Skocz do zawartości

VW Golf MK2 - przygotowanie auta do zimy.


maly_marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

A więc chciałem przedstawić wam małą relację z sobotniego czyszczenia i przygotowywania autka do zimy ;) Ogólnie jest jeszcze kupa roboty przy lakierze… było by mniej, gdyby nie tata. Wpadł na pomysł by umyć auto szczotą, bo to będzie bezpieczniejsze i gdy po 4 miesiącach zobaczyłem auto pod blokiem – ręce mi opadły, robota z miesiąca marzec poszła na marne. Teraz lekkiej korekcji poddane zostały przednie błotniki i maska – to były pierwsze ruchy maszyną, lakieru dużo nie zebrałem bo ok. 3-4 mikronów więc jestem zadowolony – ale jeszcze defekty są – reszta po zimie, ponieważ auto stoi pod chmurka i czasem go odśnieżyć będzie trzeba :P

A teraz przejdźmy do konkretów ;)

Wnętrze:

- APC Daisy

- Auto Glym V&RC na tworzywa

- Mikrofibra ACT + woda - szyby

- jakieś pędzelki, patyczki, aplikatory i odkurzacz

Mycie wstępne:

- Myjnia bezdotykowa

Mycie właściwe:

- APC Daisy

- Car Valet do asfaltu i kleju

- szampon Poorboy’s Super Slick & Suds

- dwie rękawice mf

- dwa wiadra

- do suszenia Fluffy Dryer

Glinkowanie:

- glinka z SCS

Koła:

- Car Valet do felg

- Car Valet do asfaltu i kleju

- Meguiars Endurance na opony

- pędzelki

Tworzywa zewnętrzne:

- Meguiars Trim Detailer

Wosk:

- Collinite 476

Przed:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po myciu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Koła przed i po:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Efekt końcowy:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


damianese, SZyBA - dzięki ;)

Jesteś Bardzo Szanowanym Gościem na tym forum.

Przeze mnie oczywiście.

Rozumiem, że to przez ten pomink na kołach, który stoi przed Golfem :P Żartuje oczywiście, dzięki Tony ;)

shifty, staram się, by był zawsze czysty - tylko najgorsze jest to, że człowiek nie ma własnego podwórka - tak pewnie mył bym go dwa razy w tygodniu... choć jak to mówią "częste mycie skraca życie" :lol: Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały_Marcin, powinieneś wiedzieć dlaczego szacunek.

A co do mycia, to przecież w radiu, które Sebba75 ciągle w słuchawkach słucha mówili, że autem wyjeżdzasz tylko gdy temperatura otoczenia jest w przedziale 21-25,75 stopnia Celsjusza, wilgotność 79%, zupełny brak chmur i przeważnie o godzinie 17-22 oraz 5:25 - 6:39 kiedy jest pusto na drogach i ptaki jeszcze i już śpia i po autach nie sraja.

No wiesz, w takich wysublimowanych warunkch, to auto sie nie ma prawa zbrudzić. Nawet zakurzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dżeju :)

Dbać będę jak o własną kobitkę :lol:

Edit:

Jako, że dawno nic nie pokazywałem, to pokażę kropelki...autko było zakurzone, jeszcze chyba jedna warstwa Colliego siedziała, teraz jest już druga, ale zdjęć nie ma :lol:

Robione telefonem, więc "szau nie ma" ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...