Skocz do zawartości

Polytop Aqua Verde – sposób na water spoty!


fireman_marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon w pełni, słońce coraz dłużej gości na niebie, a temperatury coraz bardziej szybują w wyższe wartości.
Nie zawsze mamy możliwość czekać do późnego wieczora na ochłodzenie, żeby umyć auto, a nawet myjąc w cieniu przy upałach narażamy swój lakier na powstanie water spotów.
Czym są water spoty? To ślady po zaschniętej twardej wodzie. Im woda twardsza tym ślad jest trudniejszy do usunięcia.
Każdy szanujący się detailer po myciu auto wyciera i stosuje qucik detailer, ale niestety każdemu może się zdarzyć, że gdzieś woda trochę zaschnie bo szybko odparuje, a qucik detailer nie jest sobie w stanie poradzić. Co wtedy?
Wtedy Polytop Aqua Verde! Pierwszy mój kontakt z tym produktem to psik psik i poczułem dość wyraźny zapach octu.
Wiem wiem, część z Was porzuci w tym momencie czytanie, no bo jak to zabawa w detailing i produkt, który brzydko pachnie? No cóż, istnieją również takie produkty, jak duża część deironizerów, która świetnie spełnia swoją funkcję, ale niekoniecznie uatrakcyjnia pracę ładnym zapachem.
Poza zapachem, więcej wad nie stwierdziłem. Produkt naprawdę fajnie radzi sobie z zaschniętymi śladami po niedotartej wodzie czy typowymi water spotami. Oczywiście produkt nie usunie nam  „mega” wżerów i starych śladów.
Czy usuwa woski, powłoki? Gtechniq Crystal Serum, C1, EXO, Sonax BSD, Soft99 Fusso Coat nie poczuły się urażone i kropelkowały dalej śmiało.
Jak używamy? Psik na lakier i przecieramy w jedną, w drugą stronę i gotowe.
Na szybach radzi sobie równie dobrze co na lakierze.

Czas przejść od słów do czynów:
Przed, widać wyraźnie zaschnięte ślady po twardej wodzie.

 

IHsDzCc.jpg

h1UHHNO.jpg

xO2pQb4.jpg
yWYRiv1.jpg
yK6MLGc.jpg

clveov8.jpg
GXWmR0m.jpg

DI7YjJD.jpg

Podsumowanie?
Bardzo fajny produkt, który ratuje w sytuacji gdy qucik detailer nie daje radę, a nie mamy czasu użyć czegoś ściernego typu cleaner czy finish. Pozostawia ładną, czystą powierzchnie bez smug i śladów po wodzie. Nie zmienia wyglądu lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mała butelka 500ml to coś ok. 40-45zł, ale są większe i wyjdzie taniej tylko trzeba pytać Karola z Polytopa (http://polytop.pl/kontakt/) :)
Sam ocet też ponoć daje radę ale punktowo, a całe auto nim smarować nie próbowałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...