Skocz do zawartości

DJ Light Fantastic + Scholl Concepts SW20


Arturo

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu braku RM zakupiłem dzisiaj SW20. W jednym z tematów Tony S. pochwalił się że ma i że będzie testował

Dzisiaj przyjaciel rodziny nox w ofierze złożył na próbe Scholl Concept SW20. Będę wykonywał próby na firmowych furach (Lexus IS 250 czerwien metaliczna i MB 350E niby szampan...).

Ale jakie były efekty to się już nie pochwalił :) Pomimo że opis produktu brzmi "wosk w spray'u" to słyszałem że można go stosować jako sealant na wosk. Czy ktoś ma rozeznanie w temacie, pracował tym i chciałby sie podzielić wrażeniami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zaeksperymentowałem i na połowie dachu DJ Light Fantastic pokryłem SW20 a na drugiej nie, jestem ciekaw jakie będą efekty... Dam znać ;)

Jak skończyłem już było "ciemnawo" a jak miałem chwilę żeby popstrykać było już całkiem ciemno(nie mam garażu), dorzuce fotki jak będę miał jakieś na których coś widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor mało "wdzięczny", efekt nie jest bardzo widoczny ale muszę przyznać że nawet jako początkujący widzę różnicę.

Generalnie było tak: Pre-wash myjką ciśneiniowa -> DJ Born To Be Mild -> DJ Lime Prime -> DJ Light Fantastic -> Scholl SW20.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A to kropelkowanie po dzisiejszym deszczu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Light Fantastic+SW20:

Dołączona grafika

Light Fantastic:

Dołączona grafika

Kropelkowanie wydaje mi się takie samo na obydwóch częściach dachu...sam już nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął tydzień od woskowania, z czego przez pięć dni padało, jak nie lało! Golfik zrobił ok. 1200 km od tamtego czasu i niestety po woskach ani śladu-połowa zrobiona LF, jak i SW20 :(

Domyślam się że ulewy z ostatnich dni bardzo wpłyneły na żywotność wosków, tym bardziej że deszcz ma pH raczej lekko kwasowe, chociaż sam nigdy nie mierzyłem ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niestety po woskach ani śladu-połowa zrobiona LF, jak i SW20 :(

Pisząc powyższe, jako początkujący nie pomyślałem że warstwa wosku jest pokryta brudem - w międzyczasie myłem raz auto na myjni samoobsługowej używając samej wody pod ciśnieniem i tyle. Brud i tłuszcz musiał zostać więc nie było kropelkowania.

Dzisiaj umyłem porządnie auto: najpierw pre-wash, później Dodo Born To Be Mild i...niespodzianka wosk trzyma! Czyli na tą chwilę jest to 23 dni, nie wiem jaki przebieg ale myślę że ok. 2500km. Co więcej widać różnicę w kropelkowaniu pomiędzy połową z SW20 a tą bez, fotki poniżej:

Lewa strona, czyli LF + SW20

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Prawa strona, czyli samo LF

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...