Jump to content

 • Auto detailing - czym dokładnie jest?


  WuWo

  Auto detailing to określenie zbioru czynności mających na celu przywrócenie lub utrzymanie jak najlepszego stanu wizualnego pojazdu. Polega on na rozbudowanym i szczegółowym procesie czyszczenia, renowacji i konserwacji. Pozwala odzyskać fabryczny wygląd elementom lakierowanym, chromowanym, szklanym, gumowych, plastikowym, materiałowym, skórzanym i wielu innym. Wielokrotnie pojazd poddany detailingowi prezentuje się lepiej niż po wyjeździe z salonu.

  Detailingowi poddawane są również motocykle, łodzie, helikoptery i samoloty. 

  Na czym polega detailing wnętrza? 

  Wnętrze nowoczesnego samochodu składa się z wielu materiałów, które wymagają zastosowania różnego rodzaju preparatów i technik do ich wyczyszczenia. Proces czyszczenia wnętrza zawsze rozpoczyna się od dokładnego odkurzenia, a następnie oczyszczenia wszystkich powierzchni specjalnymi środkami, narzędziami i urządzeniami. Kolejnym krokiem w zależności od stanu powierzchni jest przeprowadzenie procesu renowacji lub przejście do konserwacji powierzchni. Pozwala to zabezpieczyć odnowione lub oczyszczone elementy przed wpływem czynników zewnętrznych np. zanieczyszczeniami, migracją barwników z ubrań lub promieniowaniem UV.

  Na czym polega detailing nadwozia?

  Nadwozie samochodu narażone jest na różnego zabrudzenia, a także uszkodzenia mechaniczne. Pierwszym etapem jest dokładne umycie i usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń – osadów metalicznych, smoły, soków z drzew i wielu innych. Kolejnym etapem jest przywrócenie lakierowi i elementom metalowym dawnego blasku za pomocą różnego rodzaju past, padów i maszyn polerskich. Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie lakieru i elementów samochodu przed przywieraniem brudy, osadów, a także niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych.

  Pełny opis wszystkich czynności wchodzących w detailing wnętrza i nadwozia znajdziesz w naszych rozbudowanych poradach.

   MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy×
×
 • Create New...