Skocz do zawartości

DIY Aplikatory by JJ.


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Na prośbę kolegi MetalMagnes wrzucam parę zdjęć aplikatorów które wykonałem już jakiś czas temu.

Wątek na DW:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=141428

A tutaj coś po Polsku :)

Pewnego dnia wpadłem na pomysł aby wykonać parę aplikatorów, specjalnie dostosowanych do moich potrzeb. Tak się jakoś złożyło, że miałem w piwnicy worek pełen gąbek pociętych w paski które wcześniej pełniły funkcję oddzielania owoców (winogron etc.) w skrzynkach.

Dołączona grafika

Wyszło mi ich 5 (nie chciało się szyć 50) ;) 2 duże, 1 średni i 2 małe :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pomyślałem - przetestujmy je! Więc chwyciłem Netbooka, Colli 476s i moje twory:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tutaj jakby kogoś interesowało porównanie gęstości różnych gąbek: JJ'a, gąbki kąpielowej oraz aplikatora Megsa:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bardzo ciekawe ta aplikatory, jak tylko będę miał odpowiednią gąbkę, to uszyję sobie;-) Fajnie, że można zrobić aplikator optymalny/wymiarowy dla siebie :D W przyszłym sezonie będę chciał też uszyć sobie parę rękawic z baranka;-)

edit 25.09.2010.:

Ponieważ jest to temat ,,chałupniczy" ;) To i ja wrzucę pomocne rozwiązanie odnośnie pędzelków;-)

Jak każdy wie, akcesoria detailingowe są często nieuzasadniono drogie...kupiłem więc komplet zwykłych/optymalnych pędzelków i po prostu ,,słabe punkty" owinąłem taśmą izolacyjną. Patent ten zdradził mi ktoś na innym forum. Dzięki temu pędzelki są bezpieczne dla lakieru, o dowolnej miękkości/twardości włosia i długości rączki za normalne pieniądze :D

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I nawet taśma pod kolor.. :D

Też będę musiał to zrobić bo mam parę z metalem. Co prawda nie miałem sytuacji abym uszkodził lakier podczas czyszczenia, ale lepiej dmuchać na zimne.. :)

Są do kupienia w marketach całe plastikowe, takie jak te do detailingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję takie rozwiązanie. Kupujemy samochodową gąbkę lub zwykłą gąbkę do mycia i tniemy ją na małe kawałki. Nie jest to jakieś odkrywczy pomysł, ale może komuś się przyda;-) W ten sposób mamy bardzo tanie aplikatory do opon (np. 4 sztuki za 2 zł) i o optymalnej wielkości. Ja zużywam 1-2 na 4 opony na raz. Bardzo wygodne jednorazówki :D Za taką cenę zawsze można pracować na nowym sprzęcie :D Bardzo wygodne rozwiązanie, bo jak wiadomo aplikatory do opon zawsze się brudzą i nie wyobrażam sobie ich prania.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do opon jeden aplikator którego nigdy nie piorę, jest to gąbką obszyta bawełną, chyba zymola. Jest już brzydki i czarny ale wystarczy jedno psiknięcie tyre'em i robię całą oponę a bawełna rozprowadza bajecznie.

A jak gąbka/bawełna spisuje się na bieżniku?

Jednakże bardziej korzystne są zmywaki kuchenne w dużych paczkach. Wytrzymują dłużej niż taka gąbka a i cenowo nie wychodzi najgorzej.. ;)

Też dobry patent, bo komplet 10 małych zmywaków kosztuje chyba 1,5 zł. Używam czasami. Plus - nie trzeba przycinać. Minus - możemy wykorzystać tylko jedną stronę, bo druga jest szorstka. Co do wytrzymałości, to za tę cenę :lol: nie ma to żadnego znaczenia. Ja traktuję to jako jednorazówki;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

JJ. Pomysłowe te aplikatory, może rozpoczniesz produkcję :)

Co do pędzelków do detailingu to te markowe wcale jakąś rewelacją nie są, ostatnio jak pędzelkowałem wnętrze przy użyciu APC to zbierałem MF nie tylko brud ale i włosie z w/w pędzelków, ogólnie kicha :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Najlepiej sprawdzają się do nakładania dressingu na elementy plastikowe na zewnątrz. Są cienkie i wszędzie dojdą, po jednym razie albo wyrzucamy całość albo odcinamy użyty kawałek. Nawet nie trzeba łapki szyć, można używać paska, tylko proponuje go w szarym mydle na początek przeprać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...