Skocz do zawartości

Jak sie pozbyć hologramów-różne koncepcje


szynka

Rekomendowane odpowiedzi

Półkoliste rysy owszem. Jest ich masa.

Ale na tym zdjęciu (to screen z tego filmiku):

Dołączona grafika

ciągłymi liniami, czterema, zaznaczyłam te półkoliste rysy. A strzałkami zaznaczyłam pionowe smugi. One na słońcu. podczas przechodzenia wzdłuż auta, "biegną" po całym jego boku. Czy to jednak nie będą hologramy? Lakier miękki, hardkorowe mycie, może to wystarczyło.

A jeśli nie hologramy to co? Półkoliste to nie jest, na zdjęciu widać pionowe smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to właśnie od tego mycia - szorowania się porobiły. Nie wiadomo czym gość mył. Czego używał itp. Mógł np. na sucho szmatą lecieć po brudzie, po prostu go wycierać zamiast myć z wodą. Od tego też się robią. Brud robi za pastę. ;)

Najważniejsze, że w końcu trafił w dobre ręce. :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo roboty będzie ;)

No, nie koniecznie. Wygląda na to, że lakier jest bardzo miękki. Więc skoro od tylko nieprawidłowego mycia coś takiego się

zrobiło, to i równie łatwo będzie można skorygować te hologramy - tak se myślę :f

Skorygowac tak ale blyskawicznie beda sie robily nowe nawet podczs pracy toc to Japaniec jak sie nie myle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pionowe białe ślady to są refleksy od światła.

Zazwyczaj z takimi autami jest tak:

Spoko lekko porysowany, pełen delikatnych rysek od mycia, łatwo pójdzie:-)

Prawda jest taka, że często pod tymi delikatnymi ryskami kryją się znacznie większe uszkodzenia.

Owszem odświeżenie tego lakieru jest łatwe i szybkie, ale profi korekta często może sprawić sporo kłopotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help.

Męczę się już z półtorej godziny z drzwiami czarnej Alfy. Nie mogę wyjść z hologramów.

Na początku były dwa przejścia pomarańczowym MS i Deoxem2 prędkość 1100, teraz próbuję finish.

Te kombinacje nic nie dały:

1) S40 i niebieski pad DOLa.

2) S40 i czarny wafel MS.

3) S40 i żółty wafel MS.

4) S40 i czarny wafel MS.

fotka po punkcie 3)

Dołączona grafika

fotka po punkcie 4)

Dołączona grafika

po punkcie 4) S40 trochę maskowało hologram ale po przetarciu IPA czar prysł

Robię:

-jak najmniej zmian kierunków ruchu

-nie mam za dużo pasty na padzie

-pad jest czysty, wczoraj po robocie uprany więc nowym zaczęłam te drzwi

-pad jest maksymalnie płasko, w oczach to mam już chyba poziomicę

-nacisk polerki jest minimalny, wręcz staram się muskać lakier

Co robię nie tak? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000

próbowałam też 1300 ale było gorzej

hologram jest w pionie, po rozmowie z Sebą spróbowałam 150tką, sporo pasty, przejazdy lewo-prawo, nic nie dało

wróciłam do S40, trochę zeszło, ale... lakier jest bardzo konfliktowy ;)

aha, no i zobaczę co tam z Kocha mam, ale to później, bo może drzwi się zmęczyły, choć na pewno nie bardziej niż ja :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, te hologramy wyszły spod tych swirli, tak se myślę. Początkowo zakładałam, że narobiły się po pomarańczowej gąbce i Deoxie2, ale na nowym panelu spróbowałam od razu niebieski pad DOLa i ACP 150. Zmatowienie lakieru zeszło, lekkie swirle też, ale ukazały się hologramy.

To chyba mało prawdopodobne, żeby delikatną gąbką i tą 150tką bez jakiegoś wielkiego nacisku maszyny na panel, najmniejszą prędkością zrobić hologram? :roll:

Generalnie Alfa mnie pokonała :( i tak jak napisał Sławek wcześniej o CRV:

Owszem odświeżenie tego lakieru jest łatwe i szybkie, ale profi korekta często może sprawić sporo kłopotu...

No i miałam kłopot.

Za ch.. nie udało mi się ich pozbyć. No może trochę, ale nie tak jak być powinno.

Poległam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam ;) po tym jak napisałeś, że przyczyną może być za duża prędkość ;)

Lakier był tak miękki, że narobiły się nowe rysy :D i wróciłam do rotacji. Nawet czasami przy wycieraniu MF się robiły ;)

Spróbowałam też na masce próbkę Kocha Antihologram - podoba mi się ta pasta. Jest taka jakby tłusta, wydaje się, że można dłużej z nią popracować, ale po chwili okazuje się, że szybciej się wypracowuje niż S40. No i pod koniec trochę mi zasychała. Ale generalnie fajna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw to do jutra, prześpij się, ochłoń. Jutro podejdziesz do auta kombinacją która sprawdziła się do tej pory jak najlepiej i wtedy pójdzie jak z płatka. Masz nauczkę, aby w święto nie pracować.. ;)

Ja też męczyłem się, i z RAV-ką i z Peżotem. Aż ochota na detailing odchodziła. Trzeba było się przespać i nabrać siły do działania. No i poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez moi Panstwo wynalezniono maszyne Cyclo

Widzisz złociutki, żeby Monia miała DA to nie byłoby rozmowy ;) Próbujemy radzić tym czym dysponuje.

Aha, no i jakby ktoś jeszcze pytał czy warto dokupić DA do rotacji to ma odpowiedź.

Niektórzy spece i tak by nie wierzyli.. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo mi się trafiła wysoka poprzeczka jak na moje prawdziwe amatorskie umiejętności :p , no ale to zobaczycie jak parę fotek wstawię. Nie był to lakier jak na mojej Skodzie, w całkiem dobrym stanie (jak to JJ. ostatnio określił patrząc swoim okiem ;) ).

W każdym razie dziękuję wszystkim za pomysły.

Seba, nie dzwoniłam później :-c bo nie chciałam Ci przeszkadzać w majówce :oops: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...