Jump to content

Our Picks

Top content from across the community, hand-picked by us.

Nowa siedziba MrCleaner!
Widzieliście już nową siedzibę sklepu detailingowego MrCleaner? Jeśli nie, to zapraszamy Was na wirtualną wycieczkę z Detailing od Tomorrow! 

Nowa siedziba mieści się przy ulicy Miedziana 15 w Katowicach. Do dyspozycji klientów dostępny jest salon sprzedaży o powierzchni ponad 300 m2, gdzie znajdziecie swoje ulubione kosmetyki i akcesoria detailingowe. Przestrzeń magazynowa to niebagatelne 3500 m2! 

Zapraszamy do oglądania!
 

 

APC - czym jest i do czego stosować?
APC (ang. All Purpose Cleaner) – to uniwersalny preparat czyszczący, którzy najczęściej dostępny jest w formie koncentratu. Pozwala to dostosować jego rozcieńczenie do stopnia zabrudzenia i czyszczonej powierzchni. Dzięki czemu doskonale nadaje się do czyszczenia elementów zewnętrznych i wewnętrznych samochodu, które wykonane są m.in. z plastiku, gumy, metalu i innych materiałów. 

Bardzo dobre właściwości czyszczące i odtłuszczające sprawiają, że doskonale radzi sobie z usuwaniem najczęściej spotykanych zabrudzeń. Narusza jednak istniejącą warstwę ochronną, ale nie ma negatywnego wpływu na czyszczoną powierzchnię. Przygotowuje powierzchnię do aplikacji dressingu, powłoki lub innej warstwy ochronnej.

Uwaga! Przed pierwszym użyciem zalecamy sprawdzenie działania preparatu w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że odpowiednio dobraliśmy stężenie do czyszczonej powierzchni.

Zastosowanie:

czyszczenie wnętrz drzwi i klamek,


czyszczenie opon i nadkoli,


czyszczenie uszczelek, emblematów i atrap chłodnicy,


czyszczenie komory silnika z lekkich zanieczyszczeń,


czyszczenie wewnętrznych tworzyw sztucznych,


i wiele więcej.

CarPro CQuartz Dlux po 6000km
CarPro CQuartz DLUX – to powłoka kwarcowa opracowana do zabezpieczenia felg, nielakierowanych plastików, gumy i metalu. Zawiera w swoim składzie 50% kwarcu. Dzięki odporności na wysokie temperatury jest doskonałym wyborem do zabezpieczenia felg.

Sprawdź jak zachowuje się powłoka CQuartz DLUX na felgach po przejechaniu 6000km.

 

Podstawowe zasady detailingowego mycia
Prawidłowe mycie detailingowe jest głównym elementem utrzymania naszego lakieru w jak najlepszym stanie. Większość defektów lakieru powstaje na wskutek nieprawidłowego mycia, aby prawidłowo zadbać o lakier samochodu, należy zastosować odpowiednią technikę, środki oraz akcesoria. W naszym poradniku opisujemy krok po kroku, jak bezpiecznie umyć samochód.

Polecane maszyny w swoich kategoriach cenowych
Dość często osoby chcące kupić swoją pierwszą maszynę do polerowania mają bardzo duży problem co wybrać, przygotowałem spis maszyn w różnych kategoriach cenowych. W spisie znalazły się polecane początkujących użytkownikom maszyny typu dual action oraz polerki rotacyjne dla tzw. bardziej zaawansowanych użytkowników.
  • 9 replies

Polecane zestawy dla początkujących detailerów
Każdy z nas zaczynając swoją przygodę z detailingiem przeżywał szok, jeśli chodzi o wybór swoich pierwszych profesjonalnych kosmetyków. Postanowiłem przygotować zestaw startowy oparty na najpopularniejszych i przystępnych cenowo kosmetykach oraz akcesoriach. Są to również produkty z których samemu korzystałem i mogę je z czystym sumieniem polecić na początek przygody :).
    • Lubię to
  • 8 replies

×
×
  • Create New...