Skocz do zawartości

Zestaw startowy + kilka pytań :)


Zając

Rekomendowane odpowiedzi

No więc mam jedno jeszcze pytanie jako nowicjusz.Przyszedł czas na zakupy.Lista jest całkiem znośna ponieważ zamierzam się wyposażyc w zestaw startowy w skład którego wchodzic bedzie :

Deox1

Deox2

Deox3

S40

S17+

Glinka

wosk DoDo Juice

pad scholla średni

pad Scholla waflowy wykończeniowy

pad scierny początkowy nie wiem jeszcze jaki

Moje pytanie jest następujące.Czego mi jeszcze brakuje aby stwożyc idealne lustrzane odbicie??Maszyne mam.Co do wosku nie wiem który Dodo wybrac.Chciałbym na początek coś uniwersalnego co poradzi sobie z ciemnym, czarnym, i jasnym lakierem.Jak ktoś by mógł jeszcze coś napisac o aplikacji.Jak dużo towaru stosowac i co uzyc po glinkowaniu i po polerce tzn. co przed i po deoxie.Z tego co wyczytałem są to pasty do których nie trzeba stosowac wody jak w przypadku farecli.Czy po każdej pascie myjecie auto??Czy myjecie je po wszystkich rodzajach pasty??Chciałbym aby auto które mam obecnie na celowniku wyszło idealnie ponieważ ktoś mnie poprosił o poprawke roboty lakiernika a czuje się na siłach aby temu stawic czoła.Za wszystkie podpowiedzi bede dzwięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zgadza się do tych past nie używasz wody.

A tak ogolnie to pewnie bez zdjęć lakieru to niewiele Ci koledzy pomogą.

Co do ilości pasty to jak robiłem u siebie to na pada dawałem tak 3 kropki wielkości ziarnka grochu (nie wiem jak inaczej to porównać).

P.S. Dorzuć jeszcze np. Brillance do opon żeby po polerce auto całe wyglądało :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć jeszcze np. Brillance do opon żeby po polerce auto całe wyglądało

Warto by też pomyśleć o czymś do plastików.

Czy myjecie je po wszystkich rodzajach pasty??

Po pastach raczej się nie myje, możesz ewentualnie przetrzeć auto IPA.

Jeżeli nie będziesz używał nadmiaru past i dobrze je wypracowywał to wystarczy

przetarcie MF i możesz jechać z cleanerem.

Aaaaa..... i na Twojej liście nie widzę szamponu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myjecie je po wszystkich rodzajach pasty??

Po skończeniu korekty lakieru możesz opłukać auto, nawet byłoby dobrze. Na pewno będzie trochę pyłu z pasty i gąbek na aucie.

Co do ilości pasty, to przy S40 pamiętaj żeby nałożyć jej malutko, bo jak przesadzisz z ilościa to będzie Ci wysychać na lakierze. Mniej więcej tyle powinno być:

Dołączona grafika

Co do past - to dla mnie wystarczy Ci zestaw Deox 1.2.3. Ewentualnie możesz sobie wziąć próbki S40, S17 żeby sobie spróbować prace z nimi. A co do gąbek, to ja bym wziął po 2x każdej (ostra, polerowania, wykończenia).

I tak jak Mirek zauważył - brak szampony, cleaner'a, jakiś ręczników do osuszania, backingplate (talerz oporowy do mocowania gąbek na maszynę) aplikatory, mikrofirby - a właśnie, jaką maszyne masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale, szukasz odpowiedzi dotyczącej zestawu do polerowania czy chodzi Ci o cały zestaw na pełen proces detailingu? Bo po tym co masz i wymieniłeś odbieram sprzeczne informacje :) Skoro wymieniasz glinkę to dodaj do listy tar remover. Może podaj Nam wszystkie kosmetyki jakie masz a resztę Ci dobierzemy :)

Na tym etapie mogę powiedzieć, że masz za mało padów. Ja, w zależności od auta, używam do 2 padów do ostrego cięcia i 2 do wykończenia, mimo czyszczenia co panel potrafię zmienić pada po połowie auta. A poza tym, warto mieć coś na zapas. Zaopatrz się w pady Monster Shine. Są tańsze od Scholla i bardzo dobre :)

No i pytanie - czy to musi być koniecznie Dodo Juice? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o to czy np. robiąc coś Deoxem1 i powiedzmy że jest za mocny na jakiegoś pada i chce tym samym padem robić Deoxem 2 lub S17 to samo wyczyszczenie szczoteczką wystarczy?

Ja bym go po D1 umył, na maszynę wysokie obroty, potem w mirkofibrę wytrzeć i dalej do roboty, no chyba ze za mokry to bym zajął się czymś innym -> np. wnętrze lub koła, ale to jak się ma 1nego - więc warto mieć po min 2 ;)

I właśnie - co z tym woskiem - czekamy na odpowiedź. Tak jak pisał JJ - napisz co masz, i do czego to ma być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu myć pada tak szybko, ponieważ:

1. Znajduję się na nim zbyt mała ilość pasty która nie zaszkodzi w przyszłej pracy,

2. Zmoczysz go za mocno i nie użyjesz póki nie wysuszysz. A suszyć będziesz jakiś czas, to nie futro, że założysz na polerkę i wywirujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dopiero wróciłem z pracy więc moge odpowiedziec.Co do szamponu narazie nie myslałem bo moje miejsce pracy nie jest przygotowane narazie do kąpieli auta wewnątrz.Za to mam myjnie kilka metrów dalej :) do plastików i opon mam Vinyl Carteca z którego jestem zadowolony.do suszenia zawsze znajde miekkie szmatki lub najmiększa role papieru.Wiecej na chwile obecną chemi nie mam ponieważ to co posiadam sie raczej nie bedzie nadawało.W chwili obecnej chce sie skupic tylko na korekcie lakieru ale w taki sposób aby efekty były takie jak trzeba.Wymieniłem wosk Dodo ponieważ chciałbym zrobic zakupy w jednym miejscu a w ofercie jakoś nie rzuciło mi sie w oczy nic innego.Co do maszyny jest to polski produkt.Na początek wystarczy.Zrobiłem nią kilka samochodów i pracuje mi się dobrze.Co do s40 i s17+ może faktycznie zamówie na początek próbki.Decyzja chyba i tak zapadła i pójde w kierunku deoxa.Mniej wiecej zarys chyba udało mi sie jakis przedstawic.Nazwałem to zestaw startowy poniewaz zamierzam rozszerzyc troche asortyment ale wiadomo co jest głównym problemem $$$ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj dobrze ze sprzedającym. Ja kupowałem w jednym ze sklepów w którym nie było tego produktu co chciałem, ale zapytałem i sprzedawca powiedział że może go mieć. Pytajcie a będzie wam dane ;) Sprzedawcy się znają i czasem współpracują więc może coś wyrzeźbisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już upatrzonego sprzedawce :D i dlatego też jest mój temat tutaj.Sporządziłem liste tylko nie wiem czy jest kompletna a może poprostu ktoś zna lepsze specyfik od tego który wymieniłem i coś podpowie.Narazie mam jeszcze większy bałagan w głowie niż przed napisaniem tematu :/Mysle,że chyba jednak jak nie zamówie to i nie bede wiedział :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego weź może jakieś samplery wosków. Popróbujesz i wybierzesz najlepszy wg. Ciebie. Ja też miałem straszny dylemat przy kupnie. Teraz bym właśnie tak zrobił że kupił kilka wosków i wybrał sobie odpowiedni.

Jak to mówią ile ludzi tyle opinii pewnie usłyszysz, więc mętlik będziesz mieć ;)

P.S. Seba o woskach chyba gada z tego co widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deox jest jak najbardziej dobrą ścieżką, skróty których używa Sebastian i Marcin to nazwy wosków ;)

Nattys, PB, Natys Red etc. to wosk PoorBoys Nattys Red Paste Wax - super fajny wosk, daje wygląd, wyciąga ziarno, bardzo łatwo się aplikuje a jeszcze łatwiej ściera, nie brudzi plastików, pachnie wyśmienicie.

ChG to skrót od Chemical Guys i tu zapewne Sebastian ma na myśli XXX Hardcore Wax który ostatnio dość często używa.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...