Skocz do zawartości

Peugeot 407 Black


SZyBA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj miałem akurat okazje w ramach pracy bo komputery padły więc dogadałem się z kolegą szefem i trochę podziałałem przy jego aucie. Czas pracy od 9:30 do 16:30. Auto to francuz Peugeot 407. Auto NIGDY nie widziałem ręcznego mycia ani wosku. Cały czas myty na bezdotykowych myjniach lub myjnie automatyczne. Wiadomo nie jest to korekta w 100% lecz jedynie poprawienie wyglądu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pierwsze było oczywiście mycie Piana Tenzi aby zmiękczyć i usunać wstępny brud. Następnie Mycie szamponem Megsa NTX dokładnie wszystkie miejsca jednak czarny lakier to ciężki lakier. Następnie przyszedł czas na glinkowanie jeszcze tak brudnego auta nie widziałem chyba ponad godzinę glinkowanie BT. Następnie umycie auta szamponem R222.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Następnie w ruch poszła pasta Rapide Surface potem SSR 1 następnie cleaner PB PP, odżywka PB BH i wosk PB nattys blue. Zobaczymy co jutro kolega/szef powie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ogólnie zadowolony jestem wiadomo że to nie usunięcie rys lecz na celu miało odnowienie trochę tego lakieru i aby znów był ,,CZARNY" hehe. Wszelkie słowa krytyki mile widziane. Lecz pamiętajcie było to w pracy w czasie pracy przy ręcznej robocie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co Wy kuźwa do pracy z kosmetykami jeździcie...ja kanapki w plecaku noszę :lol:

Kiedyś też walczyłem ze swoimi samochodami ręcznie, teraz jak mam robić ręcznie to jakoś nie chce mi się ;) Gratulację za zapał. Trochę odżył samochodzik...następnym razem Szyba leniuchu nie leć po łepkach i chlapacze całe umyj i przeciągnij jakimś dressingiem, choćby od opon bo widzę że coś miałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ciekawe teraz co szef powie, ale rąk to nie czuje :) Ciekawe kiedy na swój znajde czas pewnie nie szybko teraz :(

edit:

Ależ było moje zdziwienie gdy zobaczyłem inną, poza Pandą furkę, nad którą skakał Patryk :D

Holo nie zrobiłeś? Wosk dobrze wytarłeś? :)

Ogólnie nad swoją nie ma kiedy co jak a inne robię eh to się chyba dobroć nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar, Ja tez jeżdże z kosmetykami do pracy. Nawet maszynkę czasem wezmę...

SZyBA, pięknie, pięknie.

Panowie Koledzy, Pierwsza Damo,

Bo tak wszyscy przeszukujemy fora, sklepy, internet,

Czy znalazł z Was ktoś jakiś dobry wosk do tarczy hamulcowych?

Bo kurde, tak jak u SZyBY w Peugeocie, tak i u mnie w Astrze podczas mycia to kolor na rudy zmieniają.

Chociaż bardziej sealant, niż wosk by się nadawał.

Jak sądzicie?

Najlepiej w aerozolu, bo przez wieloszprychowe felgi ciężko by się było dostać.

SZyBA, jak na machanie ręcami, to bardzo dobrze wyszło.

Jak wrzuciś PW do mnie, to Ci coś ciekawego odpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...