatecznym wyznacznikiem czy maszyna jest dobra czy nie. Nasze urządzenia otrzymały rekomendację z centrali BMW i są już wprowadzane do użytku w salonach na terenie Niemiec.To jest dla mnie o wiele lepsza rekomendacja.

A ponieważ jesteś z Opola, jak będziesz chciał to podjadę do Ciebie i przetestujesz maszynę osobiście.Poznasz wtedy jej wszystkie zalety jak i wady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy że do eksploatacji tej maszyny potrzeby jest suchy lód o odpowiedniej gramaturze, a tego

nie kupuję się w Żabce za rogiem i nie kosztuje 3 zł za "woreczek".

Porównywanie "zachodniego" rynku usług z naszym nie ma praktycznie sensu.

 

Pytanie:

Ile suchego lodu idzie na "wymycie" komory silnika czy np. wnętrza samochodu średniej klasy.

Ciekaw jestem na jaką cenę należałoby skalkulować usługi taka maszyną aby miało to jakikolwiek

sens ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum taki kompresor jest potrzebny

http://www.walterpolska.pl/pl/sprezarki/sprezarki-tlokowe/serie-hd-hhd-vhd/204.html

a najlepiej to śrubowy a to koszty ok 20 tyś i moce bardzo duże

Załóżmy że myjemy 30 minut to kompresor idzie non stop i pobiera 7.5kW (5zł)

Suchy lód (5zł?)

Koszt urządzeń ok 40 tyś brutto

Trzeba by za taki kpl wziąść ok 150-200 zł

Nie dadzą takiej kasy ludzie

A jak by robił 5 -10 aut dziennie to koszty chyba duże na same urządzenia i środki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj Boże żeby robić 10 usług suchym lodem dziennie i regularnie. Wtedy może można by zejść z ceną w okolice

100-120 zł, ale to i tak drogo na kieszeń przeciętnego klienta, więc te 10 usług nawet na bardzo popularnej

myjni jest mało realne.

 

Zastanawiam się skąd się bierze tak wysoka cena tego urządzenia. Mogę się mylić, ale dla mnie to "dystrybutor-wydmuchiwacz" suchego lodu

który, na dodatek, do swojego działania potrzebuje dodatkowego zewnetrznego (drogiego) urządzenia. Nie zastosowano chyba w tej konstrukcji jakichś kosmicznych technologi

czy materiału tudzież pierdyliona drogich procesorów.

Zrozumiałbym cenę gdyby to urządzenie samo produkowało suchy lód i sprężone powietrze.

Nie znam się, ale takie urządzenie nie powinno kosztować więcej niż przyzwoity odkurzacz piorący IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie iż prowadząc działalność i kupując takie urządzenie trzeba mieć wymagane przepisami przeglądy okresowe które są zarąbiście drogie. W kompresorze śrubowym trzeba wymieniać ciągle separatory oleju, olej, uszczelnienie separatorów. U nas za serwis jednego kompresora firma w ciągu roku kasuje  prawie 5 tysiaków... Więc do myjni jest to raczej nieopłacalne ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno takie urzadzenie się sprawdzi w dużych serwisach ASO

Mają tam kompresory śrubowe więc zapotrzebowanie na napęd jest

Do czyszczenia rozebranych skrzyń biegów,silników to pasuje

W myjni to by wyglądało tak:

Przyjeżdża gość ja zaczynam pracować na suchym lodzie a gość się pyta"Nie masz pan zwykłej myjki?nie zedrze lakieru?nie porysuje?" itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

fonnes: Kolega Dawid oczywiście nie znudził się dyskusją z Wami:) wręcz przeciwnie Wasze uwagi są dla mnie bardzo cenne.Wszystko to o czym tu rozmawiamy będę brał pod uwagę.

Byłem u klienta na drugim końcu Polski stąd moja nieobecność...

 

Twoje pytanie:Pytanie:

Ile suchego lodu idzie na "wymycie" komory silnika czy np. wnętrza samochodu średniej klasy.

Ciekaw jestem na jaką cenę należałoby skalkulować usługi taka maszyną aby miało to jakikolwiek

sens ekonomiczny.

Odp: Wszystko zależy od zabrudzenia -  na auto potrzebne jest ok. 5 -10 kg

Maszyna zużywa suchego lodu w zależności od ustawień: 12- 20 kg/h

Cena lodu w zależności od dostawcy - np. firma Linde lub Messer proponują ok 3,50PLN/kg - przez naszą firmę jest jeszcze taniej(ceny ustalamy indywidualnie).

 

Ceny urządzeń do czyszczenia suchym lodem są wysokie z kilku powodów.

Patenty - wszystko, każdy jeden element został wymyślony,zaprojektowany i opatentowany.

Materiały użyte do produkcji muszę być najwyższej jakości tak aby mogły wytrzymywać ekstremalne przeciążenia - wilgoć i bardzo niską temperaturę(oprócz osuszacza wszystko jest Made in Swiss).

Producent udziela gwarancji na urządzenia aż do 7 lat...

"Dystrybutor wydmuchiwacz" z ustalaniem ceny - niestety:) - nie ma nic wspólnego -wystarczy bezpośrednio wysłać zapytanie o cenę - do producenta - nie jest ona tajemnicą.

Maszyny kosztują w Szwajcarii,Niemczech,Holandii,UK,Hiszpanii etc.. dokładnie tyle samo co w Polsce.

W ofercie jest kilka rodzajów maszyn najtańsza: jest za 5900 EUR najdroższa za 11 500 EUR.

 

W porównaniu do konkurencji Polarjet oferuje urządzenia do czyszczenia suchym lodem ok 25-40% taniej.

 

junior74: Tak, większość moich klientów posiada już kompresory o wymaganej wydajności i nie muszą robić dodatkowych inwestycji.Mam tylko jeden przypadek ,że klient dokupił kompresor pod maszynę.

Kompresor, który znalazłeś nadawałby się już do pracy z tą maszyną.

 

Zdaję sobie sprawę,że nie jest to tania sprawa...ale można dzięki tym urządzeniom rozszerzyć swoją działalność(np.: oferując usługi w MZK czy PKS - to są idealni klienci - w Poznaniu już czyszczą swoje autobusy/tramwaje suchym lodem).

Poza tym klient ma gwarancję,że po 3-4 myciach silnika coś przestanie w nim działać.W dzisiejszych autach jest mnóstwo elektroniki, która jak wiemy nie lubi zbytnio wody,wilgoci etc...

I jest to metoda w 100% ekologiczna.

 

Ale...nie po to poruszyłem temat suchego lodu na tym forum, żeby kogoś przekonywać do zakupu moich urządzeń.

Zależało mi na poznaniu Waszego zdania i Waszej znajomości tematu w ogóle - TO JEST DLA MNIE NAJCENNIEJSZE.

Dzięki temu wiem jakie muszę podjąć działania.

Zależało mi również na tym aby  zapoznać Was z nowy trendem w czyszczeniu aut(projektowane są już dziś w pełni zautomatyzowane myjnie suchym lodem).Do tej pory suchy lód był wykorzystywany głównie w przemyśle.Niestety ilość wody jest ograniczona a CO2 produkujemy w nadmiarze - stąd taka sytuacja:)

Dlatego DZIĘKUJĘ WAM bardzo za podjęcie dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...