Skocz do zawartości

Blacharz Lakiernik a detailing?


SZyBA

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanko ostatnio na początku kwietnia miałem sytuacje wjazd w bramę przerysowane i wgniecione drzwi tylne prawe, błotnik odraz rysy na progu jak również zderzaku. Auto oddane do blacharza/lakiernika. Z ustaleń mają iść nowe drzwi polakierowane błotnik wyklepany i polakierowany jak również polakierowany zderzak i próg. Teraz pytanko auto pod koniec marca było zrobione

mycie, glinka, cleaner pb pp odżywka pb wd, wosk pb ex-p i 2 warstwy pb nattys blue. Teraz jak będę na początku maja odbierał od lakiernika jaki powinien być poziom lakieru mam miernik akurat do sprawdzenia? Drugie pytanie po jakim czasie można zrobić etap znów mycie odżywka i wosk dla danych elementów jak i całego auta? Co Wy radzicie bo już od paru dni myślę i ciężko mi to idzie. Czy robić od nowa całe auto czy najpierw te elementy a za tydzień całe auto. Po prostu HELP potrzebuje. Z góry wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hmm,

Jak znam polskich lakierników to chłop się rozpędzi i przepoleruje Tobie pół fury zostawiając piękne hologramy lub ukryje je tymczasowo jakimś mleczkiem nabłyszczającym. Umyjesz 2 razy i się załamiesz. Może być inaczej ale to są sporadyczne przypadki.

Nie chcę ciebie wystraszyć i to jeszcze w święta ale pewnie lekka korekta się przyda.

Co do działania z lakierem to sprawdź twardość i jak jest ok to możesz śmiało bawić się ze swoim autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk,

umyj dobrze auto po całej naprawie i ocenisz stan lakieru - to już potrafisz na 100% ;)

Po inspekcji będziesz wiedział jaki zakres prac detailerskich będzie potrzebny.

Szkoda tego otarcia bo Pandzia jest fajna i super utrzymana :u

Co do okresu karencji nowego lakieru, to od razu nałóż wosk i sie nie przejmuj.

Przemek, nie chcę się spierać, ale na innych forach wspomniano coś o czasie "utwardzenia" nowego lakieru :roll:

Gdzie jest prawda - nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...