Skocz do zawartości

Farbowanie padów w praniu


Ekhangel

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie wiedziałem gdzie to wrzucić... Wyprałem mikrofibry i pada w jednym bębnie z Fluffy Dryerem.

Dołączona grafika

Supreme Shine:

Dołączona grafika

Rozbroił mnie widok aplikatora. Chyba sprzedam go jako limited edition za 50 zł. Pytanie - czy kontynuacja używania ich będzie w jakikolwiek sposób szkodliwa dla lakieru? Nie zostawiają na dłoniach żadnego niebieskiego nalotu ani nic z tych rzeczy, nawet przy mocniejszym przyciśnięciu.

No i - czy to musiało się stać? Skąd miałem wiedzieć, że Fluffy jest tak intensywnie zabarwiony? Użyłem proszku do kolorowych tkanin, wcześniej nie było tego typu problemów - no, może dlatego, że wszystkie wcześniejsze "szmatki" były żółte...

Pytanie do posiadaczy Fluffy - myjecie je w ogóle? Ja myślałem, żeby nie myć, ale... Higiena przede wszystkim. Zresztą, zdarzyło mi się osuszać nim felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A ja myślę, że to nie fluffy puścił farbę. Ja swojego prałem i nic nie zafarbował, a siedział razem z padami, mf. Natomiast pady: kiedyś jeden po dodolp zabarwił wszystko na zielono. Może używałeś padem coś co nawet w 40C puszcza pigment?Jeśli to fluffy to dziwne, ale zawsze ten I raz... ;)

Zresztą to w niczym nie przeszkadza. Ja mam połowę padów zielonych. jakby za dolary były :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duże prawdopodobieństwo, że to właśnie Fluffy. Pierwszy raz gdy go prałam ręcznie w szarym mydle puścił bardzo dużo farby, a temperatura wody coś około 40°C.

Wiedziałam żeby go nie wkłdać do pralki tylko dlatego, bo wcześniej przekonałam się z czerwonym Flufferem, który również puścił dużo farby (w praniu ręcznym).

Jestem tylko ciekawa czy za drugim razem Fluffy też puści jeszcze trochę farby, biorąc pod uwagę ile jej puścił u mnie przy pierwszym praniu.

Aplikator fajny ;) Takie fioletowe dołączają do Tech Waxa ;)

Szkoda Super Shine'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na 100% Fluffy, nic innego o tym zabarwieniu w bębnie nie było.

Tylko jak teraz tak czytam wasze "40 stopni", to uświadamiam sobie swoją gafę... Ustawiłem na 90 stopni. Wcześniej tak prałem wszystkie szmatki, i było w porządku. Jako osoba o zerowej wiedzy pralniczej nie wiedziałem, że takie numery mogą się dziać przy zwiększonej temperaturze.

No, trudno. Przeboleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...