Skocz do zawartości

Pomoc przy zakupie całego zestawu do polerki + Reszty :)


Adamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! B-)

Drodzy koledzy chciałem prosić was o pomoc w zakupie pierwszego mojego "zestawu" do polerowania lakieru!

Generalnie na ten temat coś już wiem ale wolę zaciągnąć fachowej porady.

Może na początek zaczniemy od polerki. Jak już będę miał jakąś wybraną to przejdziemy do padów, past itp.

Zaznaczam, że jestem nowicjuszem w polerowaniu maszynowym!

Poważnym problemem u mnie jest wybór polerki, nie umiem się zdecydować czy wybrać rotację czy DA?

Mam wybrane trzy sztuki i chciałbym coś z nich wybrać dla siebie:

1. Polerka Kestrel Sim 180

http://www.mrcleaner.pl/kestrel-sim-180 ... p1097.html

2. Polerka Siverline 1200W

http://allegro.pl/polerka-silverline-si ... 48247.html

3. Polerka Kestrel Das6

http://www.mrcleaner.pl/kestrel-deltayo ... p1048.html

Jak myślicie co dla nowicjusza będzie odpowiednie? Rotacja czy DA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Adam ja zaczynałem na DA i przy niej pozostałem. Dla mnie do użytku sporadycznego jest wystarczająca. DA się zrobić kompletna korektę, taka zrobiłem, a JJ zrobił niejedną :u Poza tym do nakładania politury, wosku czy sealanta też jest w porządku. Zawodowcy wybiorą rotację. Szybciej się z nią pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeżeli zestaw ma być dla użytku prywatnego (coś na poziomie 2-3 renowacji rocznie)

to polecam

Maszyna typu DA np Kestrel Das-6

Ponieważ maszyna jest dużo bezpieczniejsza pdoczas pracy

Obroty orbitalne polączone z rotacyjnymi są duzo delikatniejsze dla lakieru , sama charakterystyka działania tego urządzenia jest idealna dla osobty która nie ma dużego doświadczenia w detailingu pozwala na spokojną prace na luzie bez obawy że się popsuje coś na lakierze.

Dodatkowo lepiej nadaje się do aplikacji Glaze'ów ;) wosków cleanerów itp większość z nich nie lubi wysokiej temperatury aplikacji (w miejscu styku gąbki z lakierem) a da znacznie mniej nagrzewa lakier aniżeli maszyna rotacyjna . Das-6 ,G220 ,PC są bardziej poręczne od maszyn rotacyjnych głownie z względu na ich wagę ale i rozmiar , bez większego zaangażowania da się ją prowadzić jedną ręką co jest w szczególności przydatne w "obrabianiu" dolnych partii auta .

Musze być tez minusy , Da jest bezpieczniejsza ale również dużo delikatniejszą dla lakieru co przekłada się bezpośrednio na czas pracy , w przypadku Dual Action musisz zrobić więcej przejść aby osiągnąć ten sam efekt korekty co rotacją , osobiście zrobiłem już sporo aut jedynie DA i jezeli nie ma potrzeby pośpiechu to lubie nią pracować , proces wykończenia lakieru zazwyczaj zostawiam sobie właśnie na Da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do pozycji nr 2 bo cena na Amazon to ok. 200zł z przesyłką czyli 200zł (w porównaniu do poz. nr 1) pozostaje na pady itp.itd. a jakość podobno porównywalna. Zdecydowałem się na rotację, bo większość osób twierdzi, że przy lakierach grupy VAG i BMW to za pomocą DA strasznie dłuuugo trwa korekcja lakieru. Pewnie gdybym miał inny lakier to bardziej zastanawiałbym się nad DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie... Zdania są podzielone :-??

Cały czas byłem zdecydowany na Das6 lecz jak już postanowiłem ją zakupić to się waham i nie wiem co zrobić.

Jak bym się już zdecydował na Das6 to lepiej zakupić ją osobno za 449zł czy dopłacić ok 100zł i wsiąść ją w takim pakiecie:

http://www.mrcleaner.pl/kestrel-das-6-s ... p1101.html

Pomijając maszynę dodatkowo za 100zł otrzymujemy:

1. Tarcza , kołpak polerski mocujący 150mm

2. Tarcza , kołpak polerski mocujący 125mm

3. Scholl Concepts s17 250ml x1

4. Scholl Concepts s40 250ml x1

5. Scholl Concepts blue Cutting pad 135mm x1

6. Scholl Concepts Orange polishing pad 135mm x1

Opłaca się czy lepiej skonfigurować sobie wszystko samemu osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfigurowanie takiego zestawu to w duzej mierze zdolnosci kupujacego sa pasty i pasty, ktorymi pracowac latwiej lub ciezej nie da sie porownac np S3+ z Deoxem2 czy Menzerna IP, dwie inne parafie, wiec mysle ze najlepiej zaczac od czegos latwego w obrobce :u , ale moge sie mylic

sam ma gdzies lezaca maszyne typu DA jeden samochod i dziekuje bradzo niech sobie lezy dalej ale jak Artur pisal zdania sa podzilone na temat maszyn,past,padow i woskow :ymblushing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją przygodę zacząłem od budżetowej rotacji i past 3M-a

powiem tak- do 3Ma trzeba się przyzwyczaić na początku toczyłem cieżkie boje wkurzała mnei ta pasta w porównaniu do deoxa na DA w stajni Tony'ego Soprano ale panel po panelu i jestem zadowolony z takiego zestawienia \m/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cicha nadzieje ze wkrotce w ciagu 3 dni bede mogl przekazac czesc sowjej wiedzy nowym kolega i bede mogli sami sie wypowiedziec na tamat polerek roznicy miedzy DA a klasykiem Rotacja bedziemy testowac :f woski, siuwaksy,pasty itd a koledzy poczatkujacy wiec porownanie beda mieli :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim są ci szczęśliwcy? :ymapplause:

Czy będzie wideo dla nieobecnych początkujących? :ympray: :ymdaydream:

Szczesliwcy hmmm tu bym dyskutowal raczej ciezko pracowac ze mna :twisted: tak mowia

Mysle, ze zabraknie im sily na fimowanie mam zamiar kociarstwo po lamperi przeciagnac =))

A kim sa hmmm wkrotce sie dowiecie :f sami sie przedstawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie myślę że jak do nas napiszesz na maila mrcleaner@mrcleaner.pl możemy dla ciebie specjalnie skonfigurować odpowiedni zestaw który zapewni pożądany efekt na twoim aucie .

Na pewno się odezwę bo zakupy będę robił w waszym sklepie. Liczę na doby rabacik :u

Do 3Ma trzeba się przyzwyczaić na początku toczyłem cieżkie boje..

Ja się zastanawiam nad produktami 3M (Pady + Pasty) albo Poorboy's World i padami nie wiem jakiej firmy.

Jakiej marki masz samochód? :)

1. Audi A3 Sportback 2006" - Grafitowy metalik:

http://img832.imageshack.us/img832/9255/dsc0001r.jpg

2. Vw Passat 2008" - Czarna perła

Niestety nie posiadam zdjęcia powłoki lakierniczej, ale jest w gorszym stanie niż Audi.

Czy zarzekasz się, że wypolerujesz auto tylko i wyłącznie sobie? ;))

Nie 8-) Koledzy już są chętni do polerki jak się dowiedzieli, że chcę zakupić taki zestaw.

Mam cicha nadzieje ze wkrotce w ciagu 3 dni bede mogl przekazac czesc sowjej wiedzy nowym kolega i bede mogli sami sie wypowiedziec na tamat polerek roznicy miedzy DA a klasykiem Rotacja bedziemy testowac

W przyszłości z miłą chęcią również bym się pisał na takie spotkanie :-h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie myślę że jak do nas napiszesz na maila mrcleaner@mrcleaner.pl możemy dla ciebie specjalnie skonfigurować odpowiedni zestaw który zapewni pożądany efekt na twoim aucie .

Na pewno się odezwę bo zakupy będę robił w waszym sklepie. Liczę na doby rabacik :u

Do 3Ma trzeba się przyzwyczaić na początku toczyłem cieżkie boje..

Ja się zastanawiam nad produktami 3M (Pady + Pasty) albo Poorboy's World i padami nie wiem jakiej firmy.

Jakiej marki masz samochód? :)

1. Audi A3 Sportback 2006" - Grafitowy metalik:

http://img832.imageshack.us/img832/9255/dsc0001r.jpg

2. Vw Passat 2008" - Czarna perła

Niestety nie posiadam zdjęcia powłoki lakierniczej, ale jest w gorszym stanie niż Audi.

Czy zarzekasz się, że wypolerujesz auto tylko i wyłącznie sobie? ;))

Nie 8-) Koledzy już są chętni do polerki jak się dowiedzieli, że chcę zakupić taki zestaw.

Mam cicha nadzieje ze wkrotce w ciagu 3 dni bede mogl przekazac czesc sowjej wiedzy nowym kolega i bede mogli sami sie wypowiedziec na tamat polerek roznicy miedzy DA a klasykiem Rotacja bedziemy testowac

W przyszłości z miłą chęcią również bym się pisał na takie spotkanie :-h
Tu masz link do A3 lakier srednio twardy da sie zyc :)viewtopic.php?f=11&t=837

niestety nie robiony DA wiec nie mam porownania :( a co do spotkania to moze kiedys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie,

Jako początkującemu który miałby robić tylko swoje auto poleciłbym DA ze względu na łatwość obsługi i dużą tolerancję błędów podczas pracy. Mimo, iż lakiery na Twoich autach należą do twardszych, to na spokojnie, w domowym zaciszu byłbyś w stanie przeprowadzić porządną korektę.

Jeśli natomiast zamierzasz zrobić korektę znajomym, przyda się szybkość podczas działania i tu poleciłbym Ci rotację. Niestety, oprócz takiej maszyny potrzebne będą Ci podstawy polerowania, dobrze, jakbyś kupił na szrocie maskę do testów bądź też odbył u kogoś krótką lekcję zapoznawczą z poprawną techniką polerowania rotacją.

Co do past to osobiście lubię pracować na pastach tłustych, co wydłuża obróbkę lakieru podczas jednorazowego podejścia. Dobrymi i tanimi pastami są pasty Deox będące w zasadzie Menzerną bez etykiety.

Jeśli chodzi o gąbki to Monster Shine ma dobry stosunek ceny do jakości jak również rodzajów oferowanych twardości padów. Możesz jeszcze rozejrzeć się za padami ABW który produkuje m.in. dla APP. ABW wypada taniej w stosunku do MS a i jakością nie odbiegają od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej...

Najprawdopodobniej zdecyduję się na polerkę Kestrel Das-6 - Z tego co czytam to zrobię nią pełną i dobrą korektę lakieru tylko w nieco dłuższym czasie niż rotacją.

W sumie do nauki mam firmowego Yarisa z 2007", biały. Ma lakier w takim stanie, że nic mu już nie zaszkodzi.

Podstawy polerowania byłyby dobre, chętnie z kimś bym jeden samochód obleciał i co nie co się nauczył. Niestety osobiście nie znam na razie nikogo takiego.

Piszesz o pastach Deox - Poczytałem trochę o tym w internecie, są trzy rodzaje.

Cena porównywalna z produktami 3M (mówię o opakowaniu 1kg)

Co jest lepsze Deox czy 3M? Nie ukrywam, że od początku jakoś nastawiałem się na produkty 3M (Pady+Pasty)

A co myślisz o pastach firmy Scholl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś u kumpla w lakierni próbowalem past 3M i jakoś nie podchodziły mi (trochę pylą). Osobiście kupilem Scholla i testowałem na poprzednim aucie i bardzo przyjemnie się robilo. Deoxa dostałem jako gratisa i wielu poleca...mnie lepiej podszedł Scholl.

Kup najlepiej samplery i popróbuj bo ma byc wygodnie tobie a zdanie każdy bedzie miał inne. Ja teraz na wiosnę skończę pewnie Scholla i zastanawiam się na Poorboys'ami żeby popróbować.

Chłopie najpiękniejsze w detailingu jest to że szukasz, szukasz, szukasz a i tak zawsze będzie cię korciło żeby jednak sprobowac czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o pastach Deox - Poczytałem trochę o tym w internecie, są trzy rodzaje.

Cena porównywalna z produktami 3M (mówię o opakowaniu 1kg)

Co jest lepsze Deox czy 3M? Nie ukrywam, że od początku jakoś nastawiałem się na produkty 3M (Pady+Pasty)

A co myślisz o pastach firmy Scholl?

Chyba troszku na bandzie pojechales Deox w takiej samej cenie jak 3M?

3M kosztuje okolo 100 i > a Deoxy na naszym sklepie 80 zl za 1L chyba ze gdzies mozna 3M taniej dostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troszku na bandzie pojechales Deox w takiej samej cenie jak 3M?

3M kosztuje okolo 100 i > a Deoxy na naszym sklepie 80 zl za 1L chyba ze gdzies mozna 3M taniej dostac?

Napisałem ceny porównywalne, widziałem gdzieś 3Ma za 85-90zł poszczególne korki. Muszę ten sklep odnaleźć.

A co 3M jest lepsze od Deox?

Z twojej wioski jest rise and shine- uśmiechnij się do nich :u

Tak wiem. Znam. Mam nadzieje, że poznam osobiście w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...