Skocz do zawartości

Nanolex Urban Glass Sealant


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dzięki uprzejmości Naszego forumowego kolegi Kuby (PRO), otrzymałem do testów preparat hydrofobowy do szyb Nanolex Urban Glass Sealant. Różni się on od wersji Premium mniejszą prędkością auta potrzebną do odprowadzenia wody (20mph) oraz mniejszą trwałością (7500mil bez użycia wycieraczek bądź 3500 z wycieraczkami). Mówiąc inaczej, jest to wersja do miasta.

Wygospodarowałem chwilę czasu aby nałożyć ów preparat na przednią szybę. Rzecz odbywała się na myjni samoobsługowej, więc nie miałem zbyt wielu akcesoriów przy sobie.

Na sam początek oczyściłem szyby IPA 1:1 i ręcznikiem papierowym. Wycieraczki oczyściłem tak samo. Po odczekaniu aż alkohol wyparuje, przy pomocy szmatki z MF naniosłem preparat kolistymi ruchami. Gdy skończyłem pokrywać szybę, wróciłem do punktu w którym zacząłem i zabrałem się za polerowanie. Wszystkie czynności wykonywałem w cieniu. Po powrocie do domu, preparat utwardzał się na świeżym powietrzu przez 3 godziny. Po tym czasie, przepolerowałem szybę raz jeszcze MF i zacząłem sprawdzać właściwości hydrofobowe.

Na początek test organoleptyczny - szyba zyskała na śliskości i gładkości w porównaniu do szyb bocznych, nawet tych potraktowanych LT.

Później test z wodą:

GScI5LnU1_U

Gdy opróżniłem baniak, wybrałem się na małą wycieczkę aby zobaczyć jak kropelki uciekają w czasie jazdy. I tu zonk. Mianowicie:

20mph=30km/h. Krople widoczne na wideo, które nie spłynęły podczas polewania wodą, miały trudności w spłynięciu nawet przy prędkości 50-60km/h. Nie były to ogromne krople, jednak prędkość powinna zrobić swoje. Druga sprawa. Pozostawione krople, po usunięciu wycieraczką (która zaskrzypiała i zasmużyła szybę przez 1/10 sekundy) zostawiły w swoim miejscu water spoty.

Prawdopodobne błędy podczas przygotowania/aplikacji środka:

1. Oczyszczenie szyby IPA i papierowym ręcznikiem

2. Oczyszczenie piór wycieraczek IPA a nie APC (na przykład)

3. Aplikacja szmatką z MF

4. Naniesienie zbyt małej ilości preparatu (szyba została pokryta cała, jednakże zamiast szarego nalotu wymienionego w instrukcji, miałem bardziej do czynienia z filmem widocznym pod kąt)

5. Polerowanie MF (w instrukcji zalecano włókninę)

6. Zbyt krótki czas oczekiwania po aplikacji (środek się nie utwardził)

7. Zbyt duże oczekiwania po produkcie?

Nie przekreślam tego środka, gdyż wiem, że wina leży po mojej stronie. To dopiero początek testowania, jednakże chciałbym poznać Wasze zdanie, w szczególności Kuby i dowiedzieć się co robię źle aby przy ponownej aplikacji uniknąć wcześniej popełnionych błędów.

Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z tego co przeczytałem czas od nałożenia do polerowania był zdecydowanie za krótki. Preparat powinien leżeć co najmniej 20 minut. Jeśli masz jakąś delikatnie ścierną pastę polerską to możesz przed aplikacją przelecieć nią szybę ręcznie. Potem IPA i cała reszta. Ja u siebie mam wersję miejską i działa całkiem miło choć z tymi 30 km/h to przesada. Wynikające z błędnego przekładu, w instrukcji angielskiej jest 30 mp/h. Zaczyna działać gdzieś od 50-55 km/h.

Testuj dalej, na zdrowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem czas od nałożenia do polerowania był zdecydowanie za krótki. Preparat powinien leżeć co najmniej 20 minut.

O widzisz, tego w instrukcji nie było. Musieliśmy uciekać do domu, więc nałożyłem i starłem od razu. Spróbuje na kolejnym aucie z 20 minutowym leżakowaniem. No i czy to ma być szary nalot jak podano w instrukcji, czy film który widać pod kątem? Czy wystarczy, żeby szyba została "maźnięta" czy ma być na niej widoczna ilość środka?

Ja u siebie mam wersję miejską i działa całkiem miło choć z tymi 30 km/h to przesada. Wynikające z błędnego przekładu, w instrukcji angielskiej jest 30 mp/h. Zaczyna działać gdzieś od 50-55 km/h.

Kuba, informacje o tym produkcie brałem z angielskiego sklepu:

http://www.polishedbliss.co.uk/acatalog/nanolex-urban-glass-sealant.html

Gdzie, cytuje:

The super hydrophobic formula works in conjunction with natural airflow over the car to rapidly disperse water droplets at speeds in excess of 20 mph, resulting in greatly improved visibility and driving comfort in urban settings, even under extreme weather conditions.

Mówisz więc, że na poziomie tłumaczenia niemiecki-angielski popełniono błąd? Bo trudno, żeby kopiując tekst w ojczystym języku wkradł się taki chochlik :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sealanta nakładać wacikami kosmetycznymi. Na szybie powinien być widoczny film, ale szary to on raczej nie będzie. Jeśli chodzi o instrukcje, to sprawdzałem angielskie, niemieckie i są w nich rozbieżności. Dużo ciekawych informacji można znaleźć na DW, gdzie Florian czyli człowiek producenta wyjaśnia niuanse. O sealantach do szyb tutaj: http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=125240 (najważniejsza strona 1 i 4). Ogólnie o Nanolexie: http://www.detailingworld.co.uk/forum/forumdisplay.php?f=176

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra, dzięki, poczytam :u

Mam jeszcze pytanie odnośnie water spotów jakie zostawiły po sobie krople ściągnięte wycieraczką. Czy nawet przy prawidłowej aplikacji będziemy mieli z nimi do czynienia?

Ja u siebie nie zauważyłem takiego problemu, jeśli woda zjeżdżała z szyby to po wyschnięciu nie było śladu. Jednak jeśli np. samochód stał i padało a potem wyschło to powstawały ślady od kropli, tak samo jak na lakierze, bardziej chodzi tu o kurz łapany przez wodę niż o wytrącanie się minerałów z wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zrobiłem drugie podejście, tym razem tak jak trzeba :u

Przygotowałem zestaw środków jakie będą mi potrzebne, mianowicie:

Dołączona grafika

- Deox 2 do oczyszczenia powierzchni,

- IPA do odtłuszczenia,

- Nanolex do aplikacji.

Zaczynamy od oczyszczenia. Parę kropek na gąbkę i połowa szyby wypolerowana (widoczny film po paście polerskiej):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Szyba staje się bardzo śliska, aż chciałoby się zostawić.. ;)

Następnie IPA 1:1 do odtłuszczenia i przygotowania pod Sealant:

Dołączona grafika

Czas na Urbana, tak wygląda sampler wysłany przez Kubę:

Dołączona grafika

Nakładam tyle środka na płatek i pracuje kolistymi ruchami na obszarze ~40x40cm:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Widoczny bezpośrednio po aplikacji film:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tak wygląda płatek po skończonej robocie. Przeleciałem nim jeszcze wkłady w lusterkach ;)

Dołączona grafika

Z tak nałożonym środkiem zostawiłem szybę na 30-40 minut. Na szczęście obyło się bez deszczu. Tak wygląda po tym czasie szyba, widać wyraźniej film:

Dołączona grafika

Zabieramy się do polerowania:

Dołączona grafika

Z zebraniem grubszej warstwy nie ma problemu, natomiast mi troszkę kłopotów przysporzyło usunięcie tzw. wax-hologramów (jeśli byłoby to na lakierze). Tak jakby środek był za tłusty/wypacał się i ciężko było go spolerować do końca. Mikrofibry zmieniałem co chwila i nie wiem czy usunąłem te olejki. Wszystko wyjdzie w trakcie, podczas deszczu i użytkowania pojazdu. Będę Was informował na bieżąco :u

Tutaj mały filmik dla Was:

l2aiBtzTJC0

A tutaj kropelki:

Dołączona grafika

Jak widzicie, wszystkie równiutkie, i te duże i te małe.. :ymapplause:

Powiem Wam tylko, że szyba jest baaardzo śliska i woda ucieka z niej chyba lepiej niż za pierwszym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Preparat nałożony na szybę w Peugeocie niezgodnie ze sztuką (25.04.11) po ostatnich oględzinach w sobotę (04.06) nie było go już w ogóle. Samochód przez ten czas był myty jedynie przez deszcz, obserwacje właścicielki:

- Nie zostawia zacieków/śladów po wodzie

- Szyba łatwo się doczyszcza

- Kropelki uciekają już od ok 50km/h

- Szyba nie piszczy podczas pracy wycieraczek.

Filmik z odprowadzania wody:

83XVqRRmQYo

Almera dalej testuje w/w środek, o spostrzeżeniach opowiem niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Minął miesiąc, pewnie zastanawiacie się jak wygląda Nanolex. Odpowiedź - wyśmienicie! :-bd ^:)^

Auto nie myte w żaden sposób, jedynie przez deszcz. Wycieraczki używane od czasu do czasu, wiadomo, czasem trzeba wodę ściągnąć raz dwa ;)

Jedynie jazda w mieście.

Przed myciem:

8J2wVqKGZwY

Po umyciu szamponem DB:

RFI6s7O3Ykc

Dla mnie bomba :)

Następne relacje wkrótce :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...