Skocz do zawartości

AutoGlym Super Resin Polish


umberto

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wertowałem DW to znalazłem się na ciekawy temat o SRP, a konkretnie FAQ, w których jeden z użytkowników odpowiedział na większość często zadawanych pytań na temat tego środka. Polecam lekturę:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=100889

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Użyłem i generalnie jakiegoś super wrażenia nie odnisłem... Aplikaowałem DA czarnym waflem, niedużo SRP na pada, rozprowadzenie na 2 z min. dociskiem, pózniej na 3-4 ze średnim dociskiem i na koniec 5 z min. dociskiem. Lakier owszem gładszy w dotyku, właściwości wypełniające prawie niezuważalne, lub jak dla mnie niezadowolające, odprowadzanie wody lepsze, widać że na lakierze "coś" tam jest... Ogólnie jak dla mnie bez rewelki. Może następnym razem spróbuję żółtym waflem to będzie lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Deco - ale jak zejdzie AG BC to już są białe, a powinny być leciutko siwe... :roll:

Dokładnie, tak jak pisze Rafał, AG BC nie radzi sobie z białymi plastikami. Po prostu ,,maskuje" przez jakiś czas. Zresztą nie tylko AG BC, bo stosowałem również PB TR i N SAS. Każdy maskował na krótko. Wiem, bo kiedyś załatwiłem sobie plastiki woskiem Sonaxa. Dopiero masło orzechowe dało radę i kosztowało to trochę pracy. Dlatego ,,boję";-) się użyć SRP, bo nawet jak będę się bardzo starał, to pewnie i tak nie uniknę ubrudzenia listew na biało. A perspektywa czyszczenia, nie za bardzo mi się uśmiecha;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał Marcin Metal

SRP to był pierwszy ze środków detailingowych jakiego użyłem kiedy rozpocząłem zabawę

w detailing. Problemów z wychodzącym białym nalotem miałem co nie miara ~x(

Masło orzechowe pomogło z znacznym stopniu, no i to co napisał Paweł ;)

AG SRP to bardzo fajny cleaner/politura, ale na nim świat się nie zaczyna i nie kończy :ymsmug:

W moim przypadku (czarny lakier) świetnie się sprawdził PB Black Hole, duuuużo

łatwiejszy i przyjemniejszy w aplikacji :u . Efekty podobne, choć zdolność maskowania

drobnych rysek przez SRP jest doskonała, zwłaszcza przy 2-3 krotnej aplikacji :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

Prawdopodobnie w sobotę będę aplikował SRP w dwóch warstwach + LSP i tu mam do Was pytanie:

Ile czasu odczekać między jedną a drugą warstwą SRP oraz LSP?

Czy SRP nie będzie się gryzło z Colli 476s? A może polecacie coś innego co da fajny finisz na lakierze i nie spłynie po tygodniu? Do wyboru mam #16, Nattys Red, 476s, LG, GP..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Prawdopodobnie w sobotę będę aplikował SRP w dwóch warstwach + LSP i tu mam do Was pytanie:

Ile czasu odczekać między jedną a drugą warstwą SRP oraz LSP?

JJ wydaje mi się że kolejna warstwa SRP może usunąć poprzednią, więc ja bym nałożył jedną i odczekał 12h przed LSP, żeby to właśnie nie spłynęło.

Nałóż SRP, wytrzyj, odczekaj 12h i wtedy LSP.

A może polecacie coś innego co da fajny finisz na lakierze i nie spłynie po tygodniu? Do wyboru mam #16, Nattys Red, 476s, LG, GP..

A to już kładź co chcesz, tylko nie LG i GP bo to sealanty i ja bym je położył na czysty lakier ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie warstwują SRP, mówią o 2-3 jako optimum do super efektów, więc nie usuwa poprzedniej. Pytanie tylko, ile czekać z nakładaniem poszczególnych warstw.. :-?

Ale wiadomo przecież że SRP ma troche w sobie cleanera, więc może usunąć poprzednią - ja nigdy nie warstwowałem, kładłem tylko jedną warstwę. Natomiast w wywiadzie z właścicielem Klasse, wyczytałem że można np. nakładać 2 warstwy AIO, które jak wiadomo dobrze czyści. A na DW wyczytałem, że jedni piszą - warstwować, drudzy - nie. Reasumując pozostaje Ci JJ testować :)

Ja bym odczekał te 8 lub 12h przed kolejną warstwą SPR.

LG jest z Carnaubą, więc żaden z niego sealant ;)

a w sklepach piszą ze to sealant z carnaubą, więc sam nie wiem ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DW rzuciło mi się w oczy, że odstęp między pierwszą a drugą warstwą SRP powinien wynosić godzinę. Pytanie, ile powinien wynosić odstęp między drugą warstwą SRP a LSP..? Ścieralność SRP to 1 w dziesięciostopniowej skali. Właściwości czyszczące też ma pewnie nie duże. Wszak, ludzie by nie warstwowali gdyby to nie przynosiło efektów :)

Pokaż mi ten sklep :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdza że warstwowanie SRP lepiej wypełnia rysy tzn. je maskuje.

Swego czasu nałożyłem testowo 2-3 warstwy na jakimś panelu i nie zauważyłem istotnych różnic - no może przysłowiowe 2% ;)

Być może efekt warstwowania zależ od stanu lakieru :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, ile powinien wynosić odstęp między drugą warstwą SRP a LSP..?

Pisałem Ci przecież ;p

Nałóż SRP, wytrzyj, odczekaj 12h i wtedy LSP.

Pokaż mi ten sklep :mrgreen:

U Noxa. A u Krzyska jest ze napisane to pasta polerska z carnauba - ale kombinują chłopaki :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym podpierasz swoją wersję o 12h? Jeśli konfrontując to z 1h którą przeczytałem gdzie indziej, wychodzi niezła rozbieżność czasowa. Nie bardzo będę miał czas na czekanie, jedna godzina to dla mnie dużo, a co dopiero 12.. #-o

Ktoś na KA chyba tak kładł, i mu spłynęło po tygodniu - a sam pisałeś że czegoś takiego nie chcesz ;)

Chociaż przypomniałem sobie, że robiłem w tamtym roku, SRP + 476s i czekałem chyba z 1-2h. Wosk się prawdopodobnie trzymał przez zimę - ale to potwierdzę jak się dowiem :)

co do warstwowania:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=120010

http://www.detailingworld.com/forum/sho ... ostcount=9

a tutaj znalazłem coś takiego:

3 questions which i would appreciate any info on please.

1. Does SRP have a cure time?

2. How long after applying the 1st coat of SRP can apply another? I wish to apply 3 layers by machine.

3. How long after the 3 coats can apply 2 coats of Collinite 476?

Thanks in advance for any advise given

Each layer of SRP with remove the previous so technically it can't be layered. You will notice a better appearance if the paint is need of some TLC. Each coat can follow on other immediately. As for cure time, I work it into the panel and then remove straight away and move onto the next section. You need to work it into the paint until there is little or nothing to remove.

You are good to wax straight away after the SRP.

http://detailingworld.com/forum/showthr ... ?p=1099666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...