Skocz do zawartości

Pierwsze podejście MK4 by sprinter


sprinter

Rekomendowane odpowiedzi

Powracając do mojego tematu, dzisiaj dotarły do mnie samplery: PB Natural Look, FK Top Kote tire dressing, PB APC, FK hi temp paste wax, SmartDetail, także jutro od rana atak na golfa :D Tak jak pisałem w dziale Hyde Park, będę dysponował ok 4-6h na hali u mojego szefa i chciałbym przed zimą przygotować auto. Na pierwszy ogień pójdą wnęki itd APC + środek PB natural look i tutaj moje pytanie czy Pb nakładać gąbką i później ścierać MF czy spryskać spryskiwaczem i przetrzeć po chwili? Opony i plastiki potraktuję FK dressing nakładając na "zmywaka' i zostawię do wchłonięcia. Lakier: 2x SRP + 2X Hi temp lub 2x SRP +3M politura + Hi temp, ale kolega Szynka polecił pierwszy wariant ;) na koniec, jeśli starczy czasu podbić efekt SmartDetailem. Miałem jeszcze zamiar pozbyć się hologramów pastą 3M, której sampler również dostałem, ale nie udało mi się załatwić sprzętu na ten weekend :( Na ta chwilę to by tak to wyglądało, jeżeli coś pominąłem lub zapomniałem to proszę o sugestie i poprawkę, bo każda Wasza rada jest dla mnie ważna :) Postaram się udokumentować moje prace i się nimi pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Lakier: 2x SRP + 2X Hi temp

Ja bym się zajął samym lakierem. Wnętrze możesz zrobić w każdy dzień. Nie potrzeba Ci do tego garażu. Więc jeśli się do tego przekonasz to zrób sam lakier (mycie, srp, fk).

Hologramy i ryski zostaw na wiosnę :ugeek:

środek PB natural look i tutaj moje pytanie czy Pb nakładać gąbką i później ścierać MF czy spryskać spryskiwaczem i przetrzeć po chwili?

Nałóż padem a po chwili (5-10minut) przetrzyj mikrofibrą.

Aaa i z tą "polerką" to bym się wstrzymał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 6h pracy udało się zabezpieczyć golfika przed zimą :mrgreen: Nie mam jakiejś ogromnej fotorelacji z wiadomych powodów. Auto umyte nałożony 2x SRP w 2h odstępie po czym nałożony Fk Hi-Temp, na koniec SmartDetail. Felgi nawoskowane F1 carnauba na opony FK Top Kote Tire Dressing. Szyby boczne umyte środkiem do szyb po czym nawoskowane F1. Środek zabezpieczony PB natural look :) Myślę, że na tą chwilę by to było tyle, lakier ogólnie jest w dobrej kondycji, więc powalających efektów nie zauważymy raczej, ale za to satysfakcja wielka :D Oto fotki:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Nie krzyczcie o nadkola bo wiem, że są okropne, ale musiałem w tym roku odpuścić :oops: dziwne są te moje opony, bo po nałożeniu dressingu, to wygląda jakby były zacieki :x Środka zdjęć nie robiłem, bo tez większej różnicy nie zauważyłem, jedynie ogranoleptycznie deska i plastiki zrobiły się bardziej śliskie i nie klejące jak po PLAKU :lol: To w sumie tyle z moich spostrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sympatyczny, co to jest na rantach drzwi ? Widzisz też ? :lol:

I czemu nie dwie warstwy FK ?

Co do opon, to jak nakładałeś ? Psikałeś na nie i rozcierałeś ? Ile warstw nałożyłeś ?

Dobrze umyłeś opony przed tym ?

To niestety poprzedni właściciel załatwił tak ranty i muszę zaprawki porobić w tygodniu zanim śnieg spadnie po drugiej stronie identycznie jest :x Czas mi się skończył przebywania na hali i tylko zdążyłem detailerem machnąć nadwozie :( Mam sampler w buteleczce wiec nakładałem zmywakiem na oponę i od razu rozcierałem po całym obwodzie w odstępie 1h położyłem 2 warstwy, opony wcześniej dokładnie umyte i wytarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...