Skocz do zawartości

Poorboy's Natty's Blue vs Meguiar’s NXT 2.0


Xeper

Rekomendowane odpowiedzi

Poorboys’ Natty's Paste Wax Blue

vs

Meguiar’s NXT Generation Tech Wax 2.0 Paste

Przyszła wiosna, a wraz z nią rozpoczął się najprzyjemniejszy dla mnie sezon - sezon regularnych woskowań :) W czasie ostatniego sezonu najczęsciej używałem Meguiars NXT 2.0. Natomiast w ostatnią zimę do mojego zestawu dołączył mocno rekomendowany Natty’s Blue. Nic zatem dziwnego, że pierwsze tegoroczne prace wykonałem właśnie nim. A po pracy, chcąc niechcąc, mimowolnie zacząłem porównywać oba woski do siebie. I te subiektywne odczucia postarałem się w jakiś sposób przelać w słowo pisane i powiesić na forum.

Coś niecoś o produktach:

Obydwa produkty to popularne woski w paście należące do średniej półki cenowej. Dostępne w praktycznie wszystkich sklepach z kosmetykami samochodowymi. Myślę, że dla większości entuzjastów detailingu to produkty doskonale znane - przynajmniej z nazwy.

Aktualnie obowiązująca cena w detalu to:

Natty’s Blue (pojemnik 227g (8 oz)):

19,95$ (poorboysworld.com)

60,5 zł (poorboyspoland.com)

Cena w PL za 10g: 2,66zł

NXT 2.0 (pojemnik 311g (11 oz):

17,99$ (meguiarsdirect.com)

99,9 zł (meguiars.pl)

Cena w PL za 10g: 3,21zł

Myślę, że nie ma co się specjalnie rozpisywać na temat różnic cen pomiędzy rynkiem macierzystym a polskim - każdy sam może ocenić politykę firmy i dystrybutorów w tym temacie.

Opisy produktów:

Poorboy's Natty’s Blue:

Natty's Paste Wax is a very unique Carnauba wax that is long lasting and so simple to use. Natty's Paste Wax gives incredible clarity to any color, as well as protection from UV and the environment.

- Easy On/Easy Off

- Carnauba Paste Wax

- Use in Sun or Shade

- Long Lasting Formula with Patented UV Light Absorbers

- Super Clarity, Protection and Depth for all Finishes, Colors and Vehicles

A slightly different formulation of our regular Natty's, made for Dark colored cars to give an extra boost in depth and shine. Just like before, Natty's Blue can be applied in sun or shade and is still the easiest paste wax to apply and remove.

(poorboysworld.com)

***

The Poorboy’s Paste Wax Formulated for Dark Paints!

Poorboy’s has done it again! You’re no doubt familiar with their outstanding Natty’s Paste Wax and its remarkable shine, but now they’ve gone and changed the formula! Not to worry, it’s a change for the better, particularly if you have a dark-colored vehicle. The new formula, called Natty’s Paste Wax (BLUE), is designed specifically to hide blemishes and scratches in dark paints. Otherwise, it has all the same great qualities you’ve come to expect from Natty’s!

Natty’s Paste Wax (BLUE) is a high quality wax minus the high price typically associated with Carnaubas. Patented UV light absorbers keep your paint fresh and protected throughout the life of the wax. You’ll love the way your paint looks and feels under Natty’s! Apply additional layers to increase the depth and glimmer.

Besides the amazing visual advantage Natty’s lends to your car, I’d have to say that my favorite aspect of it is the incredible ease of application. Using a foam applicator, apply a thin even layer. (Some professional detailers say application is smoother yet when your applicator is damp.) Ease of application means just that—regardless if you want to wax-on, wax-off, let it haze and immediately wipe away or if you want to do the whole car then buff off, it’s all good! Like all Poorboy’s products, it was made to be foolproof. Even first time users will always get professional-looking, jaw-dropping results! Applying waxes in direct sunlight is usually a big non-no, but Natty’s seems to thrive in the hot, glaring sun. It’s very resilient and very impressive! Your car’s surface will feel satiny-smooth under your fingertips.

Use it alone or as a “topper.” Natty’s Paste Wax (BLUE) can be applied by itself for stunning results. Unfortunately, the life of a Carnauba wax is much shorter than a paint sealant. Poorboy’s recommends using Natty’s over a paint sealant for maximum longevity and an eye-popping wet gleam. It is clear and reflective which means layering it over a sealant like EX or EX-P will add another protective layer to your car while adding the richness of Carnauba. I’ve seen Natty’s used on practically every color car, and although the results are always splendid, none works better on dark paints than the new BLUE formula. Natty’s Paste Wax was created specifically for show cars. To make things easier on show car preparers, it was designed to ward off dust better than other waxes. Your car looks fantastic for longer!

To stretch the life of your Natty’s Paste Wax (BLUE), try Poorboy’s QW+ between major wax applications. This gives a couple of benefits: it replenishes the oils that evaporate from the wax over time, helps wipe away contaminants, dirt and dust that have accumulated, kicks up the shine, AND adds fresh Carnauba to the Natty’s that covers the car. QW is literally a spray wax that offers real protection to the existing Natty's Blue. I’d suggest it to anyone over a sealant but specifically over a Carnauba wax — in literally minutes you can attain a freshly-detailed finish while extending the time between major wax applications by weeks!

(autogeek.net)

***

Przed Państwem poplularny Natty's Blue, król salonów, obiekt westchnień i pożądania! Stworzony specjalnie do ciemnych kolorów!

Wosk Natty's Blue jest jednym z najbardziej cenionych wosków na świecie. Poznaj jego sekret... Natty's Blue zawiera naturalną carnaubę, daje niepowtarzalny efekt „mokrego” lakieru, uwydatnia głębie koloru, dodaje olśniewającego blasku! Natty's Blue posiada opatentowane filtry promieni UV dzięki czemu zapewnia dodatkowy efekt trwałości Twojego lakieru. Dzięki Natty's Blue pokochasz i odkyjesz piękno swojego auta na nowo. Poorboy’s Natty’s Blue zapewnia podwójną satysfakcję - Twój sąsiad również będzie przekonany, że kupiłeś nowy samochód. Wystarczy Natty’s wypróbować raz, by do niego wracać za każdym razem, gdy zapragniesz, aby Twój ciemny lakier wyglądał salonowo. Aplikowany może być zarówno w słońcu jak i w cieniu, co stanowi jego niewątpliwą zaletę, wyróżniającą na tle innych producentów. Wosk Natty's Blue posiada typowe cechy wyróżniające produkty Poorboy’s World: jest bardzo łatwy w aplikacji, doskonale się rozporowadza, jest liderem w statystykach wielu anglojęzycznych portali w zestawieniach jakości do ceny. Not much money, but what a shine! Prawdziwi entuzjaści auto detailingu zalecają używanie Natty’s na wcześniej zaaplikowany sealant EX lub EX-P dla utrzymania maksymalnie długiego efektu oraz połysku. Wosk Natty's Blue został stworzony tak, aby łatwość aplikacji pozwalała na skuteczną pracę początkującym entuzjastom, a posiadane właściwości zaspokoiły najwybredniejszych profesjonalistów. Nałóż w prosty i szybki sposób kolejne warstwy aby wydobyć głębię i błysk. Wosk Natty's Blue odznacza się jeszcze jedną charakterystyczną właściwością – posiada niebotyczny, cudowny zapach – w tym wosku zakochasz się zanim go użyjesz!

Stosować po zakończonym etapie polerowania pastą polerską. Entuzjaści autodetailngu zalecają również wcześniejsze użycie sealantu EX lub EX-P. Aplikować ręcznie.

Nałożyć na świeżo wypolerowaną powierzchnię tak cienką warstwę jak to możliwe, używając Poorboy’s World Microfiber Applicator. Odczekaj około 5 do 10 minut, następnie wypoleruj delikatnie używając Poorboy’s Deluxe Mega Towel. Do bieżącej pielęgnacji samochodu polecamy QW+, doskonale utrzymujący efekt Natty’s Blue na Twoim lśniący lakierze.

- Stworzony specjalnie do ciemnych kolorów

- Długotrwały piękny efekt „mokrego” lakieru

- Prawdziwa głębia koloru i olśniewający blask

- Używaj go samego lub jako warstwę wykończeniową

Aby przedłużyć cykl życia Natty's Blue wypróbuj Poorboy’s Quick Wax Plus (QW+). W ten sposób uzupełnisz oleje które zdążyły wyparować z biegiem czasu, pozbędziesz się czynników negatywnie wpływających na lakier, usuniesz brud i pył, utrzymasz niewiarygodny połysk i dodasz świeżej carnauby do Natty’s Blue. QW+ jest woskiem w spray’u , który oferuje prawdziwą ochronę dla wcześniej zaaplikowanego Natty’s Blue. Do bieżącej pielęgnacji lakieru na którym położyłeś Natty’s Blue, używaj regularnie Quick Wax Plus!

(poorboyspoland.com)

Meguiars NXT 2.0:

NXT Generation Tech Wax 2.0 Paste is a scientific breakthrough that introduces a new dimension of gloss and protection. This improved formula produces unbelievably deep, vibrant color and a dramatically clear wet look. New Hydrophobic Polymer Technology™ provides relentless water beading and protection against oxidation, corrosion, UV rays and surface degradation. "Hydrophobic" means "water-fearing" and this new breakthrough technology builds such incredible protection and surface tension that water beads up and just glides off your paint finish, wash after wash!

(meguiarsdirect.com)

***

A new breed of protection!

Meguiars NXT Generation Tech Wax 2.0 introduces a new dimension of gloss and protection! Nothing even comes close to this amazing product. NXT Generation Tech Wax 2.0 glides on and off easily leaving behind shimmering evidence of the protection it’s supplying! Gaze through the crystal-clear shell at the depth and richness of drenched color below. You'll be surprised how easy it is to reveal a dazzling new finish!

When you talk “wax,” you’re actually talking protection. Tech Wax 2.0, a synthetic, scientifically engineered paint sealant, is an alternative to traditional wax. The benefits of a paint sealant are many: fool-proof, fast, easy application, longer lasting, equivalent protection! If you prefer the appearance of a wax (said to be a glossier, wetter, richer appeal) but like the durability of a sealant, you can layer a wax over a paint sealant. Pinnacle Souveran™ or Signature Series II will give you most outstanding results over Tech Wax 2.0. Meguiar’s does not recommend layering Tech Wax 2.0 over another sealant or wax. It has slight cleaning properties, but one coat is all you need to achieve dramatic results.

If you're planning on entering a car show or cruise or just showing off, you won't want to be without Tech Wax 2.0. Your paint will be dark and rich and the shine will be the deepest, clearest you've ever seen. New ESP (Engineered Synthetic Polymers) technology creates a tough polymer bond to your paint to provide extreme protection!

At the same time you’re protecting your car with NXT Generation Tech Wax 2.0, “specialized, clear coat safe abrasives” included in the formula eliminate those fine scratches so you can have a flawless finish! No other sealant can do that! Fans of Tech Wax 2.0, and I assure you there is an army of them, report what it is that makes Tech Wax 2.0 their favorite. Sharp, crisp reflections and bold profiling. The visual result is a nice balance between a shiny, clear sealant look and a deep, glossy carnauba. OUTSTANDING!

Tech Wax 2.0 is meant to be used on a freshly washed car free of all paint contaminants. A detailing clay will help you accomplish that. A pre-wax cleaner will also properly prepare your paint for the application of NXT Generation Tech Wax 2.0. Use a foam pad for hand applications, and a fine, foam pad on a dual action buffer if you choose machine application.

(autogeek.net)

***

Syntetyczny wosk samochodowy

Nasza nowa technologia ESP (Engineered Polymers Synthetic) tworzy mocne wiązanie polimeru z twoim lakierem, by stworzyć ekstremalną ochronę. Ten produkt tworzy najgłębszy i najjaśniejszy połysk jaki kiedykolwiek widziałeś, jak również lakier wydaje się intensywniejszy i szlachetniejszy. Ta kombinacja polerki i wosku jest rewelacyjnie bogata co sprawia, że łatwo się nakłada i wciera, nie zostawiając żadnego pyłu ani pozostałości po polerce. Ten fenomenalny produkt pomoże też zmniejszyć pojawiania się drobnych rys i zadrapań.

• Najgłębszy, najjaśniejszy połysk

• Ściemnia i wzbogaca kolor

• Eliminuje lekkie rysy i zadrapania

• Wydobywa głębię koloru

• Aplikator w zestawie

(meguiars.pl)

Wyróżniające dla mnie cechy produktów (subiektywnie wybrane):

Natty's Blue:

- możliwość użycia i w cieniu, i w słońcu

- zawiera carnaubę i filtry UV

- rekomendowany do ciemnych kolorów

- aplikacja ręczna

- może być użyty jako top-layer na sealanty np. EX or EX-P

- aby wydłużyć działanie Natty’s Blue wskazane jest użycie Quick Wax Plus

NXT2.0:

- sealant, zawiera polimery

- zawiera niewielką ilość cleanera i fillerów

- aplikacja ręczna i maszyną DA (prędkość 2-3, pad finishing)

- nie polecany jako top-layer na inne woski/sealanty

- aby wydłużyć działanie NXT 2.0 wskazane jest użycie Ultimate Quik Wax, NXT Spray Wax.

Zdjęcia produktów:

Fabryczne:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Rzeczywiste:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wrażenia przed woskowaniem:

Kolor:

Natty’s Blue: jasny niebieski

NXT 2.0: kremowy

Zapach:

Natty’s Blue: bardzo apetyczny i niezwykle intensywny zapach gumy balonowej (mniam mniam). Zapach jest tak mocny, że czuć go na aplikaturze nawet po jego upraniu w pralce! 8-}

NXT 2.0: nieokreślony i mniej intensywny. Bardzo przyjemny.

Konsystencja w temperaturze pokojowej:

Natty’s Blue: dość twarda pasta, pod wpływem ciepła palca topi się i robi się miękka. Fabrycznie zapakowany wosk ma tendencję do obkurczania się i mocnych spękań.

NXT 2.0: dość twarda pasta, ciut twardsza niż Natty’s. Podobnie jak poprzednik pod wpływem ciepła palca topi się i robi się miękka. Fabrycznie zapakowany wosk nie obkurcza się i nie kruszeje tak mocno jak Natty’s.

Opakowanie:

Natty’s Blue: plastikowy, półprzeźroczysty słoiczek z nakrętką. Opakowanie jest niestety dość tandetne :-? Dodatkowo, ma stosunkowo małą średnicę, także gdy wosku będzie już mniej może być kłopot z komfortowym zakręceniem aplikatorem.

NXT 2.0: solidny metalowy pojemnik z nakrętką. Pod wypukłą nakrętką znajduje się miejsce na dołączony do zestawu gąbkowy aplikator. Pojemnik ma większą średnicę niż Nattys - dopasowaną do wielkości aplikatura.

Wrażenia z woskowania:

Lakier na którym porównywałem woski leży na 13 letniej Hondzie Accord, kolor Pirates Black Pearl. Lakier nie był w najlepszej kondycji. Ostatni pełny cykl z usuwaniem asfaltu, glinką i cleanerem był w ubiegłym roku. Teraz, przed nałożeniem wosków auto zostało dokładnie umyte StjarnaGloss Tangerine i wytarte waflem. I to wszystko z przygotowań do woskowania.

Aplikacja:

Obydwa woski są przyjemne w aplikacji i w obydwu chodzi o to samo - nałożyć jak najcieńsza, ale równomierną warstwę na powierzchni lakieru. Do aplikacji używałem gąbkowego aplikatura Hi-Tech Meguiars.

Nie ma co ukrywać: dużo lepiej smarowało mi się Nattysem. Po zakręceniu aplikatorem w słoiczku na powierzchni gąbki pojawiał się pięknie zmiękczony wosk, który idealnie nakładał się na lakier. Osiągnięcie bardzo cienkiej, ale równej warstewki było bardzo łatwe i nie wymagało wysiłku. Wosk smarował się jak ciepłe masełko. Po prostu cudo! Całości dopełnił bardzo mocny, słodki zapach balonówy.

NXT 2.0 odstaje od Poorboysa. Owszem, równie dobrze nakłada się na aplikator, ale rozprowadzanie na lakierze jest trudniejsze. Nie ma tego wrażenia śliskości i masełkowatości: aplikator chodzi bardziej tępo i na styku gąbki i lakieru powstają malutkie kropki, które trzeba rozmasować. Nie to, że NXT jest zły - po prostu nie jest tak dobry jak Natty’s.

Polerowanie:

Po przejściu testu palca czas na spolerowanie wosku. Wosk był zdejmowany MF Meguiars Supreme Shine. Tutaj wrażenia zdecydowanie na plus dla NXT2.0, który poleruje się bajecznie lekko, łatwo i bez pylenia. Nattys również nie jest zły, ale jednak gorszy. W moim odczuciu największym problemem był pył powstający przy polerowaniu - coś czego zupełnie nie doświadczyłem u Megsa, a starałem się aby warstwy wosków były możliwie jak najbardziej podobne na grubość (a raczej cienkość). Łatwość polerowania Nattys podobna jak w przypadku NXT, może z leciutkim wskazaniem na NXT.

Wrażenia po woskowaniu:

Może się to wydać zaskakujące, ale nie chciałbym wdawać się w porównanie wyglądu lakieru po spolerowaniu wosków. Po prostu uważam, że po obydwu produktach auto prezentuje się wyśmienicie: z mocnym połyskiem i sciemnionym kolorem. Niestety, należę do grupy tych (nie)szczęśliwych osób, które nie dostrzegają „tych 2% różnicy”, a moim zdaniem właśnie w tych 2% różnic należy szukać. Dlatego nie będę oszukiwał i Was i siebie, że „coś” widać, ale nie wiadomo do końca co.

Natomiast mam dwie obserwacje, co do których jestem pewien:

- po spolerowaniu, widać jak Nattys się wypaca na słoneczku (na moim lakierze powstały tłustawe w dotyku mało widoczne ślady podobne do śladów z wody)

- po spolerowaniu NXT2.0 pozostawia w niektórych miejscach ciemniejsze smugi. Te niedoskonałości można zmniejszyć przez dodatkowe polerowanie tego miejsca. Albo nic z nimi nie robić, bo następnego dnia ja już ich nie widziałem.

Nie wiem co jeszcze dopisać, także nie bijcie ;)

Jeśli czegoś tu brakuje to postaram sie uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 1 miesiąc temu...

Chciałem się również podzielić spostrzeżeniami na temat wosku

Poorboys World Natty's Blue.

Nakładałem na 2 warstwy PB Black hole.

Po starciu BH wosk nakładałem od razu. Akurat w tym przypadku nie ma potrzeby odczekiwania kilku godzin między kolejnymi procesami.

Zapach jest po prostu bajeczny! W całej hali pięknie pachnie gumą balonową.

Temperatura była dość ciepła. Termometr ostatnio zbiłem więc nie powiem dokładnie :)

Aplikacja jest naprawdę bardzo przyjemna i nie powinna sprawiać trudności. Nakładałem żółtym aplikatorem Monster Shine.

Wosk w pudełeczku jest sam w sobie miękki, więc jedno dotknięcie wystarczyło aby zrobić cały panel przez co nałożenie cienkiej warstwy nie jest trudnością - wystarczy dobrze rozetrzeć po panelu. Po zrobieniu całego auta zrobiłem test palca i można było już ścierać. Do wycierania użyłem PB Deluxe Mega-Mega Towel.

Nie miałem żadnych problemów ze starciem lub pyleniem. Wosk nie brudzi plastików. Jak najedziemy na plastik to wystarczy przetrzeć mf i nie ma śladu.

Wygląd daje jak producent pisze:

Pozostawia ekstremalnie „mokre” i lśniące wykończenie na lakierze samochodowym.

Wzmacnia głębię koloru ciemnych lakierów, dając tym samym niepowtarzalny efekt.

Może nie taki ekstremalnie mokry ale jest dość mokro. Podoba mi się bardzo :)

W porównaniu do wcześniej nałożonego Instafinish Butter Wet Wax efekt "mokrego" lakieru jest mniejszy. Chyba lol

Końcowy wygląd auta po woskowaniu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

9sa21s1PWuo

Dla mnie Natty's Blue jest warty uwagi ze względu na efekt jaki uzyskujemy; ceny i przyjemności podczas nakładania.

Niezdecydowanym szczerze polecam ;)

Pozdrawiam

szynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, jak fura dla prezesa :u Bajer.

Ale przyszło mi do głowy teraz: skoro miałeś nałożony BH, to może być jedną z przyczyn szybszego zjazdu wosku (wątek szamponowy). Niestety glazy poprawiają look ale osłabiają wiązanie i trwałość wosku. I nie jest to tylko moja obserwacja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...