Jump to content

Zestaw kosmetyków do pracy na słońcu


mecholl

Recommended Posts

Hej

Ktoś wspomniał, że np.wosk Natys można używać na słońcu. Takie mnie naszło pytanie czy istnieją jeszcze jakieś inne woski, politury, itp. ogólnie środki którymi można pracować na słońcu ? Czy da się skompletować jakiś zestaw kosmetyków żeby można było przeprowadzić proces odnowy < może za mocno powiedziane >, poprawy lakieru na słońcu ? Taki zestaw na pewno ułatwił by życie < na pewno mi > bo na chwilę obecną pobudka rano i zaczęcie zabawy przy samochodzie i dokończenie na wieczór ale to trochę mało czasu.

Link to comment
Share on other sites


Teoretycznie to na etykietach jest napisane (czasami) czy można aplikować na słońcu. To nie jest kwestia szkodliwego działania słońca na środek a raczej możliwości jego nakładania. Na ciepłą blachę i przy operującym słońcu po prostu dużo szybciej reaguje, wiąże, sieciuje, zasycha. I tu się trochę producenci asekurują przed reklamacjami od nieobytych nabywców (dzwoni, że nałożył i nie może nic więcej zrobić :lol: ). Są takie, które da się nakładać w słońcu (też trzeba uważać) i jest wtedy napisane, że można. Z pamięci Ci nie napiszę, w sklepach nie zawsze jest taka informacja przy produkcie. W wolnej chwili mogę sprawdzić na etykietach. Daj punkty zestawu, będzie łatwiej. ;)

ps. Dodo ma red mista. Dla tych co chcą w slońcu, czyli w wyższej temperaturze nakładać wymyślili RM tropical, który różni się od bazowego praktycznie niczym, dali czynnik podnoszący temperaturę odparowania. ot co. :ymcowboy:

Link to comment
Share on other sites

Cleanery i qd -pół biedy. Ale też trzeba się uwijać :!! Woski i glaze'y w słońcu - ciężka sprawa. Da się, ale czy on posiedzi, zdąży związać...? Trzeba szybko polerować. Tutaj prędzej podejdą sealanty. I coś znajdę.

Ja np. lubię w słońcu nakładać qd. Łatwiejsza robota. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...