Skocz do zawartości

Minitest pian aktywnych


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie piany podawane z najbardziej znanej na naszym detailingowym rynku włoskiej pianownicy z allegro :) Testowałem je jako jedyne mycie a nie mycie wstępne, choć wiem że to niezgodne ze sztuką detailingową :oops:

Jako że mam twardą wodę zakupiłem u Temachem aktywną pianę z calgonem. Niestety jest to najgorsza piana jaką miałem okazję używać (tych supertanich z marketu nie próbowałem). Nie miałem czasu wytrzeć samochodu do sucha i to co zobaczyłem po wyschnięciu to całe auto pokryte białym nalotem czyli najprawdopodobniej węglanem wapnia. Wynika z tego że calgon w pianie jest ale robi chyba nie to o co nam chodzi :(

Kolejną pianą była Tenzi CarMax. Zastanawiałem się pomiedzy CarMax a TanCar, więc zapytałem Tenzi o różnice i dostałem taką odpowiedź:

"TanCar jest bardziej agresywny i mniej bezpieczny, nie ma inhibitorów korozji, nie ma zmiękczacza, jest bardziej agresywny i bardziej trzeba uważać przy jego stosowaniu."

Piana myje całkiem nieźle, samochód po wytarciu przyzwoicie się błyszczy (porównywalnie do umycia szmponem Nigrina jeśli ktoś używał). Gęstość piany przyzwoita, ale nie jest to białko ubite na sztywno. Tą pianą myłem raczej czysty samochód więc mikrofibra przy wycieraniu zabrudziła się tylko delikatnie.

Piana jest trochę mało wydajna (1:1, ew. 1:2 w pianownicy), czyli 1L starcza na 2-3 mycia.To chyba największa jej wada.

Na koniec "pożeracz lakieru" czyli Dimer.

Najlepiej ubita piana, szczególnie jeśli zrobimy mocne stężenie, do passata stosowałem jednak stężenie 1:4 (kiedyś na KA ktoś napisał, że Dimer niszczy pseudochromy pasatowskie) i wtedy piana była tylko trochę lepiej ubita niż CarMax. Myłem niestety samochód bardzo zabrudzony więc MF była czarna po wytarciu co też chyba przeczy jego niesamowitym właściwościom czyszczącym. Wygląd po wytarciu porównywalny do CarMax-a.

Mam też Tenzi V-90 Truck z przeznaczeniem do mycia felg ale na lakierze osobówki chyba nie będę tego testował, skoro jest to jeszcze mocniejsze od TanCar-a. Podejrzewam że to odpowiednik Dimera w gamie produktów Tenzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 5 tygodni później...

A czy macie jakieś doświadczenia z pianami od CarValet?? Zakupiłem pianę z dodatkiem wosku - z wyglądu przeźroczysta.

Zrobiłem ją 1:1 z wodą i się podłamałem... spłynęła w 20sekund... i zmyła wierzchni syfek. To za mało.

Jak walnę ją bez rozcieńczania, to z całej bańki umyję ze cztery auta :)

Myjka Karcher 5.55 i pianownica dedykowana z alledrogo.

Eni ajdijas??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio zakupiłem piane Diamondbrite TFR NON CAUSTIC HD 5L z myślą o zimie i raczej myciu wstępnym, niestety dopadły nas straszne mrozy i narazie z mycia nici.

Wcześniej używałem jakies 2 lata temu DIMER'a i był całkiem niezły, ale już piana marki KARCHER (dokładnej nazyw nie pamiętam) to już totalna porażka.

Dodam że Dimnera używałem nie przez pianownicę tylko przy użyciu opryskiwacza na suche brudne auto, wydajnośc była duża i efekty niczego sobie.

Co do pianownicy z Włoch :) to mam wrażenie że jednak za dużo wody dodaje do piany i tworzy ona niejako film na lakierze, ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zakupić w najbliższym czasie jakąś pianę aktywną (przeznaczenie jako pre-wash, później i tak leci rękawica + DJ BTBM), ważne żeby nie zmywała LSP, także mile widziane neutralne PH i dostępność w PL (VP Neutral PH Snow Foam niestety nie mogę znaleźć). Ktoś ma jakieś propozycje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry koledzy z tym dimerem, wiedziałem że coś pomyliłem :( to był DECO. Dimera faktycznie mam ale używam go do mycia kostki przed domem razem z T-racerem.

Coś stosujesz po takiej aplikacji piany na auto?

Oczywiście z Mega Quik Wax albo Ulimate quik detailer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak chcesz to moge pomóc jesli chodzi o piany Daerg Chimica lub Atas.Co do angielskich to stosowałem Concept chemicals o nazwie Delta Force 2000 (Może podobna do tej transport 4000 bo tezdo cięzkich zabrudzeń ale nic specjalnego,a firma OK).Zależy jakie masz oczekiwania(Gestość piany,szybkość spłukiwania,szybkość działania,rozcieńczenia czy do oprysku,czy do pianownicy,twardość wody,czy na gorący lakier takie też są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oczekiwania od piany to żeby dobrze myła auta zapuszczone, bez żadnego zabezpieczenia lakieru. Szybkość działania, spłukiwania itp. nie ma znaczenia. Chodzi mi o to czy tak mocna piana jak np. Nilsen nie narobi jakiś szkód na lakierze, plastikach czy felgach jak ją na chwilę zostawie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym Nielsenie jest napisane,że idealny do czyszczenia podlóg to faktycznie trochę odstrasza.W odpowiednim stężeniu na pewno nic lakierowi ,plastikom,czy felgom nie zrobi.Ta chwila to generalnie piszą 30 sekund.Na wszystkie piany trzeba uważać w wysokich stężeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą w kartach charakterystyki produktu lu na opakowaniu(atas,daerg chimica) Jakie zrobisz rozcieńczenie? Ja robie 1:20(mam twardą wode)z opryskiwacza bez piany po ok.20 sek.spłukuje.Co to by była za piana jakby musiała działać 3 min.P.S używam LAVATELONI daerg chimica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to by była za piana jakby musiała działać 3 min

Przecież piany typu VP Neutral lub Magifoam chyba tyle czasu muszą leżeć na lakierze żeby dały jakiś efekt. Właśnie dlatego to jest piana i ma się trochę utrzymać żeby rozpuścić brud. ;) Jaki jest sens robić pianownicę skoro czas utrzymywania piany wynosiłby 30s??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...