Skocz do zawartości

Prośba o wybór wosku


karolty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w temacie woskowania aut jestem nowicjusżem i chciałbym prosić Was o wybór wosku do nowego auta (2 miesięczna corolla), kolor ciemnoszary- grafitowy metalik. Bez środków polerskich, najlepiej twardy ale nie zbyt trudny w nakładaniu (będę robił to pierwszy raz). Lepiej żeby był trwalszy i lepiej chronił niż wyglądał, ale aby chociaż trochę cieszył oko. Budżet do 150 zł. Jeżeli różnica jest ogromna i naprawdę warto to do 350. Przed woskowaniem auto będzie gruntownie myte i glinkowane  (prawdopodobnie białą glinką i QD megsa z zestawu). Próbowałem szukać sam ale wybór ogromny a wiedza jeszcze mała. Dzięki i pozdrawiam.

Auto było już raz woskowane twardym woskiem tydzień temu na myjni ręcznej, jednak w taki sposób że właściciel po oglądnięciu kamer oddał mi całą kasę i teraz stwierdziłem że zrobię to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Standardowo polecić można, SOFT99 Fusso dark http://onedetailing.pl/woski-samochodowe/12-soft99-fusso-coat-12-months-dark-colour-wax-200g.html dobry będzie także finish kare 1000p, możesz także kupić coś z megsa. Są to dobre i sprawdzone woski w przystępnej cenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, barteq napisał:

Standardowo polecić można, SOFT99 Fusso dark http://onedetailing.pl/woski-samochodowe/12-soft99-fusso-coat-12-months-dark-colour-wax-200g.html dobry będzie także finish kare 1000p, możesz także kupić coś z megsa. Są to dobre i sprawdzone woski w przystępnej cenie.

Tylko zauważ, że z Fusso sporo nowych użytkowników ma problemy z ciemniejszymi plamami.. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie klasyczne Collinite 476. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A czy wymienione przez Was woski nadadzą się do miękkiego, cienkiego, ekologicznego toyotowskiego lakieru?  Da rade narobić nimi szkód? Nie mają one drobinek ściernych?

2. Drugie pytanie to czy będą one dobre pod glinkę megsa i Qd megsa (chociaż  w sumie po glinowaniu auto umyję jeszcze raz przynajmniej pianą).

3. Czy muszę jakoś zmywać aktualnie nałożony wosk czy samo mycie i glinkowanie wystarczy?

4. Woski te wymagają specjalnego podejścia czy wystarczy taki plan? :

-Dokładne umycie pianą i ręcznie z szamponem auta, spłukanie i osuszenie.

-Glinkowanie z QD.

-Mycie piana + ew. szampon ręcznie + osuszenie

-Woskowanie

Dobra opcja czy coś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

1. Żaden z tych wosków nie ma dodatków ściernych.

2. Co ma glinka do wyboru wosku? Glinka z poślizgiem mają za zadanie oczyścić lakier z zanieczyszczeń z którymi nie poradziły sobie środki do odsmalania i deironizacji.

3. Resztki wosku powinieneś usunąć za pomocą cleanera, jest kilka nieściernych, które spokojnie poradzą sobie ze starym woskiem.

4. Prawidłowe przygotowanie do woskowania powinno wyglądać tak:

- piana aktywna, mycie szamponem, osuszanie

- na suchy lakier nanosimy środek do usuwania smoły i kleju  np. Prickborta, spłukujemy pod ciśnieniem

- na mokry lakier nanosimy środek do usuwania zanieczyszczeń metalicznych np. ADBL Vampire Liquid

- glinkujemy lakier

- myjemy za pomocą szamponu

- nanosimy cleaner

- jeśli nakładamy woski typu Soft 99, Collonite to używamy IPY w celu wyjałowienia powierzchni. Obydwa woski lubią jałową powierzchnię i wykazują się większą trwałością.

2 godziny temu, Merkabah napisał:

Soft99 to Japoński produkt więc myślę, że głownie jest stworzony pod te miękkie lakiery, ALE - to tylko moje domysły :-)

Podłączam się pod pytanie kolegi. Soft99 np. chwali się 12 miesięczną trwałością! Jak to się ma w praktyce?

6 miesięcy to bardziej realistyczny wynik. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...