Jump to content
Sign in to follow this  
ffeder

wybór szamponów

Recommended Posts

Pink Gloss z tego co pamiętam, jest szamponem z woskiem. Sleek&Bubbly to tzw. lepszy szamponem tej marki, na mnie nie zrobił wrażenia i zdecydowanie bardziej polecam ADBL Shampoo, Good Stuff Lion's Power, FUNKY WITCH Wash & Posh Shampoo czy Rise & Shine Big Apple. Wybór szamponu to według mnie sprawa indywidualna, jeśli chodzi o zapach, poślizg, ilość piany itd.

z tego co podałeś to w rozsądnej cenie jest  Rise & Shine Big Apple  5L za 90zł

jakie on ma walory?

w tej cenie i takiej ilości to jedyny szampon godny uwagi? bo zapach mnie nie interesuje

a co sądzisz o tym 

Mainz Passion

Obrazek

Nie ma już Krzyśku marki Mainz, jednak odpowiednikiem Mainz Passion jest szampon od CarChem Car Care Shampoo 1900:1 LC 261. Możesz go kupić u naszego forumowego partnera CarChem Silesia.

Nie kupuję na Allegro, więc nawet nie widziałem, że jeszcze ktoś posiada ten szampon w sprzedaży. Jeśli jest to warto kupić - ogólnie w wiadrze Mainz mocno się pieni, daje dobry poślizg rękawicy i na lakierze jest naprawdę mało piany, przez co spłukiwanie jest ułatwione :).

Wybór należy do Ciebie, naprawdę szampon to sprawa dość indywidualna. Sporo cech, które nie każdemu pasują ilość piani na aucie, poślizg, walory zapachowe, wygląd etykiety itd.

to jest mój pierwszy taki poważniejszy szampon i jak dla mnie to najważniejsze jest tylko żeby dobrze mył i wosku nie gryz 

Więc kup sobie 500 ml - Shiny Garage Orange Car Shampoo, bez sensu jest kupować duże opakowanie na początek. Lepiej mniejsze i próbować co chwilę kolejny szampon, będziesz miał większą frajdę z detailingu co chwilę odkrywając coś nowszego ;).

dobry pomysł  ale nie ekonomiczny

dostałem takie środki
Pro-Chem Truck i Beco Tracline X-Clean
czy mogę je stosować jako APC

Dnia 25.11.2016 o 18:28, ffeder napisał:

dobry pomysł  ale nie ekonomiczny

Prowadzisz studio, że potrzebujesz kupować 5 litrów szamponu? Kupowanie dla siebie dużych opakowań szamponów uważam za bezsensowne. Osobiście myję dość często samochody, ale posiadam kilka szamponów z których korzystam.

zamówiłem dzisiaj trzy szampony

ADBL Shampoo Szampon Koncentrat Zapach Coli 500ml 

SHINY GARAGE Orange Car Shampoo Szampon 500ml 

SHINY GARAGE Sleek Bubbly Premium Szampon 500ml

Ja nie mam dużego doświadczenia w detailingu, bo też dbam tylko o swoje auto. Na ten moment kupiłem butelkę Wax Shampoo w dobrej cenie od kolegi i po dokładnym myciu różnica jest duża, nie niszczy lakieru i nadaje lekkiego połysku.