Skocz do zawartości

Czym myjemy szyby na zewnątrz?


Rekomendowane odpowiedzi

no to jeśli chodzi o wewnątrz to przerobiłem już kilka kombinacji i żadna mnie nie zadowala. najgorszym produktem jaki miałem był Clin do szyb - zostawia za każdym razem jakiś osad na szybie. średnio spisuje się u mnie IPA 50%. cały czas poszukuję dobrego płynu do szyb. kiedyś miałem piankę Prestone i chyba była najlepsza z tego wszystkiego. ogólnie z piankami miałem najlepsze doświadczenia...

ktoś miał styczność z autolandem psik-psik? szit czy daje radę? bo w realu jest po 5zł za sztukę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nuglass jest najlepszy, ale za każdym razem nie chce mi się go używać. co do szmatki, mam taką nigrina do szyb, zła nie jest ale szału też nie ma. kiedyś używałem ręczników papierowych, ale wtedy nie zwracałem uwagi, jak one pylą... dobrej fibry do szyb nie mam, a jak powinna ona w ogóle być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyli nawet katrin niepylący. A szmatki- raz lepiej idzie zwykłą miękką raz waflową a jeszcze kiedy indziej gładka. Pianka - ambersolv cytrusowa daje radę, ale drogo wychodzi.

A najgorsze w użyciu pod względem obsługi są takie gładkie, trochę gąbkowe, ala ircha. Tragedia, nie idzie po szybie przeciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antoni, te dedykowane do szyb są dobre do czasu. Gdy wchłoną za dużo produktu bardzo ciężko nimi pracować (zostają niedoskonałości). Musisz próbować z MF i to z różnymi gęstościami. Zauważyłem, że mikrofibra mikrofibrze nie równa i np. mniej gęste mają trudności w gładkiej jeździe po szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kupnem mikrofibr dedykowanym do szyb nie ma problemu. Ja kupowałem w Lidu, Rossmanie.

Najważniejsza sprawa! Jeśli ktoś myśli, że opęka 1 mikrą całe autko, to jest w wielkim błędzie! Ja na samo wnętrze zużywam 4 mikry. Tak samo ma się sprawa z aplikatorami z mikrofibry. Jeśli robię całe auto po myciu na zewnątrz i wewnątrz Autoglymem Car Glass Polish, to 6 aplikatorów zużywam i jeszcze szmatkami z mikry poleruje. Ubrudzi się, biorę nowy. Dzięki temu nic się nie maże, nie ma smug itp. Po prostu przy czyszczeniu szyb schodzi bardzo dużo szmatek i aplikatorów! I to jest podstawą sukcesu. I oczywiście dobry płyn.

Z płynów ,,normalnych" według mnie najlepszy Mr Muscle.

Z samochodowych zwykłych/normalnych cenowo;-) według mnie najlepszy Plastmal Czyści Szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja jestem trochę świrem i od pół roku myje tylko detailerem :mrgreen: wewnątrz i na zewnątrz najlepsze co do tej pory stosowałem, nie trzeba długo polerować od razu zostaje bez smug :) Ostatnio byłem woskować BMW i żona właściciela pytała się mnie czym myję szyby u siebie w Peugeocie bo są jakby ich nie było. U mnie położony jest gtechniq i myje się jeszcze łatwiej dzięki temu a szyby zyskały jakiegoś takiego krystalicznego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szyby myje smardetailem :)

a przednią też, czy tylko boczne?

przyznam, że ja w poniedziałek z rozpędu psiknęłam też na szyby smartdetaila, fajnie wyszły, bez żadnych smug, zacieków

no i przednią też zrobiłam, ale gdy używałam wycieraczek to pojawiały się smugi, szybko znikały podczas jazdy, ale jednak były ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szyby myje smardetailem :)

a przednią też, czy tylko boczne?

przyznam, że ja w poniedziałek z rozpędu psiknęłam też na szyby smartdetaila, fajnie wyszły, bez żadnych smug, zacieków

no i przednią też zrobiłam, ale gdy używałam wycieraczek to pojawiały się smugi, szybko znikały podczas jazdy, ale jednak były ;)

przednią też, nie zauważyłem tych smug hmmmmmm może dlatego że dawno nie używałem wycieraczek hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy od detailera. Umyć umyje, pod wycieraczkami może zachowywać się różnie. U siebie zauważyłem, że co jakiś czas muszę uszczelki zbierające na bocznych, opuszczanych szybach przemyć od środka, po prostu delikatnie odginając, bo smużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...