Skocz do zawartości

Produkty firmy Meguiar's czy Dodo Juice dla początkującego?


AndrU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zaczynam moją przygodę z detalingiem, posiadam auto 8 letnie z kolorem srebrnym metalizowanym, posiada ono liczne okrągłe rysy.

Niestety nie wiem jakich produktów użyć czy Megsa czy może Dodo.

Cena gra rolę gdyż nie chce wydawać aż tak wiele na kosmetyki, jednak zdaję sobie sprawę, że dobry kosmetyk musi kosztować.

Produktów od Megsa jakich chcę użyć to

Gold Class car wash

Smooth Surface glay kit

SwirlX

Gold Class liquid wax

Ultimate quick detailer

do tego jakieś mikrofibry i zestaw kosztuje ponad 400zł, a jakich kosmetyków musiał bym użyć od firmy Dodo, możecie mi doradzić?

http://i43.tinypic.com/f2sl51.jpg

http://i41.tinypic.com/1493uqx.jpg

http://i44.tinypic.com/10f9955.jpg

http://i39.tinypic.com/258cpi9.jpg

http://i43.tinypic.com/2d7d2me.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Poza tym jest na rynku wiele przystępnych cenowo produktów typu Poorby's world,Chemlical guys, Autoglym, FinishCare,SmartWax,Duragloss. Ze swojej strony mogę dodać ze Meguiars jest trochę przereklamowany. Niektóre produkty da się zastąpić lepszymi w niższej cenie(czasami w wyższej ale juz zdecydowanie lepszymi).

Zależy co chcesz osiągnąć. SwirlX to bardzo delikatna pasta polerska mająca tez właściwości czyszczące. Używa się jej właśnie po dokładnym umyciu i wyglinkowaniu nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu chce zoabczyc błyszczacy lakier na moim samochodzie no i ochrone tego lakieru za jak najmniejsze pieniadze. Niestety za nic w swiecie nie wiem jakich prearatów uzyc. Megs ma to wszystko ładnie przedstawione i opisane a ine firmy to juz sie mniej orientuje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie auto,jaki lakier(metalic zwykły akryl),jak zniszczone(najlepiej jakieś fotki). I co chcesz osiągnąć?

Jeśli to co tu:

viewtopic.php?f=11&t=98

To zapomni ze zrobisz to ręcznie i za parę groszy...

Jeśli auto będzie dokładnie umyte,dokładnie wyglinkowane, to poleciłbym Ci zastosować produkt Marki Autoglym -Super Resin Polish. To produkt już praktycznie kultowy. Produkt typu All in One. Jednocześnie oczyszcza,wypełnia niedoskonałości i minimalnie zabezpiecza.Dodatkowo nadaje naprawdę ładnego połysku i wyciąga głębię. Na to nałożyć dobry wosk(choćby samplerek Dodo lub Finish Care) i będziesz zadowolony.

Zerknij tutaj:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=1965

Tutaj zastosowałem właśnie AG SRP i wosk Meguiras #16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon możesz wybrać inny niż megs. Jeśli chodzi o wydajność i skuteczność to z przetestowanych polecam Dodo Supernatural (jest naprawdę megawydajny) (54zł) ale dwa ruchy pompką na wiadro lub Duragloss 901, jest tańszy (35 zł).

Glinka-możesz wybierać ze sklepów lub prywatnie (na dole forum).Megs ma dobre glinki, używałem. I do tych glinek trochę wody z szamponem lub QD, który potem możesz wykorzystać po wysuszeniu.

Pasta -Marco napisał,są rozmaite, jak byś wstawił zdjęcia w zbliżeniu to coś pewnie doradzimy.

Wosk-też na spokojnie przejrzyj oferty, ja megsa nie znam, nigdy nie używałem, są fajniejsze i niekoniecznie droższe.

Red Mist jest niby QD ale sam tez ma trwałość całkiem niezłą jak na ten odcinek pielęgnacji.Pod niego proponowałbym jednak sealanta jakiegoś, nie wosk. Porządny sealant kupisz taniej i będzie grał z Red Mistem(daje naprawdę efekt). Sealanty przejrzysz w sklepach-są w pojemnościach samplerowych (na długo wystarczy a kosztuje 17 zł). Ale ja mam zboczenie na sealanty. Woskarze coś niech dopowiedzą. No i pady gąbkowe, ze trzy chociaż, i kilka szmatek MF. I ręcznik do suszenia.I dwa wiadra. I rękawica. ;) Spokijnie w 400zł się zmieścisz i niekoniecznie z wujkiem megsem. :geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dam foty samochodu jutro kilka i zobaczycie a pozatym najlepiej zeby produkty były w jednym sklepie do kupienia niz jedno tu drugie tam bo to wyjdzie dwa razy drozej.

Odnosnie efektu to ta xara mnie satysfakcjonuje a moj samochód to Ford mondeo mk3 2002 kombi srebrny metalik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego.

Na początek dopowiedzenie niedopowiedzianych rozmów.

Dodo bardziej działa w sferze ochrony, niż korekty lakieru, stąd też ma w gamie dużo wosków, natomiast brak produktów do korekcji nadwozia.

Meguiars ma w ofercie tak naprawde wszystko co potrzebne, tak jak Toyota, która niedawno była synonimem jakości, niezawodności, teraz już powoli zostaje tylko nazwą...

Co do Meguiars, to wiele osób go bardzo chwali, ale też wiele osób Ci odpowie, że Megs był pierwszym na polskim rynku produktem średniej klasy (powyżej Sonax'a i Turtle Wax).

W dniu dzisiejszym, możesz wybierac z ofert innych producentów.

Co do produktów które sa niezbędne, to:

1. Dobry szampon (tak jak wybrałes, Gold Class, Dodo Supernatural, Dodo Born to be Mild, Z oferty Poorboys, SmartWash, i inne dobre).

2. Glinka + lubrykant. ja używam Dodo, więc nie będe obiektywny. Dobre sa z Sonusa, dobre są z Megsa, ale nie wypowiadam się, za małe doświadczenie mam.

3. Cleaner - produkt czyszczący chemicznie powierzchnie przed woskami/sealantami. Ja używam dwóch: Schol S40 (cleaner, który ma za zadanie wyczyścić powierzchnię i zrobić naprawde delikatną korektę lakieru (na zasadzie te 2 ziarnka pieprzu do potrawy i bedzie super)) oraz Dodo Juice Lime Prime (cleaner, który również delikatną korektę czyni i nawilża lakier), oba bardzo lubie.

4. Coś typu Swilx. Ja pracuję na Poorboys SSR1, który lubie, jak równiez na SmartPolish, który też lubie. (dodatkowo mała butelka SmartPolish 150ml ma gitesowy system aplikacji pasty na pad)

5. Woski... Ja używam Colli 915, który dla mnie ma doskonały efekt i za który jestem pewien. Używam również Dodo Juice Blue Velvet i Purple Haze (na ciemnych lakierach), oraz Dodo Supernatural (na jasnych).

6. Niedawno zacząłem używać produktu Insta Finish Wet Butter Wax - to taki wosk z polimerami w płynie, który dość fajnie nawilża lakier. Bardzo ciekawa i fajna rzecz.

7. Przekonałem sie równiez do politur (Glaze), które stosuje się pomiędzy Cleaner a wosk/sealant. Dodatkowo odżywiaja lakier i nawilżają go, niestety troszkę osłabiają trwałość powłoki wosk/sealant.

8. Pady... Do wosków/sealantów piankowe, do cleanerów gąbka obszyta mikrofibrą/bawełną, do past ścieralnych gabka obszyta mikrofibrą/bawełną (są bardziej ścierne), pod każdy produkt najlepiej mieć osobny padzik.

9. Mikrofibry... First zestaw: Mikrofibra puszysta do wosków (typu Eurow), mikrofibra duża do suszenia auta (wafel, lub np miracle dryer), mikrofibra do koncowego osuszania auta typu plush, mniejsze mikrofibry do polerowania past polerskich (ściągania ich) (kolega nox w sklepie mrcleaner posiada zestaw fajnych 5szt za 23 zł)

To by może było tak na początek.

Oczywiście rękawica do mycia auta też jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...