Skocz do zawartości

TEST: ProElite Glass Clean płyn do mycia szyb


Rekomendowane odpowiedzi

TEST: ProElite Glass Clean – płyn do mycia szyb

Opis ze strony producenta:

GLASS CLEAN

Płyn do mycia szyb

ProElite Glass Clean myje i nadaje połysk szybom i lusterkom. Eliminuje zanieczyszczenia po insektach, zażółcenia po dymie i nikotynie, również na elementach plastikowych. Doskonale sprawdza się w domu i biurze do mycia powierzchni takich jak: lustra, kryształy, ekrany, meble kuchenne oraz wyroby ceramiczne. Pozostawia świeży zapach.

Dozowanie:

Płyn stosować w rozcieńczeniu z wodą w stosunku 1: 5 - 1: 10.

Sposób użycia:

Spryskąć zabrudzoną powierzchnię, a nastepnie wytrzeć szmatką do sucha.

Płyn występuje w opakowaniach 1l w cenie 16,40 zł i 5 l w cenie 70,10 zł oraz 25 i 220 kilogramów! :mrgreen:

Link do strony producenta: http://www.proelite.pl/oferta-5.htm#oferta

Link do strony sklepu: http://www.autocosmetics.pl/index.html? ... name=glass

Zdjęcie rzeczywiste:

Dołączona grafika

Na zdjęciu po lewej jest koncentrat (po odlaniu 100ml), po prawej już rozrobiony płyn w stosunku 1:5 z wodą destylowaną. Ze 100ml koncentratu otrzymujemy 600ml płynu. Na zdjęciu po prawej już połowę wypsikałem;-)

Koncentrat ma barwę niebieską. Chemiczny, ale niedrażniący zapach. Po zapachu ,,wygląda" na silny środek ;) Po rozrobieniu z wodą w stosunku 1:5 płyn nabiera morskiego zapachu :)

Za 16,40 zł otrzymujemy 6 lub nawet 11 litrów płynu! :)

Test na lusterku.

Lusterko stało specjalnie przez tydzień obok umywalki;-) aby ,,nałapało” osadu z mydła.

Dołączona grafika

Następnie zostało wyczyszczone, zdjęcie 50/50.

Dołączona grafika

Zdjęcie w słońcu po raz kolejny wychwyciło wszystkie słabości. Wydawało mi się, że lustro po czyszczeniu wyglądało idealnie, że wyczyściłem je bardzo dokładnie. Czyszczenie za pomocą płynu i mikrofibry dedykowanej do szyb. Płyn bez problemu poradził sobie z osadem z mydła, po prostu zawiodła moja dokładność;-)

I bezapelacyjny hit testu - świetlik :) Świetlik nie był czyszczony przynajmniej parę ładnych lat, ja wiem, że na pewno 3, ale obstawiałbym dużo, dużo więcej!

Dołączona grafika

50/50

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Widok z dołu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zostały wyczyszone 3 fragmenty, te widoczne na dole. Chętnie zająłbym się całym świetlikiem, jednak jest do niemożliwe :(

Świetlik był czyszczony za pomocą płynu i papieru. Tak wyglądał papier po wyczyszczeniu małego fragmentu szkła.

Dołączona grafika

To daje mniej więcej pogląd z jakim brudem mieliśmy do czynienia :shock:

Glass Clean działa w ten sposób jakby zmiękczał/rozpuszczał brud.

Test na parapecie.

Czyszczenie za pomocą płynu i papierowych ręczników.

Brudny parapet

Dołączona grafika

Po lewej stronie zmiękczony/rozpuszczony brud

Dołączona grafika

50/50

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niestety zdjęcia robione w pełnym słońcu, ale takie panowały warunki.

Test na lusterkach i szybach w aucie.

Zdjęcia brudnych szyb i lusterek zostały zrobione wczoraj, następnie pojechałem na myjnię samoobsługowę aby spłukać większy brud, a dzisiaj zostały wyczyszczone płynem i mikrofibrą. Dzięki temu zużyję mniej płynu i mniej ubrudzę mikrofibry.

Brudne lusterko

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czyste lusterko

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Brudne szyby

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czyste szyby

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ukazanie brudnych i czystych szyb na zdjęciach jest niestety dużym problemem, ale myślę że jakoś się udało ;)

Bonusowe użycie produktu na kółkach piankowych wózka ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tak więc widzimy, że Glass Clean ma szerokie zastosowanie :)

Podsumowanie

Jeśli chodzi o cenę i wydajność, to ProElite Glass Cleaner bije na głowę wszystkie dostępne produkty na rynku. Zdecydowanie polecam go jako dobry, podstawowy płyn do mycia szyb oraz do sprzątania/porządków w domu. Jest to produkt bardzo uniwersalny.

Glass Clean nie jest idealnym płynem do mycia szyb tzn. psikniemy, przetrzemy i gotowe…ale ja jeszcze nie spotkałem idealnego płynu do mycia szyb…każdy wymaga mniejszego lub większego nakładu pracy, a niektórym płynom nic nie pomoże;-) Nie używałem co prawda płynów za 50 zł za 0,75 litra;-) Ale czy one działają na zasadzie psiknij, przetrzyj i gotowe…wątpię ale może się mylę. Niestety szyby, lustra są trudne, niewdzięczne do czyszczenia. Glass Clean bardzo dobrze sprawdził się na szybach samochodowych, nie powodował smug. Pomyślnie zdał test przedniej szyby! :) Trochę gorzej radzi sobie na dużych powierzchniach luster. W obu przypadkach wymaga wypracowania, ale to za dużo powiedziane. Po prostu pracuje się nim normalnie - jak każdym płynem do szyb.

Glass Clean nie poradził sobie z niewidocznymi śladami po naklejkach, po których ślady ujawniają się na zaparowanych szybach. Płyn stosowałem w proporcjach zalecanych przez producenta 1:5, nie wiem jak zachowałby się czysty koncentrat.

Jak już wspomniałem, Glass Clean jest produktem bardzo uniwersalnym. Czyściłem nim z zewnątrz mikrofalę, lodówkę, pralkę, kuchenkę (płyn nie poradzi sobie z zapuszczoną/tłustą kuchenką, do tego są inne środki, ale do bieżącego/regularnego czyszczenia jak najbardziej), sprzęt komputerowy, parapety w mieszkaniu, toaletę. Jest bardzo dobry do regularnego sprzątania/czyszczenia mieszkania.

Ocena

Ocena w skali od 1-5.

Czyszczenie szyb - 4.

Czyszczenie luster - 3,5.

Uniwersalność - 5.

Cena/wydajność - 6!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...