Skocz do zawartości

Ocena mojego zestawu!


Adek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam detailerów. 
Bardzo proszę o pomoc w sprawie mojego zestawu kosmetyków. Na innych forach nie uzyskałem odpowiedzi, może tutaj się uda  ;)

Wszystkie środki dobierałem bardzo skrupulatnie, lecz chcę aby ktoś rzucił na to okiem. Być może niektóre z tych środków stosowane są do tego samego, są niepotrzebne, lub w podobnej cenie zdołam kupić coś lepszego? 

Moim celem jest kompleksowe odnowienie mojej ibizy :D

Proszę o pomoc! 

Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral - Piana aktywna
DAERG Amor / NIELSEN APC CYCLONE - APC 
AUTOGLYM VINYL & RUBBER - Pięlęgnacja plastików i gumy
Zmywacz uniwersalny
Smar 
Shiny Garage Carnauba Spray Wax - Wosk w płynie 
ValetPRO Black To Future - Plastiki na zewnątrz
K2 ODTŁUSZCZACZ
Dodo Juice Tyromania - Wosk do opon
Tersus PR101 MultiTask Prespray / NIELSEN NAP LOW FOAM 1 L - Prespray do materiałów 
303 Fabric Guard - Zabezpieczenie materiałów
Daerg Nico Spoyler - Konserwacja gumy
Meguiar's Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner - szampon
TUGA Alu-Teufel / ADBL Vampire - Felgi 
VOIGT Nano Glass / Meguiars Glass Cleaner - Szyby
DAERG Gold Wax - Hydrowosk
Rain-X Rain Repellent - Niewidzialna Wycieraczka 
Rain x anti fog - Antypara 
ValetPRO Yellow Poly Clay Bar - Glinka
Meguiar's Ultimate Compound - Ręczna polerka 
Prickbort MAC 124 / 1 MAC SERIEN PRICKBORT MAC 124 - Usuwanie smoły
Meguiars Gold Class Rich Leather Cleaner- Skóra
Meguiar's Show Car Glaze #7 / Meguiar's Deep Crystal Polish STEP2 - Politura

Jeśli czegoś brakuje proszę o uzupełnienie mojej listy. 
Od razu odpowiadam na pytanie czy posiadam polerkę, otóż - nie :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Administrator

Zrezygnowałbym ze spore ilości rzeczy, wystarczy Ci tylko zwykły zmywacz silikonowy zamiast kupowania jeszcze wątpliwej jakości produktów K2. Posiadasz odkurzacz piorący, że zdecydowałeś się na zakup presprayu? Jeśli tak to brakuje Ci środka do płukania/neutralizacji presprayu np. ADBL Textile Rinse, przy braku odkurzacza piorącego zrezygnowałbym z kupna presprayu i środka do płukania na rzeczy np. ExceDe Encapsulator Cleaner, który o wiele lepiej sprawdza się przy ręcznym czyszczeniu tapicerki. Po wyschnięciu wystarczy odkurzyć.

APC zamieniłbym na ADBL APC Pro, które jest bardziej uniwersale, można go spokojnie używać w środku i na zewnątrz, należy jednak pamiętać o dobraniu odpowiedniego stężenia.

Nie rozumiem też takiej ilości szybkich wosków, jeśli zależy Ci na trwałości to zdecydowałbym się na kupno Collinite 476s lub SOFT99 Fusso Coat12, które zabezpieczą długotrwale efekt Twojej pracy. Po glinkowaniu zastosowałbym Meguiar's UC, którego wymyłbym za pomocą zmywacza silikonowego/IPY i na tak przygotowaną powierzchnię nałożył wosk. Obydwa woski lubią jałowe powierzchnie i nie kupuj politury, dla mnie to bezsensowne wydawanie pieniędzy na sam początek przygody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej. Od siebie dodam, że do opon możesz dać Tire dresing od ADBL, który także świetnie nadaje się do plastików zew. Szampon możesz dać tańszy idąc w ADBL, Unique lub Shiny, do opiłków na karoserię Vampire liquid, cleaner do opon od shiny ewentualnie APC. Akcesoria by się przydały jak mniejszy i średn pędzelek do detali, butelki PET i atomizery, aplikatory gąbkowe ze dwa lub trzy. Mikrofibry z krótkim włosiem i jedną z dłuższym do dotarcia wosku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2016 o 12:36, WuWo napisał:

Nie rozumiem też takiej ilości szybkich wosków

Dlatego też zadałem to pytanie, nie chciałem kupować produktów w ciemno bo mogły się powtarzać. 

Wracając również do Twojego pytania.. Posiadam odkurzacz piorący jak i parownicę i myjkę ciśnieniową ;)

 

Poza tym.. Panowie, zestaw ujdzie czy może jeszcze coś w nim zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nikt tutaj nie pisał uszczypliwe, tylko zadał sam sobie pytanie, po co? ;).

Do zestawu zastrzeżeń nie mam, napisałem prawie wszystko w swoim pierwszym poście. Zmieniłbym jedynie dressing do plastików zewnętrznych na Koch Chemie Nano Magic Plast Care, nie przyciemnia jakoś piorunująco plastików, ale jest naprawdę trwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Polecam do wnętrza Funky Witch Yellow Broom Interior Cleaner. Oparty na cytrusach, bardzo delikatny i mocny preparat do bezpiecznego czyszczenia wnętrza. Produkt jest skoncentrowany dlatego bardzo wydajny. Nie jest to typowe APC. 

Jeśli lubisz matowe wykończenie wnętrza polecam Funky Witch Mademoiselle. Produkt do zabezpieczenia gum i plastików wewnętrznych. 

Na funpage'u na FB możesz znaleźć zdjęcia z aplikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...