Skocz do zawartości

Zabezpieczenie lakieru na zimę.


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiadomo powszechnie, że im niższa temperatura tym trudniej się aplikuje. I mniejsza nadzieja na oczekiwaną trwałość zabezpieczenia. Zdarzają się wyjątki, reguł 100% nie ma. Czas schnięcia 45 min do wyjątkowo długich nie należy, choć jest długi. Większości wosków nakładanych w optymalnych temperaturach wystarczy kilkanaście minut. Podobnie jest z sealantami. Jest tyle składowych sukcesu zabezpieczenia i potrafią się one zmieniać dość szybko (aplikacja na powietrzu), że wyroczni nie ma. I stwierdzenia o dobrych i złych pomysłach są nietrafione. Mecholl napisał o swojej opcji. Pozostaje mu próbować.Ja napisałem o 15C powietrza. Dochodzi słońce, wiatr. I już warunki się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest czasami tak, że te woski w sensownej wydajności posiedzą miesiąc, a potem i tak zaczną się najgorsze warunki atmosferyczne, i tyle będzie z "ubranka"? A w -10 mało komu chce się nawet otwierać szafkę z detailgratami. Oczywiście nie wiemy, kiedy i z jaką intensywnością zaczną się pierwsze opady śniegu, temperatury minusowe za dnia i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po korekcie na skodzie dałem najpierw jako cleanera carlacka póxniej DJ WD i powiem wam że po dwóch tygodniach... nie wiele już zostało... nie wiem możę coś źle zrobiłem:/

Mialem podobny przypadek tyle ze na Tourageu po 2 tygodniach DoDo padl :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzeje troszkę kotleta, trochę zimy mamy więc można się podzielić jak zachowują się nasze zabezpieczenia zimowe :)

U mnie nawet zadowalająco.

Położyłem 3października 2warswty srp, pierwsza bawełniany padem pracowałem, drugą tylko przeleciałem gąbkowym megsa padem. Odczekałem 4h położyłem pierwszą warstwę FK1000 z braku czasu drugą położyłem po 4dniach wcześniej opłukując wodą na bezdotykowej z kurzu. W listopadzie się trafiło trochę ciepła to dla pewności położyłem trzecią warstwę i 19listopada ostatni raz myłem auto nakładając FK #425, wcześniej myte raz w tygodniu szamponem AG BSC. Wczoraj przeleciałem samą zdeminieralizowaną i oczom ukazały się kropelki :D. Autem robię ok. 400km tygodniowo w trasie więc przebieg wosku na ok. 4000km :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Nada się, choć na zimę lepszy, w sensie trwałości, byłby chyba osławiony #475 (zawiera więcej syntetyku).

Ja przed ostatnią zimą nałożyłem Colli 845 Insulator Wax i spisał się tak średnio.

Tzn. spodziewałem się, po opisach marketingowych, lepszej trwałości.

Z wytrzymałością nie ma reguły, zdarzało się że wytrzymały wosk, nałożony na dobrze

przygotowany lakier potrafił po 1-2 tyg. "zniknąć" :(

Jeżeli mnie pamięć nie myli, to chyba Patryk Szyba miał taki przypadek, i nie tylko on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie pytanie, czy reguła co do nakładania wosku przy 15stopniach obowiązuje też sealant?

Otrzymałem próbkę Fk Hi Temp 1000 i jestem ciekaw czy kłaść go jakoś na dniach czy wstrzymać się do połowy października i liczyć na ciepły ładny dzień lub dwa... =))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...