Skocz do zawartości

BMW e53 4.4i Pierwsze podejście-Aktualizacja


episode

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Cały dzień dzisiaj poświęciłem na doprowadzenie z zewnątrz TROCHĘ :) iksa.  

 

Trochę porażka jest pracować bez dostępu do bieżącej wody ale jakoś sobie poradziłem pobliską myjnią bezdotykową.

A więc:

 

1. Mycie wysokim ciśnieniem ,  zaraz potem   mycie rękawicą Chemicalguys z szamponem Meguiars NXT Car Wash Shampoo - spłukanie i jazda pod garaż.

 

1a. Na felgi IRON X ale przy tych 19` bez zdjęcia ich nie mam szans wyczyścić felg dokładnie :(

 

2. Pod garażem pierwszy raz w życiu używałem glinki ValetPRO Yellow jako lubrykantu użyłem starej flaszki po ajax do szyb z mieszaniną wody i odrobiny szamponu w/w. Odrazu załapałem o co chodzi z jej używaniem trzeba się namachać ale dla świerzaków informacja - to nic strasznego. Lakier stał się gładki. Przy okazji dowiedziałem się ile mam kropek (miałem) smoły i innych na lakierze.

 

3. Po wyglinkowaniu (ok 3h.) znowu jazda na myjkę i mycie ciepłą wodą z szamponem. 

 

4. Jeszcze przed ostatnim umyciem ,pędzelek i Meguiars APC. Wszystkie plastiki ,progi ,nadkola - wszystko co czarne gumowe itp.  Tu dowiedziałem się jak to szybko zasycha :) 

 

5. Suszenie auta przy użyciu mikrofibr 30cm x 30cm. NIE POLECAM :)))

 

6. Auto suche. Zaczynam z politurą. Politura Meguiar's Deep Crystal Wet LookŚrednio jestem zadowolony z efektu jak i z pracy z nią.

Może po prostu brak doświadczenia. Nawłaziło mi pod uszczeli ,potem kupa roboty aby to wydrapać szczoteczką.

 

7. Autko przepolerowane. Zawiodłem się bo myślałem ,że politura usunie mi przebarwienia od słońca na czarnych słupkach. Nie usuneła.

 

OBIAD :)

 

8. Czas na wosk. Po dwugodzinnym machaniu ręką nad politurą cieszyłem się ,że mam wosk w sprayu

Meguiar's Ultimate Quik Wax. Bardzo przyjemny zapach i aplikacja. Niestety nie widziałem różnicy pomiędzy samą politurą a poli z woskiem. Być może potrzebna jest ponowna aplikacja wyżej wymienionych. Raz to zamało?

 

9. Czas na oponki. Kolejny Meg.   Meguiars Endurance Tire Dressing. Tym obleciałem również wszystkie plastiki przy ziemi. 

 

10. Powoli zbliżając się do końca nadszedł czas na szyby. Tu eksperyment Glass Science Glass Scrub. I to okazało się HITEM dnia. Nie dość ,że pięknie wyszyściło szyby to jeszcze postanowiłem sprawdzić jak sobie porawdzi z przebarwieniami od słońca na słupkach. PIĘKNIE jak nowe są teraz. Dużo machania ale efekt piorunujący. POLECAM

 

 

 

 ----------------------------------------------------

Jako ,że to mój pierwszy detailing. Wcześniej tylko bezdotykowa plus jakiś szprej na kokpit. Niestety zdjęcia tylko w kupie na koniec postu ,bez podpisów i kolejności. Następnym razem się poprawie.

Już wiem o co chodzi. 

 

Jutro siadam do wnętrza. W ruch idzie Colorlook strong do skór i esencja zapachu skóry. Plus plastiki APC Mega. Jutro kolejna relacja.

 

 

 

PRZED:

 

499e43e68e4e7c1d.jpg

 

 

 

 

 

PO:

98d747a4f573a2bf.jpg

 

Słupki przed:

ea6c50ee19c03c6d.jpg

 

i po..............

 

4e105c1f3f56c14e.jpg

 

447cce18545544a9.jpg

 

9c356ade40b09f94.jpg

 

W trakcie...... 

cd35f1dd8bdd3af1.jpg

 

32b1f5db3d9d3c44.jpg

 

bb5bb5f5abd6165b.jpg

 

cdb4e9f983ae7546.jpg

 

9bb2cf3251492b05.jpg

 

 

EDIT:

 

Jako ,że tapicerka foteli nie była aż tak mocno upierbrudzona Colorlook Strong nie mógł rozwinąć skrzydeł aż tak bardzo. Pokazuje tylko mniej więcej skale usuniętego u mnie brudu. 

Natomiast zakupiłem również COLORLOOK Leather Essence ,mała buteleczka - 30Euro.  Nasączyłem tym fotele oraz kawałek skóry z zestawu. Nie wiem czy dobrze zrobiłem nasączając tym fotele po odżywce do skóry z zestawu. 

Jutro zobaczę jak utrwalił się zapach skóry. 

 

Kiedyś kupiłem od Niemca e91 też w beżach. Miał świetnie zadbaną skóre i fantastyczny zapach nowego auta. Niestety nie wiem co on używał do pielęgnacji skór. Ale tamten bardziej mi odpowiadał niż esencja Colorlook. No ale poczekajmy do jutra.....

 

4f509830258c9651.jpg

 

50/50  a bardziej 80/20   :))) 

 

bc84bf891d3abbe3.jpg

 

50/50 podłokietnik

36c3085505e71ed1.jpg

 

ogólne foto fotela PO

 

b2c044f1c0a574e8.jpg

 

Następny etap to wnętrze , deska wloty plastiki....

Czekam na info jaki dressing na deskę w BMW najlepiej się sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Miałem Ci odpisać w innym temacie w którym pytałeś o kolejność ale nie zdążyłem. Na smołę nic nie używałeś?

Niestety nic. Zabrakło doświadczenia i paru rzeczy. Ale na błędach człowiek się uczy. Muszę dokupić jeszcze pare spraw. A parę zamienić. M.in. Politurę - ta od Megsa mi nie przypasowała ,co wybrać ? Czy sam cleaner? Co do dressingu deski w bmw sprawdza się najlepiej? I co z tą smołą? Zostało parę kropek ,glinka nie dała rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...