Jump to content

 • Szampon samochodowy - rodzaje i ich właściwości


  WuWo

  Szampon samochodowy — to specjalny płyn czyszczący przeznaczony do ręcznego mycia samochodu. Bazuje na mieszaninie różnego rodzaju środków powierzchniowo czynnych i dodatków lubrykujących, które zmniejszają ryzyko zarysowania lakieru i zapewniają odpowiedni poślizg rękawicy lub gąbce do mycia. Produkt ułatwia usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni nadwozia samochodu np. zanieczyszczeń drogowych, pozostałości owadów i innych zabrudzeń. Najczęściej dostępny jest w formie koncentratu. 

  Na rynku dostępne są szampony samochodowe o różnym poziomie pH – neutralne, kwaśne i zasadowe. Wielu producentów oferuje również szampony z dodatkiem wosku, które jednocześnie myją i zapewniają ochronę lakieru. Dodatkowo charakteryzują się różnym zapachem, poziomem śliskości i obfitości piany.

  Rodzaje szamponów samochodowych:

  • Neutralne pH – najpopularniejsza kategoria preparatów do ręcznego mycia samochodu. Przeznaczone są do bieżącej pielęgnacji pojazdów zabezpieczonych woskami i sealantami. Pozwalają skutecznie usunąć zabrudzenia z powierzchni karoserii, a przy tym są delikatne dla warstwy ochronnej. Są świetnym wyborem do mycia samochodu w okresie letnim, a także regularnego mycia aut zabezpieczonych powłokami ochronnymi.
  • Kwaśne pH – szampony samochodowe przeznaczone do serwisowania pojazdów zabezpieczonych powłokami kwarcowymi i ceramicznymi. Dogłębnie oczyszczają powierzchnię z najcięższych zabrudzeń i osadów po twardej wodzie. Przywracają lakierowi odpowiedni poziom połysku, śliskości i hydrofobowości. Produkty tego typu warto stosować 3-4 razy w roku.
  • Zasadowe pH – szampony stworzony z myślą o myciu najbardziej zabrudzonych samochodów. Mają silne właściwości czyszczące i odtłuszczające, dzięki czemu usuwają pozostałości po woskach i sealantach. Doskonale przygotowują lakier do polerowania. Zasadowe preparaty warto stosować w przypadku niezabezpieczonych i mocno zaniedbanych pojazdach.


MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy×
×
 • Create New...