Skocz do zawartości

Pady i futra


Rekomendowane odpowiedzi


Tak Welniak Scholla z DAS-6, niestety cos dziwnego sie z nim stalo bo zniknal ten material, ktory przykleja sie do rzepu na BP. Juz wymieniony na nowy ale sytuacja dosc dziwna - ciekawe czy komus tez sie cos takiego przytrafilo?

'

Jedynie moge ubolewac nad taka sytuacja skoro jestesmy glowno firma rozprowadzajaca Scholla, ale zostal wymieniony na nowy :) wiec klient zadowolony,nie slyszalem o podobnym przypadku ale podeslemy ci jeszcze probke Deoxa 2 lub 5 i popracujesz na tym + futro innego producenta i prownasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebba a czemu pytasz? Masz jakiegoś zapyzialca co gąbka nie rusza? czy nie chcesz przeciąć papierkiem? Generalnie futro wraz z mocna pasta to prawdziwa orka dla lakieru i nadaje się do naprawdę zniszczonych powłok.

Osobiscie problemu z futrem nie mam,chcialem poznac opinie innych uzytkownikow, a zapyzialcow nie brak w moje miernej karierze i pewnie jeszcze pare sie trafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez robiliśmy na futerku + flex / einhell :P daliśmy rade ale później mała korekcja maszyną R-O, a co do padów scholla dzisiaj zaobserwowaliśmy ze po praniu na niebieskim odkleił się ten czarny materiał do rzepu a na pomarańczowym pościło środkiem ale brzegi trzymają :( ale raczej strach używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez robiliśmy na futerku + flex / einhell :P daliśmy rade ale później mała korekcja maszyną R-O, a co do padów scholla dzisiaj zaobserwowaliśmy ze po praniu na niebieskim odkleił się ten czarny materiał do rzepu a na pomarańczowym pościło środkiem ale brzegi trzymają :( ale raczej strach używać.

A ile razy byl prany, ja swoj pomaranczowy pralel juz z 5 razy tyle ze dziala z maszyna DA i rzep jeszcze siedzi,trzeba t jednak bedzie dokladnie obserwowac i czekam na wasze uwagi wtedy bedzie mozna dzialac cos z fabryka Scholla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez robiliśmy na futerku + flex / einhell :P daliśmy rade ale później mała korekcja maszyną R-O, a co do padów scholla dzisiaj zaobserwowaliśmy ze po praniu na niebieskim odkleił się ten czarny materiał do rzepu a na pomarańczowym pościło środkiem ale brzegi trzymają :( ale raczej strach używać.

A ile razy byl prany, ja swoj pomaranczowy pralel juz z 5 razy tyle ze dziala z maszyna DA i rzep jeszcze siedzi,trzeba t jednak bedzie dokladnie obserwowac i czekam na wasze uwagi wtedy bedzie mozna dzialac cos z fabryka Scholla

Prane byly 2gi raz w temp. 40stopni (niebieski i pomaranczowy scholl)

ten czarny pad taki mieciutki po pierwszym praniu material do rzepu odszedl :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam mały dylemat. Po czy poznać pady do czego służą. Najczęściej przy padach są tylko dopiski miękki, twardy, waflowy itp. Jakim nakładać, jakim polerować itd. Czy ogólnie się sugerować ? Może ktoś to w skrócie przybliży albo poda link do jakiejś stronki gdzie to jest opisane. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mecholl,

nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie. Kolorystyka

padów zależna jest od firmy.

Co do czego stosować, to zależy od sytuacji i dobiera się drogą eksperymentów.

Można stosować bardziej agresywne środki na miękkich padach lub

odwrotnie.

Generalnie, na moja wiedzę, to bardziej ścierne środki na twarde pady, mniej ścierne

na średnie i zupełnie lekko ścierne na miękkie wafle.

Podstawowa zasada jest taka, że zaczyna się pracę z mało agresywnym środkiem

na stosunkowo miękkim (średnim) lub wręcz finiszowym padzie.

Jeżeli to nie daje pożądanych efektów wtedy zwiększamy twardość pada lub agresywność

środka albo jedno i drugie, i tu zaczynają się kombinacje.

To tyle co wiem, może lepiej niech się wypowiedzą userzy z dużym doświadczeniem

jak choćby sebba75 czy nox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to z padami jest tak i pastami, że można różnie stosować.

Co do Twojego pytania, to przeważnie czarne (finishing) najbardziej miękkie nadają się do Glaze, do Cleaner, do wosk w płynie/sealant.

Przed nimi sa polishing pad, nimi możesz zastosować środki typu Swilrx, lekko odświeży lakier, niekoniecznie ściągnie mocne swirlsy.

Co do ostrych opadów i ostrych past, to mają same w sobie przez swoją ostrość tendencję do robienia swirlsów, dlatego potem należy lekka pasta i lekkim padem wyciągać lakier po ciężkiej ertylerii.

Co do wełniaka, używam chętnie, ściągam nim grube rysy, po nim zawsze stosuję ostry pad i ide do super lekkiej artylerii.

Z wełniaka jestem zadowolony, choć mam jakiś sympatyczny z własnoręcznym podpisem kolegi nox'a.

I wełniaka nie należy się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRUUBER, którym Einhellem pracujecie ?

Einhel BT-PO 1100 E BLUE LINE

Jak sobie radzicie jak potrzebujecie najniższych obrotów?

Ta polerka ma obroty 1000-3000 a większość osób poleca polerki z obrotami od 600.

Hmmmm mamy rowniez druga polerke Flexa ktorej najnizsze obroty to 1100rpm

i jak do tej pory nizszych nie potrzebowalismy jak te 1000-1100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klakiernik

Jeśli chodzi o pady to bardzo duży wybór daje wam 3M Są dwa mocniejsze pady jeden pomarańczowy ( do bardziej zniszczonych lakierów gdzie trzeba się przyłożyć) drugi zielony trochę mniej twardy ale dalej mocny. Później trzy pady do mleczka karbowane - jeśli chodzi o twardość to kolorami żółty, niebieski , czarny - ale te słowa to tylko moja reklama - sprawdźcie te produkty i oceńcie sami - nie zawiedziecie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...