Jump to content

Sealanty do szyb/szkła


Recommended Posts

Napiszę tutaj, Przemek mnie pytał o środek sealujący do szyb. Jak czytałem Piotrka o clearkote to przyszło mi do głowy, że można na szyby, zwłaszcza te uchylne na bok spokojnie zapodać Clearkota-Carnauba Moose wax. Kiedyś dałem CG Blitz akrylowy, na tych nieruchomych się trzymał, na drzwiach średnio. Spokojnie na nieruchome można dać moim zdaniem Red Mista. Jak na qd zachowuje się prawie jak sealant. no i jeszcze są dedykowane-nox pisał o carlacku68 glass seal-nie wiem czy można go u nas kupić. Widzę po swoim mondku i bocznych szybach, że kilkukrotna aplikacja Duragloss rain repel też sobie radzi, nawet na przednich drzwiach, często używanych (palę :oops: ). No to ode mnie.

Link to comment
Share on other sites

Pamiętam, że Turzol też używał AG do szyb, ale jest na miodowym w egipcie, więc ciężko go zapytać.

Jak wróci, to zadam mu to pytanie, niech się wypowie. Ja ma pociagnięte glinką i mleczkiem do polerowania szyb Sonaxa. I całkiem fajnie szyba wygląda, chyba nawet sie tak nie brudzi.

Link to comment
Share on other sites

Pierwszym do polerowania szyb jaki używałem i używamjest bardzo dobry moim zdaniem (przedstawiłem je w poprzednim życiu :lol: ) jest pasta duraglossa Glass Nu finnish z padem mf. można też maszynką dawać. Na to sealant przy szybach niepracujących i jest super. Jeśli chcesz sealanta oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

Przemek tak działa Rain repel 751 duraglossa, którego używam po każdym myciu. Ten był psiknięty 8 dni temu. A film po myciu szamponem. Ma dwa ustawienia triggera, wystarczy raz na jedną szybę, mi nie smuży,elegancko się wyciera gładka szmatką mf doszyb. pachnie jak oranżada ;)

Dołączona grafika

6wDNuP0ZXnw

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

Malutki odkop :lol:

Mariuszu, pamiętasz ile tych warstw DG trzeba było 'wrzucić' na szybę, żeby zaczął działać?

Wiem, że jedna nie działa na pewno :mrgreen:

Wczoraj położyłem na boczne i tył 2 warstwy a na przednią 3 i się zastanawiam jaki będzie efekt :-?

Od siebie dodam, że UQD od Meguiars, też całkiem nieźle sobie radzi na szybach ;)

Link to comment
Share on other sites

Znajomy używa TW i ich niewidzialną wycieraczkę. Duże krople uciekają świetnie, boczna szyba kierowcy od pędu powietrza pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka jest sucha. Czołowa niestety na małych prędkościach musi wspomagać się wycieraczkami, na szczęście te nie piszczą i nie skaczą. Kiedy się rozpędza jest moment, gdzie krople niemrawo się ruszają, po czym wszystkie, jakby z katapulty, lecą na dach. Ma tu przy okazji miejsce dziwne zdarzenie, gdyż jak tylko krople zaczynają uciekać, cała szyba robi się tak jakby biała - para - rosa, nie wiem :?

Link to comment
Share on other sites

Carlack jako magik na szybę czołową. Zachowuje się tak samo jak inne magiczne, ale póki co siedział najdłużej. I ten zestaw nie jest jakiś upierdliwy w aplikacji. Miałem kiedyś inny, to trochę musiałem się namęczyć ze spolerowaniem.

Natomiast do "daily use" - ten DG RR jest baardzo dobry, używam praktycznie tylko jego. Nawet do czyszczenia. szyby boczne mam suche. Zjazd kropel piękny. Próbowałem, po zejściu CL, ile wytrzyma na czołowej, jak długo będzie efekt. Nie dał rady typowemu nano do tego przeznaczonemu, np CL. Nie wytrzyma tylu myć i tarcia wycieraczek. Zwłaszcza w zimę, kiedy z wycieraczką jedzie tarka z piachu.

edit. Ci, którzy wzięli od Kuby próbki nanolexa do szyb, będą też bardzo zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

Ci, którzy wzięli od Kuby próbki nanolexa do szyb, będą też bardzo zadowoleni.

Już planuje jak go użyć i w związku z tym mam pytanie:

Jak to jest w przypadku innych preparatów hydrofobowych? Czy przed aplikacją środka (po użyciu cleanera) powierzchnia musi być jak najbardziej tępa?

Miałem plan aby użyć Megs DC1 na maszynie z nakładką z MF a następnie płatkami kosmetycznymi z IPA 50:50 przetrzeć całość. Dobry plan czy mimo wszystko szukać jakiegoś cleanera przeznaczonego do preparatów hydro?

Link to comment
Share on other sites

Lepiej poszukaj dedykowanego, Jak nie masz do nano, to zwykłym cleanerem i padem gąbkowym. Nie przesadzajmy z maszyną. Szyba nie musi być tępa, choć po którymś z poprzednich (niemiecki, gdzieś pisałem) była. No i nie przecieraj IPA. Po cleanerze plerka szmatką mf i potem preparat - pepier bezpyłowy (Katrin np.) albo włóknina-fizelina. I instrukcja :-B . Są różne przepisy, w zależności od firmy. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ja mam obecnie na przedniej i bocznych rain-x , moim zdaniem bardzo łatwa aplikacja , zapach samego preparatu przypomina mi trochę środek carlacka , niestety w praktyce jeszcze nie przetestowałem bo ... nie padało w Gdańsku ;) , niemeniej "testy laboratoryjne " ( butelka z woda ) pokazały piękne kropelki i ich spływanie

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Create New...