Skocz do zawartości

ValetPRO Citrus Bling


_Monika_

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu dostałam od Krzyśka (KANARA) próbkę ValetPRO Citrus Bling

Dołączona grafika

Citrus Bling ma sporo zastosowań:

Szybki wosk—użyj czystego lub rozcieńcz 1:1. Delikatnie spryskaj panel i przetrzyj dobrej jakości mikrofibrą. Kontynuuj do zakończenia całego auta. Jeśli to potrzebne wypoleruj suchą mikrofibrą.

Osuszanie auta—rozcieńcz 1:3. Użyj po spłukaniu auta wodą po myciu, spryskaj panel i przetrzyj ręcznikiem z mikrofibry.

Quick Detailer—rozcieńcz w stosunku od 1:3 do 1:5. Delikatnie spryskaj panel i przetrzyj mikrofibrą, kontynuuj do zakończenia całego auta.

Oczyszczanie szyb—rozcieńcz 1:4—delikatnie spryskaj szybę, przetrzyj za pomocą chłonnej mikrofibry do szyb. Jeśli to konieczne, przetrzyj ponownie suchą mikrofibrą.

Lubrykant do glinki—rozcieńcz 1:16—stosuj glinkę ValetPRO yellow poly clay bar.

Oczyszczanie i nabłyszczanie lakieru—użyj nierozcieńczonego i nanieś za pomocą polerki Dual Action, na padzie do wykańczania ( finishing ). Spryskaj pad i obszar roboczy (ok. 45x45 cm) preparatem Citrus Bling. Podczas pracy zwiększ obroty z 3. do 6. ustawienia. Na koniec zmniejsz obroty do 3. ustawienia i wykończ powierzchnię kilkoma ruchami, upewniając się, że produkt nie wysechł. Przepoleruj miękką mikrofibrą.

Ja postanowiłam go wypróbować jako Quick Detailer i przy okazji oczyściłam szyby.

Dołączona grafika

No to jako QD. Użyłam rozcieńczenia 1:3

Moje spostrzeżenia.

Jedno główne mam takie, że jestem z siebie bardzo niezadowolona. Ogólnie rzecz biorąc jest mi bardzo ciężko opisać jaki efekt dał Citrus Bling. Jakaś głębia? Plastic look? Za mało jeszcze chyba eksperymentowania z mojej strony żeby coś konkretnego powiedzieć.

Najpierw próbowałam porównać na klapie bagażnika. Po lewej na 1/3 nałożyłam Citrus Bling, po prawej na 1/3 Smart Detaila (dla porównania). Środek klapy został bez siuwaksa.

No i jak się miał Citrus Bling..? Jedyne co zdołałam zauważyć to to, że "coś" było na lakierze. Gdybym uchwyciła na zdjęciu takie powiedzmy 50/50 - Citrus Bling/brak siuwaksa – to byłoby widać delikatnie, bardzo delikatnie ciemniejszy lakier po Citrus Bling. Lakier stał się bardzo śliski w dotyku i pod koniec polerowania panela, zaczął skrzypieć pod fibrą.

Polerowanie – łatwo i przyjemnie. Ale jednocześnie inaczej niż polerowanie Smart Detaila.

Moją próbkę Citrus Bling dostałam z atomizerem z którego leci fajna mgiełka. Poleruje się go łatwo. Nie pozostawia smug, nie marze się. Nadmiar środka… jak to opisać… bardzo szybko odparowuje (Smart Detaila trzeba "wypracować" i ewentualny nadmiar przetrzeć suchą MF).

W między czasie jak Citrus Bling "odparowuje", lakier robi się trochę tępy pod fibrą, co nie przeszkadza mu w końcowym etapie sprawić, że lakier staje się śliski.

Parę fotek (choć i tak nic z nich nie wynika):

Citrus Bling:

Dołączona grafika

Smart Detail dla porównania:

Dołączona grafika

i "efekt" po Citrus Bling:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Lała się też woda (po lewej oczywiście Citrus Bling, po prawej Smart Detail, środek - od znaczka w górę na szerokości środkowego przetłoczenia nie ma żadnego siuwaksa):

H_N-LRDTeKo

jako bonus kropelkowanie:

Dołączona grafika

Citrus Bling użyłam również jako środek do oczyszczenia szyb (w tym samym rozcieńczeniu, czyli 1:3).

To odparowywanie, o którym wspominałam wcześniej bardzo się tu sprawdziło. Szyby czyściło się szybko i łatwo. Pomimo tego, że do mycia użyłam MF nie przeznaczonej do mycia szyb, czyli nie tej gładkiej, nie pozostały żadne smugi i paprochy. Łatwość czyszczenia szyb za pomocą Citrus Bling mogłabym porównać do Adam’s Polishes Glass Cleaner, a zwykłego Clina do mycia szyb oba środki pozostawiają daleko w tyle.

Tak wyglądała MF po wyczyszczeniu bocznych szyb z zewnątrz oraz wewnątrz (większość brudu wzięła się z wewnętrznej strony szyb):

Dołączona grafika

Tu MF po wyczyszczeniu 1/3 czołowej szyby wewnątrz:

Dołączona grafika

i po kolejnym przejechaniu tej samej 1/3 szyby:

Dołączona grafika

i znowu polała się woda:

h_SWi3wH0ys

Na koniec postanowiłam zrobić sobie kawę i stwierdziłam, że spodobał mi się ten Citrus Bling ;)

Dołączona grafika

Jeszcze raz dzięki dla Kanara za udostępnienie próbki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Monisia, super teścik ^:)^

Gdy tak czytam o szeregu zastosowań CB, na myśl przychodzi mi Megsowy LT. On również służy jako: detailer, lubrykant, środek do mycia szyb, nawet do mycia auta, jak ONR. Spróbuj porównać te dwa środki. Ten drugi jest bardzo niedoceniany. I chyba też daje taki plastikowy look :)

Tak czy siak, fajnie, że przetestowałaś, fajnie, że to udokumentowałaś, przyda się potomnym :u

No i tak kawusia na koniec.. :ymdaydream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest doceniany. mam qd na bazie ONR i według mnie daje fajniejszy efekt niż Citrus B. Ja kupiłem halbe CB i tak: szyby musiałem polerować dłużej niż np po qd smarta. Zostawiał smugi. Tłustszy jakby. Ale może też te cytrusy tak reagują z duraglossem RR, że się gryzą?

CB czyści ładnie, plastiki w środku (boczki). Natomiast jako qd - sealantuje, co widać po kroplach u Moniki ale efekt dla mnie fajniejszy po qd smarta. ONR z kolei daje efekt perlistości. Na moim lakierze. :ymcowboy: Takie spostrzeżenia po ostatnie sobocie. Dzięki Monika, za temat. :u

To środek, o którym jeszcze trochę tu popiszemy. :f Takie mam przeczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby musiałem polerować dłużej niż np po qd smarta. Zostawiał smugi. Tłustszy jakby. Ale może też te cytrusy tak reagują z duraglossem RR, że się gryzą?

U siebie nic takiego nie zauważyłam. Być może dlatego że na szybach nic nie miałam. Po jednym psiknięciu na boczną szybę, podczas polerowania Citrus wręcz za szybko znikał i miałam wrażenie (złudne) że powinnam psiknąć jeszcze raz dla lepszego efektu. Byłoby to zbędne (to drugie psiknięcie) bo po jednym na skrzypiąco oczyścił szybę.

No i dzisiaj jak jechałam do pracy mogłam sprawdzić pod słońce jak udało mi się wyczyścić czołową szybę od środka. Prawie zawsze zostawały mi jakieś mazy i ślady po ścierce. O dziwo szyba była czyściutka. A głowę bym dała, że będzie pomazana, bo za bardzo nie przykładałam się do jej wyczyszczenia (wiadomo jak do d. czyści się szybę czołową od środka).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A lakier...

Dołączona grafika

JJ. Megsa LT jeszcze nie miałam okazji, ale wypróbuję, niedługo.

Dzięki Monika, za temat. :u

To środek, o którym jeszcze trochę tu popiszemy. :f Takie mam przeczucie.

;)

Mam nadzieję, bo moje spostrzeżenia wydają mi się niewystarczające. A wiem, że jeszcze ktoś ma CB w swoim arsenale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...