Skocz do zawartości

odkurzacz do czyszczenia tapicerki


Rekomendowane odpowiedzi

Hello

Tak patrzyłem na odkurzacze do prania tapicerki, coby klientowi przeprac tapicerke itp, kazdy poleca odkurzacze drogie powyzej 1000 zł,

wiadomo ze to nie jest głowne źrodło dochodu, na myjni rzadko kto prosi o pełlne pranie.

I tak porownywałem kearchera 3001, i 2004 i w sumie roznica w cenie ok 600 zł tylko dlatego ze ma nasadke spryskujaca, co tak naprawde moge opryskac marolexem i zebrac 2004 i wyjdzie dokładnie to samo. Bo jak dla mnie to kazdy srodek fajnie jak ma czas zadziałac, i rozpuscic bród, a nie jak w nasadce spryskuje i od razu zbiera w sumie, napewno jakas tam oszczednosc czasu, ale czy aby tak wielka zeby dopłacac te 600 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tego karchera 2004 wziąłem za punkty na BP. I jestem zadowolony. Kanar powiedział, że są do niego nasadki i końcówki rozmaite. Nie wiem jak sprawdziłby się w użyciu zarobkowym w porównaniu do tego droższego, ale jeśli różnica tylko w dyszy spryskującej - olałbym ten droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy podobno tym sie rozni od tych za 800-900 zł ze ma tylko ta koncówke spryskujaca, tak gdzies czytałem wypowiedz kanara tylko znalesc nie moge ;-))

a podobno w tych za ok 1000 spryskuje jak by chciał a nie mogł, wiec nie wiem czy warto dopłacac skoro moge odessac odkurzaczem za 200 zł. którym moge odkurzyc i pozniej przeprac tapicerke ;-)

bo to odkurzacz do odsysania cieczy, a w sumie zeby dobrze uprac tapicerke to i tak trzeba naniesc preparat opryskiwaczem na tapicerke, wetrzec jakas szczatka i dopiero odessac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z odsysaniem. Poza tym filtr nie jest nisko. Żeby go zalało tak, że zasysa wodę, to trzeba kilka litrów nanieść opryskiem. 2004 do użytku "domowego" jest wystarczający W fordzie, przy beżowej tapicerce - nlf +2004 działa extra. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies 7 lat temu nabylem to cudo http://www.mytee.com/products/product.php?id=HP100, kosztowalo kupe kasy na owe czasy dziala bez problemu wypral wiele syfa ale czy byl wart tycz pieniedzy raczej nie.Faktycznie ma duze zbiorniki wyciaga syf itp ale jest ciezki, glosny i jak teraz bym mial cos kupic to raczej Puzzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Puzzi'ka 100, maszyna nie do zajechania, mój ma już ze 6 lat i dalej hula, co prawda musiałem wymienic rure ssącą, ale turbinka i pompka nadal dają rade doskonale, no i trzeba pamietać aby raz na jakiś czas przepłukać odkurzacz czystą wodą i lać do prania dobre detergenty, ja od początku stosowałem RM 760 od Karchera, bardzo dobry środek daje rade z większością plam, ładnie pachnie i nie niszczy rąk tak jak niektóre specyfiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow zapytaj Grubeera Ja bedac w PL na wakacjach pozyczalem ich sprzet dzialal bardzo dobrze ale jak sie nazywal to nie wiem :( maly poreczny idelany moim zdaniem do tego typu prac, bardzo mi sie podobal

Lepiej późno niż wcale :oops:

My mamy Puzzi 100 a do prania tylko i wyłącznie NLF z Nielsena :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używałem Numatic George którego bardzo gorąco polecam :) Dobry ciąg, stalowe złączki, przyzwoite pojemności zbiorników, 2w1 (na sucho i na mokro), dużo końcówek etc. (które używam) a kosztuje poniżej 1000zł. Porównywalny z Puzzi100 o ile się nie mylę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miał ktoś jakieś doświadczenie z odkurzaczem Parkside? Cena zachęcająca, tym bardziej że Karcher w tej cenie ma b. kiepskie opinie. Generalnie słyszałem dobre opinie na temat tej firmy (o ile można tak to stwierdzić o tej klasie produktów). Kiedyś miałem możliwość korzystać trochę z odkurzacza tej klasy cenowej (jakiś niemiecki made in china) i jeśli chodzi o samo odkurzanie to było bdb, natomiast nie wiem jak z odciąganiem wody.

Odkurzacz miałby być z przeznaczeniem do odkurzania samochodu i w dużej mierze do odciągania NLFem po praniu + inne nie-detailingowe.

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl ... _13679.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja używałem Numatic George którego bardzo gorąco polecam :) Dobry ciąg, stalowe złączki, przyzwoite pojemności zbiorników, 2w1 (na sucho i na mokro), dużo końcówek etc. (które używam) a kosztuje poniżej 1000zł. Porównywalny z Puzzi100 o ile się nie mylę. :)

Tak sobie czytam temat i pomyślałem że odświeżę :)

Pozytywne opinie ma na necie ten odkurzacz, ale jakoś mnie nie przekonuje bo jest 2w1 - może nie koniecznie to źle i w przypadku NG wcale tak nie jest, ale zawsze wychodziłem z założenia że jak coś ma byc dobre to nie może byc wielofunkcyjne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Arturze, jednego przekona, drugiego nie. Mi się podoba, bo to oszczędność miejsca - wymieniam bebechy (wkładam worek i filtr zamiast wiaderka i filtra), podmieniam rury i zmieniam charakterystykę urządzenia. NG ma dobry ciąg w obydwu trybach, nie rozczarowuje ani podczas odkurzania auta ani podczas prania tapicerki.

Akurat w tym przypadku, bycie urządzeniem 2w1 nie jest wadą, wręcz przeciwnie :u Kiedyś nagram filmik jak on działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno podoba mi sie to ze jak kupisz NG z kitem A26 to wychodzi minimalnie drozej a jest się "uzbrojonym po zęby", przy Karcher trzeba za każdą pierdołę bulic osobno...

Na DW ktos napisal ze NG moglby miec lepszy ciag porownujac do np. Puzzi 8/1

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... hp?t=81818

Ale Ty Dżeju nie narzekasz no nie?

P.S.

Jestem jeszcze ciekaw jak na przykład z wymiana pompy, turbiny czy czegokolwiek - do Puzzi masz na Allegro mnóstwo a do NG juz nie widziałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puzzi 8/1 to sprzęt droższy o prawie pół tysiąca, nie wiem czy zaliczać to do jednej półki (no ale Karcher jest przereklamowany i płacimy za markę, więc pewnie tak). Nie miałem drugiego urządzenia w ręku, więc się nie wypowiem o sile ciągu obydwu, ale ja na NG nie narzekam, wręcz przeciwnie, jestem bardzo zadowolony :)

Do NG nie ma na Allegro, ale jest mnóstwo na ebayu w bardzo niskich cenach, mi jak coś pęknie (odpukać) to z pewnością będę zamawiał na wyspach :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie praktycznie każdy ekstraktor może służyć jako odkurzacz ;) Weźmy takie puzzi. wlewasz wode do wiaderka na brudna wode i zasysasz ssawka brudy. Brudy leca do wiaderka przez rure ;) Jest odkurzacz? No jest :lol:

W numaticu zamiast wiaderka jest możliwość włożenia czegoś innego (worek?) i założenia koncówki ssącej zamist dyszy. Cała filozofia. Zdarzyło mi się kilka razy odkurzac fure ekstraktorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu




×
×
  • Dodaj nową pozycję...