Skocz do zawartości

Meguiars #16


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

No hej.

Dołączona grafika

Każdy mówi o tym wosku ale nikt go nie pokazywał. Był to w pewnym momencie wosk który brałem pod uwagę, ale padło na Colli 476s (przygotowanie do zimy). Teraz nadrabiam zaległości.

Ogromna pucha 312g wystarczy chyba do starości.

Zapach chemiczny, czuć, że wosk bardzo tłusty. Nakładanie łatwe, natomiast ja z polerowaniem miewałem początkowo problemy. Co do trwałości: myślałem, że proszek na myjni go zabił, ale dziś miałem okazję umyć auto nawoskowane tym preparatem i powiem, że jeszcze siedzi. To już miesiąc jak nie lepiej..

Dołączona grafika

Narazie to ani mnie grzeję ani chłodzi, poprostu jest ;) Chyba potrzebuję z nim więcej czasu :)

Tak wygląda nawoskowane #16 auto:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tak kropelkowanie:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ja mam ten wosk już dość długo, dla mnie jest to numer 1. mam go na oplu od wiosny, pierwsza warstwa wytrzymała 3 miesiące, myty co tydzień, raz użyty detailer, i na pewno lepiej z nim mi się pracowało niż z coli 476, bardzo fajnie nakłada się też dłońmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd pisać. Miałem w październiku zeszłego roku. Sprzedałem po dwóch miesiącach komuś -nie wiem czy Turzolowi. Dopiero dzisiaj widzę, że jest niebieski... :?

tak od Ciebie go kupiłem. Ja bardzo lubię ten wosk, stawiam go wyżej niż Colli 476S jeśli chodzi o kropelkowanie i ostateczny wygląd na lakierze

Na Pandzie wytrzymał prawie 6 miesięcy i dalej mam wrażenie że tam siedzi. Musze przy najbliższym myciu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja opinia, od razu informuje:

Kolega NOX, gdy się bawiliśmy przy Foreściaku Colli 915 stwierdził, iż #16 bardziej ociepla lakier niż 915.

Patrząc na zdjęcia JJ., też mam takie wrażenie, iz ociepla, chociaż może to byc spowodowane sugestią.

Proposition:

Turzol, wpadaj z autem, weż puche i zrobimy 50/50 915 i #16 na masce.

JJ., a Ciebie prosze o 50/50 476 i #16

Wtedy byc może wyjdzie szydło z worka.

Przepraszam powtórnie za OT i zdanie nie moje, a kolegi Maćka.

Proszę równiez o wcielenie mojej proposition w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj nałożyłem #16. Aplikacja banalna, ale polerowanie... Ech, pomińmy to - chociaż Purple Haze też nie schodził przesadnie łatwo. Fakt też, że trochę za dużo nawaliłem wosku, ale następnym razem będzie lepiej. Z kropelkowania jestem zadowolony, chyba nawet lepsze niż na Purple Haze'ie. Sorry za badziewne zdjęcia, ale wiele musiałem odrzucić z powodu kiepskiej jakości (mało miejsca przez auto kumpla za mną). Aha, te kołpaki to tylko chwilowo...

Wygląd:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kropelkowanie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego tylko sobie nie potrafię wyobrazić - jak można nakładać jakikolwiek wosk (a ponoć #16 z tego słynie) gołą ręką? Nie domyłbym dłoni po tym chyba do świąt... Pomijając już aspekty techniczne, jak równość aplikacji. Ktoś to praktykuje z #16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ujrzałem zalety #16 w pełnym słońcu, bo akurat mieliśmy słoneczną niedzielę - efekt wizualny jest naprawdę dobry, karoseria błyszczy się bardziej od PH, natomiast PH bardziej przyciemnił mój granatowy lakier. Przynajmniej tak mi się wydaje, może wszystko to tylko placebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...