Skocz do zawartości

Pytania newbie'sów ;)


LoOkas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

to znowu ja wyskoczę z drobnym pytaniem a właściwie dwoma :D

jakiś tydzień temu zabrałem się do swojego pierwszego glinkowania ...

użyłem glinki Megs'a z zestawu Smooth Surface (1/2 jednej tabliczki)

i ku mojemu zdziwieniu tylko po wyglinkowaniu jednych drzwi(i to nie dokładnemu bo nie wszystkie "kropeczki" zeszły) glinka była cała ... delikatnie mówiąc brudna ... składałem ją kilkanaście razy bo co chwile się "zapychała".

było to najprawdopodobniej pierwsze glinkowanie w życiu też dla mojej Hondy ...

i teraz moje pytanie.

Co dalej ?

kupić agresywniejszą glinkę i poświęcić więcej czasu ? czy może oddać samochód w ręce fachowca żeby zrobił z tym porządek ?

a pytanie nr dwa jest o wiele krótsze :D

Jaki polecilibyście wosk aby ożywić i uwyraźnić hondowski lakier "samba green" na 18 letniej hondzie CRX del sol ? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Skoro 25 gr. glinki (megsa kostki są chyba 50 gramowe z tego co pamiętam) po niecałych drzwiach jest całe brudne to znaczy, że chyba słabo był samochód umyty, może trzeba zastosować aktywną panę skoro szampon nie daje rady, albo jakiś preparat typu tar remover.

Co do wosku to temat rzeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód był potraktowany roztworem APC Nielsena (1/10) a potem umyty szamponem wolfganga, myśle że całkiem dokładnie ale to już indywidualna sprawa ;)

Ale brak t&g removera może mieć wpływ. Może być pełno smoły i glinka wygląda tak jak wygląda. Kup np.Nielsen Tar & Glue Remover / Autosmart Smart 10 / Carvalet Tar&Glue remover i działaj ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalewasz TR do spryskiwacza, zaczynasz od drzwi kierowcy, dolnej partii (pod listwą) i idziesz naokoło auta pryskając go na karoserię. Jak zrobisz kółeczko to zobacz jak zachowuje się smoła, zapewne jest już miękka. Możesz ją spłukać pod ciśnieniem bądź wytrzeć MF. Czy lakier w dotyku był przed glinkowaniem szorstki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zażyczył sobie matowienie golfa (co tam folia, ma być darcie lakieru) w związku z czym mam do Was następujące pytanie:

Czy aby uzyskać ładny macik wystarczą papiery wodne 2000-2500-3000? Myślałem o systemie Mirka Abralon i ich krążkach na gąbce. Do tego podkładka gąbkowa, aby nie przebić się do bazy. W miejscach gdzie nie dojadę DA (tak, to będzie robione DA) potraktować jedynie miękkimi papierami 3M o strukturze jak w/w Mirka? Czy mój tok rozumowania jest słuszny?

No i pytanie kolejne, czy może zamiast tego wszystkiego wystarczy włóknina ścierna? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ.

Dopóki nie spróbujesz, nie dowiesz sie, ale tak jak powiedział Mirek, równiego matu nie uzyskasz chyba niestety.

Będą różnice między elementami, o ile wogóle nie unikniesz różnic na jednym elemencie.

Ja myślę, że chyba bardziej pasta matująca była by do tego celu precyzyjniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S0 na filcu- sebba tak stosował- 3M też ma takie pasty

Zgadza sie S0 do tego zamocowany filc na BP i mozna siebie recznie smigac, drugie rozwiazanie to zamocowac filc do maszyny DA i mozna matowac :u a S0 faktycznie bardzo ladnie sie rozprowadza na lakierze i bardzo rowno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...