Skocz do zawartości

Pasty Koch chemie - luźne uwagi na początek


malkolm

Rekomendowane odpowiedzi


ja dostałem z centrali ale tylko sample past i kilku środków myjących,

dziś używałemschlifeifpaste i specjal make-up.

wydaje mi się że mleczka delikatnie ścierne w niebieskich butelkach można porównać do AIO albo cleanera z politurą

Każda z tych past / mleczek ma oznaczenia stopnia ścieralności i stopnia połysku.

Schleifpaste – mocno ścierna / mało połyskliwa ( po papierze 1500 – mocno zniszczone lakiery),

Feinschleifpaste – mniej ścierna / mocniej połyskliwa ( po papierze 2500 – mniej zniszczone lakiery),

Hochglanz-Antihologramm-Poliyur – jeszcze mniej ścierna / mocno połyskliwa ( po papierze 3000 -do zniwelowania hologramów powstałych po polerowaniu),

Spezial – Make – Up - średnio ścierna / średnio połyskliwa ( do zwietrzałych lakierów )

Co do mleczek masz rację, ale:

Lack – Polish Blau – średnio ścierna / mocno połyskliwa

Lack – Polish Rosa – mniej ścierna / mocno połyskliwa

Lack – Polish Grun – najmniej ścierna / mocno połyskliwa

Usuwanie hologramu: Przy dużym przeskoku pomiędzy gradacją past ceramiczny granulat, który znajduje się w pastach polerskich nie da sobie rady ze zniwelowaniem rys powstałych przy polerowaniu pastą mocno ścierną. Powierzchnia gąbki ma być pokryta cała, ponieważ sucha gąbka również pozostawi ślady. Jeśli użyjesz mleczko do zamaskowania hologramu po umyciu hologramy powrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jeśli będę miał jak to wypróbuje Lack – Polish Grun na aucie na którym muchy sobie urządzały kibelek przez całe lato, i po usunięciu czarnych kropek zostały takie jakby zmatowiałe plamy.

czy wszystkie te mleczka polerskie coś tam maskują??

Lack – Polish Blau – średnio ścierna / mocno połyskliwa

Lack – Polish Rosa – mniej ścierna / mocno połyskliwa

Lack – Polish Grun – najmniej ścierna / mocno połyskliwa

a reszta nie ma wypełniaczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wyjaśnić: gąbka pokryta cała. ;)

Często napotykam, że nakłada się pastę punktowo na gąbkę a przy podejściu do samochodu przed polerowaniem powinniśmy pokryć pastą cała gąbkę cienko a w szczególności przy nowej gąbce ( chodzi o powierzchnię, która będzie miała styczność z lakierem). Przy dalszym polerowaniu to nie ma znaczenia, czyli możemy nakładać pastę na gąbkę punktowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jeśli będę miał jak to wypróbuje Lack – Polish Grun na aucie na którym muchy sobie urządzały kibelek przez całe lato, i po usunięciu czarnych kropek zostały takie jakby zmatowiałe plamy.

czy wszystkie te mleczka polerskie coś tam maskują??

Lack – Polish Blau – średnio ścierna / mocno połyskliwa

Lack – Polish Rosa – mniej ścierna / mocno połyskliwa

Lack – Polish Grun – najmniej ścierna / mocno połyskliwa

a reszta nie ma wypełniaczy??

Tak, wszystkie mleczka polerują w jakimś stopniu i oczywiście maskują zaś, jeśli chodzi o pasty to nie zawierają silikonu, ale zawierają konserwanty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wyjaśnić: gąbka pokryta cała. ;)

Często napotykam, że nakłada się pastę punktowo na gąbkę a przy podejściu do samochodu przed polerowaniem powinniśmy pokryć pastą cała gąbkę cienko a w szczególności przy nowej gąbce ( chodzi o powierzchnię, która będzie miała styczność z lakierem). Przy dalszym polerowaniu to nie ma znaczenia, czyli możemy nakładać pastę na gąbkę punktowo.

A jak niby mam pokryć całą gąbkę pastą? Będzie jej tyle, że jej w życiu nie wypracuje (rozumiem, że mam być super cieniutko itp.), a właśnie o to chodzi, żeby wypracować pastę i w miarę możliwości doprowadzić do jej zniknięcia. Raczej się nie zgadzam z powyższym stwierdzeniem. Poza tym nowa gąbka przyłozona do lakieru też nie powinna zostawać śladów, chyba, że jest to jakiś typowy cutting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jej tyle, że jej w życiu nie wypracuje

a tu się mylisz, pasta bardzo szybko się wypracowuje, nawet duże ilości, według mnie nawet za szybko, może już taka jej uroda że po kilku przejechaniach robi się przezroczysta, na pewno szybciej niż scholla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie kumam tego chłopaki, to się odnosi (akcja ze smarowaniem gąbki) konkretnie do past Kocha czy ogólnie do wszystkich? Odnośnie Kocha to nie używałem i nie mam o nich pojęcia :) Bo są pasty, na których można zrobić i 30 przejazdów jak się ich da za dużo i pod światło dalej będzie widać że coś jest na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie kumam tego chłopaki, to się odnosi (akcja ze smarowaniem gąbki) konkretnie do past Kocha czy ogólnie do wszystkich?

do wszystkich, chodzi o to aby suchą gąbką (nie posmarowaną pastą) nie trzeć po lakierze bo twardą można rys narobić.

co do widoku pod światło to chyba wszystkie widać pod światło że coś jest, jeśli nie wyschnie, ale ta na początku jest taka mglista i nie przezroczysta a po kilku przejściach się zmienia, jak każda pasta, tylko że ta szybciej niż na przykład scholl s10 z którym porównywałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wyjaśnić: gąbka pokryta cała. ;)

Często napotykam, że nakłada się pastę punktowo na gąbkę a przy podejściu do samochodu przed polerowaniem powinniśmy pokryć pastą cała gąbkę cienko a w szczególności przy nowej gąbce ( chodzi o powierzchnię, która będzie miała styczność z lakierem). Przy dalszym polerowaniu to nie ma znaczenia, czyli możemy nakładać pastę na gąbkę punktowo.

A jak niby mam pokryć całą gąbkę pastą? Będzie jej tyle, że jej w życiu nie wypracuje (rozumiem, że mam być super cieniutko itp.), a właśnie o to chodzi, żeby wypracować pastę i w miarę możliwości doprowadzić do jej zniknięcia. Raczej się nie zgadzam z powyższym stwierdzeniem. Poza tym nowa gąbka przyłozona do lakieru też nie powinna zostawać śladów, chyba, że jest to jakiś typowy cutting.

Dokładnie, powierzchnia gąbki ma być cienko pokryta a z wypracowaniem nie będziesz maił żadnych problemów. Jeśli masz mocno zniszczony lakier ( porysowany ) używasz pastę ścierną ( mniej lub więcej ścierną w zależności od stopnia zniszczenia lakieru ) a do pasty ściernej używasz baranka lub gąbki twardej i tu uważaj ponieważ ta gąbka jest twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie kumam tego chłopaki, to się odnosi (akcja ze smarowaniem gąbki) konkretnie do past Kocha czy ogólnie do wszystkich?

do wszystkich, chodzi o to aby suchą gąbką (nie posmarowaną pastą) nie trzeć po lakierze bo twardą można rys narobić.

co do widoku pod światło to chyba wszystkie widać pod światło że coś jest, jeśli nie wyschnie, ale ta na początku jest taka mglista i nie przezroczysta a po kilku przejściach się zmienia, jak każda pasta, tylko że ta szybciej niż na przykład scholl s10 z którym porównywałem

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich- swego czasu MAriusz rozsyłał próbki- i były próbki past kocha- ktoś coś używał ich ? pora byłaby je potestować ale chciałbym usłyszeć wasze opinie :D

EDIT: jakie to są pasty to prosiłbym mariusza o odpowiedź bo mi się zmazały napisy i ino tylko kolor widać-znać :-B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, przeniosłam Twoje pytanie do już istniejącego wątku o pastach Kocha.

i pewnie chodzi Ci o te nazwy:

Lack – Polish Blau – średnio ścierna / mocno połyskliwa

Lack – Polish Rosa – mniej ścierna / mocno połyskliwa

Lack – Polish Grun – najmniej ścierna / mocno połyskliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...