Skocz do zawartości

Czyszczenie zacisków hamulcowych.


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kiedyś zauważyłem w projekcie Nox`a jak czyścił Peugeota 106 o ile się nie mylę, czyścił tam zaciski pędzelkiem i Nielsenem Aluminium Cleaner. Chciałbym wyczyścić do srebrnego kolorku zaciski u dziadka w Thalii, jak myślicie pomoże mi w tym Atack do felg.? Bo teraz to one są zawalone brudem, są całe czarne... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie zaszkodzi przeczyścić płynem,

ja odnawiałem swoje w tym roku chyba, i najpierw wyczyściłem Brudpurem a nastepnie szczotą drucianą przeleciałem tak aby nie było rdzy nastepnie grubszym papierem, odtłuściłem i czarnym matem wysokotemperaturowym,

ciężko będzie doczyścić. zalezy od stanu, wieku auta

edit:

tutaj akurat tylne bębny plus renowacja nadkoli:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko 6 letnie, raczej nigdy to nie było czyszczone, malowane na 100% nie było... Zastanawiam się czy nie zaproponować dziadkowi na przyszły sezon malowanie przednich zacisków na czerwony i tylnych bębnów na srebrny... :)

Ale ogólnie chciałbym uzyskać srebrne zaciski, jak myślicie atack do felg da radę.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałam ostatnio (8-letnia Octavia) Nielsenem non acidic (1:5) + szczotką (cienka, srebrna) taką jaką ma JJ. na zdjęciu w swojej kolekcji i nie dałam rady uzyskać srebrnych. Były czyste, ale taki osad pozostał.

Jeśli chcemy usunąć uporczywy brud to albo mocna chemia albo porządne narzędzie do drapania. Pędzelek byłby za słaby, chyba, że robiłabyś kąpiele w preparacie, ale to bardzo czasochłonne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, a może zaciski nie masz srebrne, tylko materiał z których sa zrobione ma zabarwienie czarne?

Też tak czasami jest.

Ja na Twoim miejscu bym je dokładnie umył, odtłuścił i pomalował na srebrno.

Urban, u dziadka to raczej i to i to bym machnął na srebrny, lub nawet brudny złoty.

Czerwony do wieku dziadka nie będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, a może zaciski nie masz srebrne, tylko materiał z których sa zrobione ma zabarwienie czarne?

Też tak czasami jest.

Ja na Twoim miejscu bym je dokładnie umył, odtłuścił i pomalował na srebrno.

Przemku, w niektórych miejscach zaczął już przebijać taki "brudny" srebrny, więc czarne nie są

miałam nadzieję, że chociaż doczyszczę całość do tego "brudnego" srebrnego, ale nie udało się - miejscami są bardo brudne, wręcz prawie czarne

ale docelowo mam zamiar pomalować (tylko jeszcze nie wiem kiedy ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...